[ad_1]

بانک جهانی از روسیه خواسته است تا برنامه خود را برای کمک به فقرا تغییر دهد

بانک جهانی می گوید روسیه 3٪ از تولید ناخالص داخلی را صرف کمک های اجتماعی می کند – این بسیار مطابق با استاندارد کشورهای در حال توسعه است ، اما فقر در این کشور به آرامی در حال کاهش است. وی برنامه ای برای کاهش سریع و ارزان فقر ارائه داد

عکس: آندری لیوبیموف / RBC

عکس: آندری لیوبیموف / RBC

دولت روسیه قصد دارد میزان فقر این کشور را تا سال 2030 به 6/6 درصد کاهش دهد ، اما در صورت حفظ شرایط موجود ، این هدف “طبق گفته بانک جهانی (دستاورد ناپذیر) باقی می ماند”. آپوروا سنگی ، اقتصاددان ارشد بانک جهانی برای روسیه ، به خبرنگاران گفت که بعید است بدون اصلاح سیستم حمایت از فقرا ، یا حداقل بدون تسریع قابل توجه رشد اقتصادی ، این هدف محقق شود.

بر اساس گزارش بعدی (نیمه سالانه) بانک جهانی در مورد اقتصاد روسیه که در 26 مه ارائه شد ، سیستم کمک های اجتماعی فعلی روسیه گران اما ناکارآمد است. به طور خاص ، این قانون بیان می کند که کمک به فقرا برای دولت روسیه در اولویت نیست ، قضاوت بر این اساس که فقرا قبل از همه گیری فقط 10٪ از پرداخت های کل کمک های اجتماعی را دریافت می کردند. این مسسه برنامه جدید ملی ضد فقر در روسیه را پیشنهاد داده است که مقرون به صرفه تر و کارآمدتر خواهد بود.

“بسیاری از پیشنهادات بانک جهانی در حال حاضر عملی شده است. خدمات مطبوعاتی وزارت کار و حمایت اجتماعی به RBC گفت: به ویژه ، گسترش مشمولان ذینفع ، معرفی ارزیابی جامع از نیاز ، افتراق میزان پرداخت برای اقدامات پشتیبانی فردی ، وضع قوانین یکسان برای ارائه حمایت. اگر بانک جهانی ایده های خود را با مقامات روسی در میان می گذارد ، یک نماینده موسسه بین المللی به خبرنگاران گفت: “ما همه مواردی را که می توان به صورت عمومی منتشر کرد منتشر می کنیم. بگذارید ارتباطات خصوصی ما خصوصی بماند.”


پرداخت های جدی اجتماعی از سال 2014 فقر در روسیه را به حداقل رسانده استعکس: AGN

بر اساس گزارش Rosstat ، در پایان سال 2020 ، نرخ فقر 12.1٪ (17.8 میلیون نفر زیر خط رسمی فقر) است. در سال 2020 ، تأثیر همه گیری از طریق اقدامات پشتیبانی اجتماعی جبرانی کاهش یافت ، که حتی به کاهش نرخ فقر 12.3 at در پایان سال 2019 کمک کرد. براساس “اثر تجمعی” در سال 2021 ، نرخ فقر ممکن است به 11.4٪ کاهش یابد رشد اقتصادی و تغییرات در اقدامات حمایت اجتماعی (به شرطی که اقدامات تازه اعلام شده به طور کامل و هدفمند اجرا شود) “، بانک جهانی انتظار دارد. طبق پیش بینی اولیه ، این سازمان انتظار دارد تولید ناخالص داخلی روسیه در سال 2021 3.2٪ رشد کند.

سناریوهای رشد اقتصادی

پیش بینی بانک جهانی برای اقتصاد روسیه بر اساس کاهش تدریجی تعداد موارد جدید COVID-19 است. این موسسه همچنین گزینه های پیش بینی خوش بینانه و بدبینانه را جمع آوری کرده است:

  • در یک سناریوی مثبت ، رشد تولید ناخالص داخلی روسیه به 3.8 ، 4.8 و 3.3 درصد در سال 2021-2023 تسریع می شود (پیش شرط واکسیناسیون سریعتر ، تقاضای بالاتر روغن در جهان).
  • تحت سناریوی منفی ، تولید ناخالص داخلی روسیه 2.6٪ در سال 2021 رشد می کند ، 0.7٪ در سال 2022 کاهش می یابد و 0.6٪ در سال 2023 افزایش می یابد (گسترش سویه های جدید ویروس کرونا ، تقاضای ضعیف روغن).

حداقل درآمد تضمین شده

“روسیه به طور سنتی دارای مجموعه ای بسیار چشمگیر از سیستم های تأمین اجتماعی است. مدیر و مقیم گفت: با این حال ، این کشور بیش از سایر کشورهای منطقه اروپا و آسیای میانه ، که 3/2 درصد تولید ناخالص داخلی یا 30 میلیارد دلار در سال است ، هزینه سیستم های تأمین اجتماعی را می کند. نماینده بانک جهانی در روسیه رنو سلیگمن. به گفته وی ، ریشه کنی فقر سریعتر و با بودجه کمتر امکان پذیر است.

اکنون مزایای موجود در روسیه برای کمک به فقیر در فقر بسیار اندک است. در بسیاری از موارد ، ابزار آزمایش بی اثر است. طبق گفته این سازمان بین المللی ، 1 روبل هزینه شده برای کل سیستم کمک های اجتماعی در روسیه ، کسری درآمد فقرا را فقط 0.17 روبل کاهش می دهد. کسری درآمد به تفاوت بین درآمد خانوار و خط فقر اشاره دارد.

بانک جهانی یک برنامه جایگزین برای مقابله با فقر در روسیه (“برنامه حداقل درآمد ملی تضمین شده”) پیشنهاد می کند ، که ممکن است هزینه 0.33٪ از تولید ناخالص داخلی را داشته باشد. براساس بانک جهانی ، این برنامه می تواند براساس برنامه فعلی قراردادهای اجتماعی ایجاد شود. با این حال ، برای موفقیت چنین برنامه ای ، باید آن را هدف قرار داد – به ویژه ، هیچ نشتی وجود ندارد (به عنوان مثال ، به دلیل درج برنامه کسانی که واقعاً به کمک نیاز ندارند). در عین حال ، اجتناب از اشتباه در مواردی که شخصی که به کمک نیاز دارد در برنامه گنجانده نشده است ، ضروری است.

در مدل ایده آل بانک جهانی (براساس داده های سال 2019) ، متوسط ​​کسری درآمد فقرا در روسیه 2.8 هزار روبل برآورد شده است. هر ماه. بر اساس گزارش بانک ، اگر هر یک از این خانواده ها مبلغی معادل کسری درآمد خود دریافت کنند ، میزان تقریبی هزینه های بودجه برای ریشه کنی فقر 530 میلیارد روبل خواهد بود.

راه حل مشابهی توسط دیوان محاسبات ارائه شد. “ما در نظر گرفتن مزایای حمایت اجتماعی که ناشی از کسری بودجه است ، ممکن است [дохода] خانواده ها و به سایر گروه های جمعیتی گسترش می یابد ، نه تنها آنهایی که دارای فرزند هستند “، در اواخر ماه مارس آلکسی کودرین ، رئیس دفتر ممیزی ملی گفت.

سیستم قرارداد اجتماعی

برای حرکت به یک برنامه حداقل درآمد تضمین شده ، روسیه “می تواند این سیستم را توسعه دهد ، با استفاده از نقاط قوت برنامه قرارداد اجتماعی فعلی خود ، طراحی شده برای از بین بردن خانواده ها از فقر از طریق طیف وسیعی از اقدامات حمایتی ، از جمله تهیه پول ، شرایط و خدمات ، “بانک جهانی می نویسد. این برنامه” قراردادی “بین دریافت کنندگان حمایت و دولت فراهم می کند: در ازای دریافت مزایا و کمک هزینه ها ، دریافت کنندگان آنها باید اقدامات خاصی انجام دهند ، مانند جستجوی کار و کار در صورت پیشنهاد.

وزارت کار به RBC گفت که چنین توصیه هایی “برای تقویت هدف قرار دادن پشتیبانی ، معرفی یک روش واحد برای ارزیابی نیازها” در حال حاضر در حال اجرا است. به عنوان مثال ، پرداخت برای کودکان سه تا هفت ساله ، پرداخت به زنانی که در انتظار فرزند و پدر و مادر تنها هستند ، با در نظر گرفتن ارزیابی کلی نیاز معرفی می شود: مقامات تأمین اجتماعی درآمد و دارایی شهروندان را بر اساس این سیستم های اطلاعاتی ارزیابی می کنند.

“پیشنهادهای بانک جهانی مبتنی بر تحول در سازوکار قرارداد اجتماعی است. پیشنهاد شده است که این مکانیزم بر اساس قوانین یکنواخت فدراسیون و نظارت بر اثربخشی آن در سراسر کشور استفاده شود. ” تا سال 2019 ، قرارداد اجتماعی فقط در مناطق خاص اجرا می شد ، در سال 2020 یک پروژه آزمایشی در 21 موضوع انجام شد ، در نتیجه قوانین یکنواخت ایجاد شد ، یک سیستم برای ثبت اثربخشی فعالیت های قرارداد اجتماعی و آن را به کل کشور با کمک مالی فدرال ، توسط بخش به یاد می آورد. در صورت لزوم ، اقدامات اضافی برای مقابله با فقر پیشنهاد می شود تا هدف كاهش فقر تا سال 2030 حاصل شود ، وزارت كار اطمینان داد.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *