[ad_1]

آیا نژادپرستی مشارکت سیاسی آسیایی-آمریکایی را تحریک می کند؟

برچسب ها: # ریز تجاوز ، # مدل اقلیت ، # مدل اقلیت ، # تبعیض ظریف ، # آمریکایی آسیایی ، # نژادپرستی

14 مارس 2021 | از: ingppoo | سیاست های جهانی بدون شرح

(واشنگتن پست ، ویویان لئونگ)

مشاهده متن اصلی

به خصوص این اواخر بزرگسالانآمریکایی های آسیایی یکی پس از دیگری در ملا public عام مورد حمله عمومی قرار گرفته اند. مجموعه حوادثی که می توان آنها را به عنوان جرایم نفرت طبقه بندی کرد ، نشان می دهد که موقعیت آسیایی-آمریکایی در جامعه آمریکا چقدر ناخوشایند است. از ابتدای همه گیری رئیس جمهور سابق ترامپاین یک نام به ویروس کرونا داده است ، که به طور مداوم برخی نژادها را بی ارزش می کند و مسئولیت های گروه های خاص را جایگزین می کند. آمریکایی های آسیایی به عنوان نژادی پایین تر ، و دارای بیماری ، با کلمات آنفلوانزای کونگ یا ویروس چینی دائماً از دهان رئیس جمهور بیرون می آمدند. تعصب دیرینه نسبت به آسیایی ها مبنی بر اینکه آنها هرگز نمی توانند در جامعه آمریکا مخلوط شوند و مرکز آن شوند ، دوباره احیا شده است.

در حقیقت ، دانشمندان تجزیه و تحلیل کرده اند که انتخاب اصطلاحات ترامپ به سخنان نفرت انگیز و جنایات نفرت در جامعه آمریکا دامن زده است. افزایش اخیر جنایات علیه آمریکایی های آسیایی در همین زمینه قابل مشاهده است. از هر ده آسیایی آمریکایی سه نفر می گویند که از زمان شیوع بیماری به دلیل نژاد خود مورد تبعیض قرار گرفته یا با آنها برخورد ناعادلانه کرده است.

این تجربه چگونه بر سیاست تأثیر می گذارد؟ طبق نتایج تحقیقات من ، آمریکایی های آسیایی وقتی قربانی تعصبات منفی می شوند ، مانند اینکه به دلیل نژادشان مورد تبعیض قرار بگیرند ، وسواس بیشتری در هویت نژادی خود پیدا می کنند. البته ، با توجه به تنوع قاره آسیا ، طبقه بندی نژادی “اصل آسیایی” دارای پسماندهای ماهی است.

احساسات ضد آسیایی آمریکایی با ریشه های عمیق

تحقیقات در مورد مسائل نژادی نشان می دهد که آمریکایی های آسیایی غریبه ابدی محسوب می شوند. در اصل ، با ارزش های آمریکایی مطابقت ندارد ، بنابراین به عنوان موجودی رفتار می شود که نمی تواند در جامعه آمریکا گنجانده شود. برای بررسی ابتدای احساسات ریشه دار ضدآسیایی آمریکا ، باید به همان زمان بازگشت چینی ها و فیلیپینی ها به ایالات متحده برگردیم.

احساسات ضد آسیایی در جامعه آمریکا از نظر تاریخی در دو حوزه مختلف ظاهر شده است. اول ، این به بهداشت و بهداشت مربوط می شود ، و نمونه ای از تعصب است که به شیوع بیماری توسط آسیایی ها مربوط می شود. دیگری به دلیل مشکلات اقتصادی ، به ویژه ترس از اینکه آسیایی ها در مشاغل آمریکایی مشغول به کار بودند ، بوجود آمد. علی رغم این واقعیت که کنگره ایالات متحده قانون انحصار چین را در سال 1882 تصویب کرد ، در دهه 1930 کارگران سفیدپوست فیلیپین از ترس اینکه آسیایی ها منجر به از دست دادن مشاغل آمریکایی شوند ، به طور گروهی به کارگران مزرعه حمله کردند. با رونق اقتصادی اخیر چین و شیوع همه گیر در چین ، ترس از چینی ها یا آسیایی ها دوباره افزایش یافته است.

به طور واضح احساسات ضد آسیایی وجود دارد ، اما همزمان در ایالات متحده ، آمریکایی های آسیایی نیز به اصطلاح توصیف می شوند. اقلیتی مثال زدنی. “یک نژاد اقلیت مثال زدنی” یک مفهوم و مکانیزم نسبتاً پیچیده از تبعیض مضاعف است. این آسیایی ها را به عنوان مظهر مهاجران موفقی معرفی می کند که بیشتر مشاغل پردرآمد در جامعه آمریکا دارند زیرا از نظر اقتصادی ثروتمند هستند و عملکرد علمی عالی دارند. البته ، این یک کلیشه بسیار تحریف شده است زیرا همه آسیایی ها نیستند و همچنین این یک مشکل است که حاوی شکایات آمریکایی های آسیایی نیست که مجبور هستند به عنوان غریبه باقی بمانند ، که نمی تواند برای همیشه در ایالات متحده جذب شود. همچنین ، می توان از این کلیشه برای تحقیر سایر اقلیت های قومی که به دور از نمونه هستند ، استفاده کرد. این عمل برچسب زدن به سیاه پوستان یا لاتین ها “به اندازه آسیایی ها مثال زدنی نیست”. علاوه بر این ، قاره آسیا بیشترین جمعیت کره زمین را در خود جای داده است. بسیاری از کشورهای مختلف مبدا ، دین و فرهنگ و حتی کشورها و فرهنگ های خصمانه تاریخی وجود دارد و روش طبقه بندی برای نامگذاری این افراد مختلف به “آسیایی” ناسخ است.

روش تحقیق

برای بررسی تأثیر نژادپرستی و کلیشه های کاذب (مانند نژادهای اقلیت مثال زدنی) بر آمریکایی های آسیایی ، من آمریکای آسیایی را مطالعه کردم. نام این مطالعه Omnibus Study آسیایی-آمریکایی برای سال 2020 (AAOS) است. این مطالعه بوویتس یک نظرسنجی را بر روی 1514 نفر انجام داد که در پایان فوریه 2020 خود را به عنوان آمریکایی آسیایی معرفی کردند. از نظرسنجی شده ، 47٪ در خارج از ایالات متحده و 53٪ در ایالات متحده متولد شده اند.

من با هم آزمایشی انجام دادم تا ببینم آمریکایی های آسیایی چگونه به کلیشه های آسیایی واکنش نشان می دهند. پاسخ دهندگان یکی از سه مقاله کوتاه را خواندند ، دو مقاله از سه نشریه حاکی از آن است که ممکن است آسیایی ها کمی احساس ناراحتی کنند. قابل ترجمه با تبعیض خوب ریز تجاوزهاکه شامل شد. ریز تجاوز چیزی است که هر آسیایی در ایالات متحده در زندگی روزمره خود تجربه کرده است.

مقاله اول کلیشه کلیشه ای معمول اقلیت را نشان داد که آمریکایی های آسیایی “سخت کوش و ریاضی خوب” هستند. به همین دلیل شرکت ها هنگام انتخاب افراد یا بررسی تبلیغات ، آمریکایی های آسیایی را به نژادهای دیگر ترجیح می دهند. مقاله دوم درباره سرنوشت آسیایی ها بود که مجبور شدند برای همیشه ناشناخته بمانند. آمریکایی های آسیایی نمی توانستند به خوبی انگلیسی صحبت کنند ، بنابراین هنگام جستجوی کار تبعیض اجتناب ناپذیر بود. مقاله سوم که من به عنوان یک نیروی کنترل استفاده کردم بیان می کند که شرکت ها معمولاً با ذکر نکردن اقلیت های قومی یا گروه های قومی اشتغال خود را افزایش می دهند.

از پاسخ دهندگانی که به طور تصادفی یکی از سه مقاله را خوانده اند ، خواسته شده است که برداشت خود را از هویت آسیایی-آمریکایی خود ارزیابی کنند. به عنوان مثال ، من پرسیدم که چقدر با این جمله که “من از نظر هویتی آمریکایی آسیایی هستم بخش مهمی از هویت من است” یا “آسیایی هایی که در ایالات متحده زندگی می کنند منافع سیاسی مشابه یا همپوشانی دارند” موافقم.

بزرگترین بیداری برای هویت سیاسی آمریکایی های آسیایی توصیف آسیایی ها به عنوان “غریبه های ابدی” بود. آمریکایی های آسیایی که میهمانان ابدی را می خوانند 6.7 درصد بیشتر از آنهایی است که به عنوان نیروهای کنترل نوشته شده اند. من همچنین بیشتر با این جمله موافقم که آمریکایی های آسیایی از هر نژاد منافع سیاسی مشابهی دارند. کسانی که مقاله “اقلیت نمونه” را می خوانند موافقند که آمریکایی های آسیایی تا حدودی “کوچکترین جوامع” در گروه کنترل 5٪ P هستند. او معتقد است که بهزیستی آمریکایی های آسیایی به طور کلی برای رفاه آنها در ایالات متحده مهم است ایالت ها.

دشوار است که بگوییم تأثیرات نشان داده شده در آزمایش بسیار زیاد است. در عوض ، من فکر می کنم اگر افراد برای مدت طولانی در زندگی روزمره خود تبعیض ظریف را تجربه کنند ، تأثیرات محسوس تری ظاهر می شود.

آیا منجر به مشارکت سیاسی خواهد شد؟

محتوای تایید شده در آزمایش با نتایج سایر مطالعات موجود مطابقت دارد. به عنوان مثال دانشمندان علوم سیاسی جین یون و ناتالی ماتسوکا نشان داده اند که وقتی احزاب مقالاتی را درباره تبعیض علیه گروه های خاصی می خوانند ، بیشتر با گروه هایی که مورد تبعیض قرار می گیرند هویت پیدا می کنند. پروفسور تائه گو لی نشان داد افرادی که هویت نژادی این گروه را به صراحت تشخیص می دهند ، بیشتر در سیاست مشارکت می کنند.

اگر فردی با تبعیض نژادی از هویت نژادی خود آگاهی بیشتری پیدا کند ، این تأثیر بسزایی در آرا of انتخابات فوری خواهد داشت.

آمریکایی های آسیایی در حال حاضر سریع ترین رشد گروه رای دهندگان در ایالات متحده و گروهی از قدرت سیاسی در حال رشد هستند. در انتخابات سال گذشته ، مشارکت آسیایی-آمریکایی در ایالات نظامی شدید مانند جورجیا و تگزاس بیشترین بود و آنها بیشترین میزان را به رئیس جمهور بایدن رأی دادند. در انتخابات پارلمانی سال گذشته ، بیشترین تعداد آمریکایی های آسیایی که تاکنون رای داده اند. سایر مطالعات انجام شده توسط ناتان چان ، کیم جه یون و من به نتایج مشابهی رسیده ایم. به عبارت دیگر ، در بیماری همه گیر کرونا 19 ، هنگامی که رئیس جمهور ترامپ و حزب جمهوری خواه از مسئولیت همه گیری آسیا برکنار شده و بیانیه ای را منتشر کردند که باعث می شود قارچ های آسیایی-آمریکایی ساخته شوند ، آمریکایی های آسیایی چاره ای جز کلاهبرداری از حزب دمکرات ندارند.

مجموعه مطالعات من نشان می دهد که افزایش اخیر جنایات نفرت بر علیه آمریکایی های آسیایی به عنوان فرصتی برای آسیایی ها بیشتر به وجود می آید تا از هویت نژادی خود مانند کشور مبدا یا فرهنگ خود آگاهی بیشتری کسب کنند. البته تعداد فزاینده ای از آمریکایی های آسیایی که فعالانه تر درگیر سیاست های واقعی هستند ، وجود خواهد داشت.[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *