[ad_1]

دفتر بازرس تجارت گزارش سالانه رئیس جمهور را تهیه کرده است

قانونگذار در روسیه ، پایداری حقوق مالکیت کارآفرینان را به خطر می اندازد ، دادستان حقوق بشر در گزارش ریاست جمهوری گفت: قضاوت در این زمینه می تواند “بلایی” برای تجارت باشد

عکس: کریل کالینیکوف / RIA Novosti

عکس: کریل کالینیکوف / RIA Novosti

بر اساس گزارش سالانه بوریس تیتوف ، مجاز به حمایت رئیس جمهور روسیه برای حمایت از حقوق کارآفرینان ، مقامات محلی در روسیه در پرونده های مربوط به تجارت املاک و مستغلات به طور دوره ای قانون محدودیت ها را دستکاری می کنند ، و این را بهانه ای برای مصادره دارایی های گران از کارآفرینان می کنند. آماده می شود برای رئیس جمهور ولادیمیر پوتین. همانطور که در قسمت تکمیل شده گزارش روابط مالکیت و حقوق مالکیت (ارائه شده توسط RBC در دفتر تیتوف) ذکر شده ، عدم شناسایی قانون مجازات از جمله توسط دادگاه ها ، در واقع به روشی برای سلب مالکیت از تجارت تبدیل شده است. . گزارش در اواخر ماه مه به رئیس جمهور ارائه خواهد شد.

در این گزارش آمده است ، در سالهای اخیر ، تیتوف و مدافعان حقوق بشر منطقه بیش از 100 مورد شکایت مربوط به تلاش های سازمان های دولتی برای بازگرداندن اموال منتقل شده به طور قانونی به یک مالک خصوصی یا از بین بردن سایت های ساخته شده به طور قانونی دریافت کرده اند.


پوتین قانونی در مورد قوانین تخریب ساختمان های غیر مجاز امضا کرد

به عنوان یک قاعده کلی ، مدت محدودیت است سه سال از روزی که فرد باید از نقض حق خود مطلع شده باشد و به طور خاص باید در این زمینه اقدام کند. دولتهای محلی غالباً از شركتها به دلیل تخریب ساختمانهای غیر مجاز شكایت می كنند ، اما دادگاه ها یا موعد قانونی را غیر قابل اجرا و در كنار مقامات می دانند و یا با توجه به اینكه دولت این مهلت را از دست داده است ، مهلت قانونی را اجرا و ادعاها را رد می كنند. مدافع امور تجارت راه حل این مشکل را در این واقعیت می داند که مجمع عمومی دیوان عالی کشور تصمیمی را با ذکر صریح تصویب می کند که الزام تخریب یک ساختمان به عنوان ساخت و ساز غیرمجاز باید منوط به نسخه باشد. در این گزارش ، رویکرد مخالف ، که از قانون محدودیت چشم پوشی می کند ، “برای تجارت بسیار خطرناک است” زیرا “املاک و مستغلات را به یک سرمایه گذاری خطرناک تبدیل می کند”.

عدم اطمینان قانونی

اولگ خملوسکی ، وکیل انجمن وکلای دادگستری A1 ، تأیید می کند: “این مشکل وجود دارد و کاملاً حاد است.” “مسئله این است که قانون اساسی اغلب به روش خاص خود برای دولت و تجارت در نظر گرفته می شود. اگر طبق قانون همه چیز برای تجارت در نظر گرفته شود ، اغلب اوقات شرایط جدیدی برای دولت کشف می شود که برای دولت شناخته شده نبوده و در ارتباط با آن محدودیت شروع نشده است. این امر اغلب در ادعاهای دادستان ها برای مصادره زمین با مناطق خاص استفاده یا تخریب ساختمانهای غیر مجاز دیده می شود. ” معمولاً کارآفرین باید مطمئن باشد که اگر شرایط برای مدت طولانی (در این مورد سه سال) طول بکشد ، پس “هیچ کس نمی آید و تجارت را تصاحب نمی کند”. وكیل تاكید می كند ، اگر ایالت ادعای مناسبی را به موقع ارائه نكرده باشد ، اینها برای دولت و اداره عمومی به شدت مشكل است. در چنین حالتی ، سازوکاری وجود دارد: مهلت قانونی از دست رفته – خرید املاک و مستغلات مطابق با قوانین مصادره آن برای نیازهای دولتی ، او گفت.

دادگاه ها نسبت به تفسیر احکام به گونه دیگری ، از مهلت قانونی استفاده می کنند هنر 208 Daria Shlyapnikova ، وکیل دادگستری Forward Legal ، از قانون مدنی توضیح می دهد. دادگاه عالی در سال 2019 این موضع را که انتقال یک قطعه اجاره ای “تصرف” در تصرف مالک محسوب می شود ، تأیید کرد و بنابراین دادگاه ها یک دوره محدودیت سه ساله را اعمال می کنند. با این حال ، Shlyapnikova ادامه می دهد ، تعدادی از قضات معتقدند که در طول اجاره نامه مالک کنترل طرح را حفظ می کند و مالکیت خود را از دست نمی دهد. بر این اساس ، ایجاد یک ساختمان غیرمجاز نقض حقوق صاحب قطعه زمین است و مهلت قانونی در مورد ادعای وی برای حذف تخلفات اعمال نمی شود.


تجارت تخریب: آنچه نوسازی مسکو را برای کارآفرینان کوچک تهدید می کندعکس: ولادیسلاو شاتیلو / RBC

یک مشکل مشابه در مواردی است که دادگاهها ساختمانها و تأسیسات ساخته شده قبل از 1995 (قبل از لازم الاجرا شدن قسمت اول قانون مدنی) را به عنوان سازه های غیر مجاز تعیین می کنند. نویسندگان این گزارش هشدار می دهند: “با توجه به ایجاد تعداد زیادی سایت املاک و مستغلات در حال استفاده قبل از سال 1995 ، این مشکل تجاری می تواند فاجعه بار باشد.” در این گزارش آمده است ، هیئت رئیسه دادگاه عالی داوری (منسوخ شده در سال 2014) بارها موضع قانونی خود را مبنی بر غیرقابل اجرا بودن اصطلاح “ساخت و ساز غیر مجاز” در مورد سازه ها (نه ساختمانهای مسكونی منفرد) كه قبل از سال 1995 ساخته شده اند ، بیان می كند ، اما اخیراً دادگاههایی كه شما شروع به از این “تفسیر منطقی و صحیح” کناره گیری کنید. برای از بین بردن این مشکل ، نویسندگان سند مجدداً به مجمع عمومی دیوان عالی کشور توصیه می کنند که مقرره ای را که ساختمانهای غیر مسکونی ساخته شده قبل از اول ژانویه 1995 را نمی توان تخریب کرد ، به دلیل شناسایی آنها به عنوان ساخت و ساز غیر مجاز ، اصلاح کرد.

مالیات تورم بر ارزش کاداستر

گزارش سالانه ombudsman بازرگانی همچنین به موارد دیگری می پردازد – مربوط به ارزیابی ارزش کاداستر املاک و مستغلات و دادرسی برای اعتراض به ارزش بیش از حد ارزش گذاری شده. او استدلال می کند که اصلاحات سال 2017 برای انتقال ارزیابی کاداستر املاک و مستغلات از ارزیابان مستقل به موسسات بودجه خاص به نتیجه مطلوب منجر نشده است: ارزش کاداستر اغلب از نظر اقتصادی غیرقابل توجیه است و SME ها اغلب مجبور به پرداخت مالیات “غیرقابل قبول” از کاداستر می شوند مقدار. در طی سه سال ، تجارت شروع به جمع آوری دو برابر مالیات بر املاک از ارزش کاداستر اشیا کرد (138 میلیارد روبل در سال 2019).

حقوق غیر رقابتی در م institutionsسسات تخصصی بودجه پرداخت می شود – کمتر از دستیار ارزیابان مستقل ، که منجر به کمبود کارکنان مجرب و باتجربه می شود. در این گزارش آمده است: بسیاری از مناطق فاقد متخصص (نقشه بردار ، نقشه بردار) هستند.

وقتی مشاغلی به دادگاه می رود ، به دنبال به چالش کشیدن آنچه که ارزش کاداستر افزایش یافته است ، هزینه های حقوقی هر نتیجه پرونده بر عهده متقاضی است ، زیرا دادگاه ها معتقدند که اگر نتیجه برای خود موفقیت آمیز باشد ، خواهان “سود مالیاتی” دریافت می کند. تیتوف اصرار دارد که این چنین نیست ، زیرا فقط مسئله احیای حق نقض شده در پرداخت مالیات کافی است. طبق گفته بازرس تجارت ، دادگاه ها در سال 2020 ارزش کاداستر سایتهایی را که ادعا کرده اند 52 درصد (یا حدود 229 میلیارد روبل) کاهش داده اند.

به گفته خملوسکی ، تخمین بیش از حد ارزش کاداستر را می توان یکی از راه های تأمین مجدد بودجه دانست: “هرچه بیشتر حساب کنید ، بهتر.” “علی رغم این واقعیت که اختلاف در مورد ارزش کاداستر به یک ادعای کاملاً معمولی تبدیل شده است (به دلیل تعداد زیادی از این اختلافات ، حتی کمیسیون های ویژه ای نیز تشکیل شده است) ، بسیاری از آنها نمی خواهند با دولت درگیر شوند و فکر می کنند که در این نبرد پیروز شوید. همانطور که عمل نشان می دهد ، اختلافات بر سر ارزش کاداستر اغلب توسط تجارت برنده می شود ، اما هنوز برخی تمایلی به شکایت از دولت ندارند “. در نتیجه ، دولت در همه موارد پیروز می شود. خملوسکی می افزاید: این برآورد بیش از حد به دلیل نقص در ارزیابی انبوه است – در نظر گرفتن تمام جنبه های املاک و مستغلات در یک ارزیابی انبوه بسیار دشوار است.


دیوان عالی کشور در یک پرونده مالیات بر املاک و مستغلات رای دادعکس: آنتون بلیتسکی / TASS

همچنین دادگاه ها درمورد گنجاندن مالیات بر ارزش افزوده در ارزش کاداستر پروژه های ساخت سرمایه موضع واحدی ندارند. ارزیابان اغلب مقدار مالیات بر ارزش افزوده را به ارزش کاداستری که مالیات بر دارایی به آن بستگی دارد ، در بر می گیرند که 20٪ آن را افزایش می دهد – در واقع ، این “مالیات بر مالیات” است. لازم است تجدید نظر در نحوه تحمیل هزینه های حقوقی به شاکیان-کارآفرینان هنگام اعتراض به ارزش کاداستر و همچنین حذف مالیات بر ارزش افزوده از ارزش کاداستر با وضع یک قاعده مناسب ، نویسندگان گزارش مدیر دادگستری تجارت توصیه می کنند.

مشخصات تعیین پایه مالیات بر اساس ارزش کاداستر توسط مناطق تعیین می شود: آنها می توانند نرخ مالیات و تخفیف های مالیاتی را تعیین کنند. با این حال ، تجزیه و تحلیل دفتر بازرسان تجارت نشان داد که نرخ مالیات بر دارایی اشخاص حقوقی در حدود نیمی از افراد (حدود 40 نفر) کاهش یافته است و در حدود 45 منطقه از حداکثر نرخ 2٪ استفاده می کنند. نویسندگان این گزارش اصرار دارند که ارائه یک رویکرد واحد برای کاهش نرخ مالیات بر املاک ، محاسبه شده براساس ارزش کاداستر ضروری است. به طور خاص ، در تمام مناطق برای سایت های تا 150 متر مربع و ارزش کاداستر تا 3 میلیون روبل. پیشنهاد شده است که نرخ 0٪ برای همه سایتهای تازه معرفی شده تعیین شود – همچنین نرخ صفر برای مدت دو سال از تاریخ راه اندازی تعیین شود.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *