[ad_1]

تصمیمات اخیر دولت چگونه بر کمپین واکسیناسیون روسیه تأثیر گذاشته است

به دنبال اقدامات و محدودیت های جدید در مناطق ، تعداد افرادی که مایل به واکسیناسیون هستند به شدت افزایش می یابد. RBC دریافت که کدام مناطق پیشرو هستند و از نظر سطح واکسیناسیون عقب هستند

عکس: سرگئی ودیشکین / AGN

عکس: سرگئی ودیشکین / AGN “مسکو”

از آخرین شمارش گلبول های قرمز در اواسط ماه مه ، تعداد روس هایی که حداقل یک دوز واکسن دریافت می کنند از 13.9 میلیون نفر (9.5 درصد از کل جمعیت) به 19.9 میلیون نفر رسیده است.). RBC اطلاعات مربوط به پیشرفت کارزار را از مقامات منطقه ای درخواست کرد و انتشارات را در وب سایت های رسمی دولت ها و ستادهای عملیاتی افراد فدراسیون بررسی کرد.

در ماه گذشته ، مقامات بارها از سطح واکسیناسیون در کشور ابراز نارضایتی کرده اند. کرملین همچنین گفته است که مورد انتظار بسیاری است. در میان موج جدیدی از عفونت ها ، مناطق تصمیم گیری های سختگیرانه ای را برای تحریک کمپین واکسیناسیون آغاز کرده اند و از قرعه کشی و هدایای واکسیناسیون به سمت الزامات اجباری و ممنوعیت افرادی که از ویروس کرونا محافظت نمی کنند ، حرکت می کنند.

آبجو و مرغ چگونه واکسن COVID در سراسر جهان اعطا می شود. گالری عکسدر ماه مه ، الكساندر ووچیچ ، رئیس جمهور صربستان ، به تمام افرادی كه تا پایان ماه علیه COVID-19 واكسن می شوند ، 3000 دینار (حدود 25 یورو یا 30 دلار) قول داد - به طور كامل یا حداقل اولین م componentلفه واكسن. رستوران
مقامات کالیفرنیا قرعه کشی Vax for the Win را آغاز کرده اند. هر کالیفرنیایی واکسینه شده می تواند در آن شرکت کند ، اما ابتدا داده های مربوط به واکسیناسیون وی باید به ثبت دولت برسد. در میان جوایز -
در مناطق روستایی اندونزی ، جوجه های زنده به کسانی که در برابر ویروس کرونا واکسینه شده اند ، داده می شوند. به این ترتیب ، مقامات به شهروندان سالمند (45 سال به بالا) که اعتماد چندانی به واکسن ندارند ، انگیزه می دهند که واکسینه شوند. قبل از این برنامه ، از 200 محلی فقط 20 نفر در شهر Chiangjura در غرب جاوا واکسینه شده اند ، اکنون طبق گفته پلیس ، بیش از 250 نفر روزانه برای واکسیناسیون ثبت نام می کنند.
در لاس وگاس ، در کلوپ استریپ لری فلینت ، هاستلر ایستگاه واکسیناسیون COVID-19 را راه اندازی کرد. چند ساعت قبل از شروع نمایش افتتاح می شود. رقصندگان ، کارکنان باشگاه و بازدید کنندگان می توانند در آنجا با واکسن های Pfizer و Johnson & Johnson واکسینه شوند. کسانی که واکسینه شده اند 5000 دلار جایزه دریافت می کنند که شامل کارت عضویت پلاتین ، رقص نمایشگر دختر واکسینه شده رایگان و بلیط نمایش شبانه هاستلر است.
11 عکس دیگر


کدام مناطق بیشتر از دوز اول واکسن عقب هستند؟

از تاریخ 21 تا 24 ژوئن ، ده رهبر برتر از نظر نسبت جمعیتی که حداقل یک دوز دریافت می کنند ، عملاً بدون تغییر باقی مانده اند. تازه واردان برتر – یاکوتیا ، منطقه تیومن و اوگروگ خودمختار خانتی مانسی.

1. Chukotka – 30.1
2. منطقه بلگورود – 26
3. NAO – 22.5٪
4. موردویا – 20.5٪
5. ساخالین – 19.9٪
6. یاکوتیا – 19.5٪
7. منطقه ماگادان – 19.5٪
8. منطقه تیومن – 18.4٪
9. Tuva – 18٪
10. KhMAO – 18٪

در عین حال ، حتی در نروتس خودمختار اوکروگ و در Chukotka ، آنها از سطح واکسیناسیون ناراضی هستند. سرویس مطبوعاتی اداره NAO RBK گفت که جمعیت “برای واکسیناسیون بسیار فعال نیست ، ضد واکسن های زیادی وجود دارد.” در Chukotka ، میزان واکسیناسیون بیش از نصف شده است. آنها معتقدند كه اقدامات اضافي براي تحريك شهروندان نياز است ، زيرا واكسن كم نيست – در همه محلات موجود است. “از یک طرف ، این ممکن است به این دلیل باشد که هر کسی که می خواهد واکسینه شود قبلاً واکسینه شده است. بقیه را می توان تقریباً به دو دسته تقسیم کرد: ضد واکسن و مردد. چندین بار واکسن ضد واکسن کمتر از واکسنی است که درنگ می کند ، اما تأثیر تعیین کننده ای در مورد واکسن دارد ، “گفت: RBC در بخش سیاست اطلاعات منطقه.
خارجی ها هنوز جمهوری های قفقاز شمالی هستند: داغستان (4.1٪ ، آخرین بار 2.5٪) ، کاباردینو-بالکاریا (6.2٪ ، 3.5٪ بود) و اوستیای شمالی (7.5٪ ، با محاسبات قبلی در این موارد وجود ندارد) سه نفر اول ، 5.5٪ درآمد).

چچن ، که در ماه مه در سه کشور خارجی قرار داشت ، حتی از بیست کشور دیگر هم رد شد: اکنون در رتبه 63 از 85 قرار دارد. سهم کسانی که یک کل دوز واکسن از کل جمعیت آنجا دریافت کرده اند ، از 4.3 افزایش یافته است. ٪ به 11.7٪ طبق گفته مقامات منطقه ای از تاریخ برنامه ریزی شده واکسینه شده 21٪ از جمعیت. درست است که اخیراً رئیس جمهور رمضان قدیروف از رئیس جمهور در مورد کمبود واکسن و صف در برخی از نقاط واکسیناسیون شکایت کرد و از مرکز فدرال خواست که به این امر توجه کند.

مشکلات مشابهی در باشکیریا ، یکی از مناطقی که اخیراً ممنوعیت افراد واکسینه نشده (از جمله موارد دیگر ، بازدید از رستوران ها ، موزه ها و سینماها) را گزارش کرده است. در منطقه Sverdlovsk به سمت چپ فقط 20 هزار دوز واکسن ، و در مرکز منطقه ای Ekaterinburg داروهای خسته شده است: سایر دوزها بین کسانی که مدتها برای واکسیناسیون ثبت نام کرده اند توزیع می شود. در 24 ژوئن ، منطقه 36000 دوز دیگر دریافت کرد. فرماندار اوگنی کوایوشف قول داد تا زمانی که واکسن کافی در منطقه وجود نداشته باشد واکسیناسیون اجباری معرفی نخواهد کرد و از کارفرمایان خواست تا مشوق های کارمندان را به تعویق بیندازند.


اکنون بدون گواهی واکسیناسیون در چه مناطقی و در کدام مناطق امکان پذیر نیستعکس: ولادیمیر اسمیرنوف / TASS

دیمیتری پسکوف ، دبیر مطبوعات ریاست جمهوری ، کمبود دارو برای مشکلات لجستیکی و افزایش نرخ واکسیناسیون را توضیح داد. در بعضی مناطق واقعاً علاقه به واکسن افزایش یافته است – مثلاً در منطقه آمور و قلمرو استاوروپول… در منطقه وولوگدا ، RBC همچنین در مورد افزایش تقاضای واکسن در دو هفته گذشته مطلع شد.

صف های واکسیناسیون علیه COVID-19 در روسیه. گزارش تصویریسرگئی سوبیانین ، شهردار گفت ، از 23 ژوئن در مسکو ، حدود 60،000 نفر فقط در یک روز برای واکسیناسیون ثبت نام کرده اند که ده برابر بیشتر از آخرین آمار است. پایتخت اولین منطقه ای بود که کارفرمایان ملزم به واکسیناسیون حداقل 60٪ از کارمندان در برخی مناطق شدند
در 24 ژوئن ، نزدیک مرکز خرید گرینویچ در اکاترینبورگ (عکس) ، صف واکسیناسیون علیه COVID-19 قبل از افتتاح مرکز به صف شد. اما همه قادر به واکسیناسیون نبودند: تبلیغات در ایستگاه واکسیناسیون می گوید اولین م componentلفه واکسن تمام شده است. فرماندار منطقه ، اوگنی كویواسف ، گفت كه هیچ واكسن رایگان در یكاترینبورگ وجود ندارد - دوزهای باقیمانده بین افرادی كه مدتهاست در صف واكسیناسیون ثبت نام كرده اند ، توزیع می شود.
در سرزمین پرم می توانید در 55 موسسه پزشکی علیه ویروس کرونا واکسینه کنید ، اما این نیاز به قرار ملاقات دارد. بدون آن ، می توان واکسیناسیون علیه COVID-19 را در نقاط واکسیناسیون سیار انجام داد
رئیس وزارت بهداشت روسیه ، میخائیل موراشکو ، گفت: در منطقه مسکو ، تعداد افرادی که مایل به واکسیناسیون علیه ویروس کرونا هستند ، 10 برابر شده است. این منطقه ، به دنبال مسکو ، واکسیناسیون اجباری حداقل 60٪ از کارمندان در برخی مناطق و همچنین پذیرش در کافه ها از طریق کد QR را معرفی کرد.
13 عکس دیگر


مشکلات دیگری نیز در منطقه روستوف وجود دارد. 22 ژوئن مدیر واسیلی گولوبف جستجو کردن از شهرداری هایی که سطح واکسیناسیون آنها پایین است تا سازماندهی روند کار ساده شود: “اطمینان حاصل کنید که افراد در یک زمان مناسب برای واکسیناسیون می آیند. منتظر جلسات در ستاد نباشید – کارها را با کیفیت و مراقبت بالا در مناطق خود سازماندهی کنید. روند سازمان یافته ضعیف یکی از دلایل اصلی میزان پایین واکسیناسیون است. “

نسبت واکسینه شده به طور کامل

رهبرانی در جمعیت که دوره کامل واکسیناسیون را گذرانده اند عملاً همان دوز اول هستند. پیش رو Chukotka (25.7٪) ، NAO و منطقه بلگورود (19.1٪ هر کدام) ، شاخص ها در سایر مناطق ده بالا – از 13.9٪ (Khanty-Mansi Autonomous Okrug) تا 17.1٪ (Mordovia). در 27 منطقه ، حتی 10٪ از کل جمعیت نیز جمع نشده است. در مجموع ، طبق تخمین های RBC ، حداقل 12.9 میلیون روس دوز دوم را دریافت کرده اند. در واقع ، این تعداد بسیار بیشتر است ، زیرا در برخی مناطق اطلاعات به روز در مورد کسانی که دوز دوم واکسن دریافت کرده اند ، از جمله مسکو ، وجود ندارد.

مسکو: سوابق بیماری و تحریک واکسیناسیون

در پایتخت که کشور را در موارد جدید عفونت رهبری می کند و مقامات می گویند که در حال حاضر برای همه گیری همه به اوج رسیده است ، واکسیناسیون اجباری برای گروه های خاصی از کارگران قبل از دیگران انجام شده است. تا 15 ژوئیه ، حداقل 60٪ از کارکنان رستوران ، تجارت و خدمات ، آموزش ، بهداشت و سایر صنایع باید اولین دوز را دریافت کنند. باید تا 15 آگوست ایمن سازی کامل شوند. مسکو همچنین تصمیم گرفت سیستمی از کدهای QR را معرفی کند ، بدون آنها غیرممکن است ، به عنوان مثال ، غذا خوردن در یک کافه یا ارائه آزمایش PCR خالص ، که زودتر از سه روز انجام نشده است.


کدام یک از کارگران موظف به واکسیناسیون در مسکو و منطقه بودند. اینفوگرافیک ها

پیش از این ، سوبیانین از سطح واکسیناسیون در پایتخت خشمگین بود. وی در ماه مه گفت: “درصد واکسیناسیون در مسکو کمتر از هر شهر اروپایی است و در برخی از آنها چندین برابر است … ما همچنان بیمار می شویم ، مردم همچنان می میرند و نمی خواهند واکسینه شوند.” 21.

در 20 فوریه ، طبق محاسبات RBK ، پایتخت یکی از سه رهبر از نظر سهم جمعیت عمومی بود که اولین دوز واکسن را دریافت کرده است – پس از آن 4.7٪ بود (ساخالین با 5.1٪ در جایگاه اول قرار دارد ، در مقام سوم منطقه مگادان با 4.2٪ قرار دارد). سپس اوضاع تغییر کرد و مزیت مسکو به دلیل شروع زودهنگام بدست آمد (کارزار در مسکو در ماه دسامبر آغاز شد ، در حالی که در سراسر روسیه – در ژانویه – RBC) گم شده بود. در 22 ژوئن ، الکسی خارپون وزیر بهداشت اعلام کرد که بیش از 2 میلیون نفر در مسکو واکسینه شده اند. بر اساس این داده ها ، مسکو اکنون در مکان هفدهم قرار دارد ، 15.8٪ از کل ساکنان حداقل یک دوز واکسن در شهر دریافت کرده اند.

بلوک توصیه ویدیو

در 23 ژوئن ، سرگئی سوبیانین گفت که تعداد افرادی که مایل به واکسیناسیون هستند 10 برابر شده است: “دیروز یک رکورد وجود داشت – حدود 60 هزار نفر ، تا اینکه اخیراً” سقوط کردیم “به حدود 6 هزار (ورودی) در روز. “این شهر در حال افزایش تعداد مراکز واکسیناسیون و افزایش ساعات کار آنها است.

اقدامات مشابه پایتخت در منطقه مسکو معرفی شده است. با این اوصاف ، هفته گذشته تعداد افرادی که برای واکسیناسیون ثبت نام کرده اند بزرگ شده است پنج بار.

اکنون مردم روسیه با سه واکسن واکسینه شده اند. محبوب ترین – مرکز “Sputnik V”. گامال همچنین یک مرکز “EpiVacCorona” “بردار” و یک مرکز “KoviVak” به نام Chumakov وجود دارد. در 22 ژوئن ، مسکو اعلام کرد که داروی “KoviVac” به پایان رسیده است ، ثبت نام برای واکسیناسیون به حالت تعلیق درآمد ، شهر منتظر زایمان جدید است. همین امر توسط RBC در منطقه Tambov بیان شد.

برای تسریع در روند فعالیت واکسیناسیون ، تعدادی از مناطق واکسیناسیون اجباری را برای گروه های خاصی از شهروندان معرفی کرده اند. مسکو و منطقه مسکو اولین کسانی بودند که این موضوع را اعلام کردند. سپس مشخص شد که پلیس صوفیه بیش از 20 پرونده جنایی را برای تولید و فروش گواهینامه های جعلی تشکیل داده است.

اخیراً گزارش هایی از واکسیناسیون افراد با ویروس کرونا گزارش شده است. ویروس شناسان توضیح داده اند که احتمال ابتلا به واکنش ایمنی بدن بستگی دارد ، اما بیماری در افراد واکسینه شده باید به شکل ضعیف باشد.


کدام مناطق واکسیناسیون اجباری علیه ویروس کرونا را اعلام کرده اند. نقشه[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *