[ad_1]

آلفا بانک بخشی از سرمایه شرکت توسعه دهنده AFK Sistema است

آلفا بانک تا 20٪ از گروه اتالون دریافت می کند که سهامدار اصلی آن AFC Sistema است. در واقع ، بر اساس توافق نامه موقت مبادله دارایی ، توسعه دهنده ای که در میان ده شرکت برتر قرار دارد ، وام کوتاه مدت دریافت کرد

عکس: رومان دمیاننکو / TASS

عکس: رومان دمیاننکو / TASS

Sistema JSFC Vladimir Vladimir Yevtushenkov توافق نامه ای را برای فروش حداکثر 20٪ از شرکت توسعه دهنده Etalon Group با Alfa-Bank امضا کرد. برای آن خبر می دهد خدمات مطبوعاتی شرکت.

فروش مطابق با قرارداد مبادله و بدون تحویل انجام خواهد شد. این مبادله موقت دارایی است که دو قسمت از معامله را فراهم می کند – انتقال اولیه سهام در ازای تأمین مالی و پس از انقضا زمان توافق شده – بازپرداخت وجوه دریافتی با بازخرید اوراق بهادار.

توافقنامه مبادله بدون تحویل 30 ماهه است. در این ارتباط تأکید شده است که انتقال املاک انحصاری برنامه ریزی شده است اما حق رأی ندارد.

این معامله از طریق زیرمجموعه Sistema انجام خواهد شد که 25.6٪ ​​از گروه Etalon را در اختیار دارد. همزمان با قرارداد مبادله ، توافقنامه اختیار خرید با آلفا بانک امضا شد که بر اساس آن شرکت تابعه سیستما حق خرید مجدد سهم خریداری شده توسط بانک را دارد. اگر این اتفاق نیفتد ، بانک ممکن است آن را به شخص ثالث بفروشد.

در حال حاضر گروه اتالون جایگاه های اضافی و رسیدهای سپرده جهانی را ارائه می دهد. قیمت خرید مجدد یک کاغذ 1.7 دلار برای هر سهم تعیین شده است. روز چهارشنبه ، 12 مه ، رسیدهای سپرده گذاری گروه (یک رسید برابر با یک سهم) در بورس اوراق بهادار لندن در محدوده 1.62-1.65 دلار معامله شد. کل به عنوان بخشی از محل گروه Etalon قصد دارد برای افزایش تعداد سهام 30 درصد و جمع آوری 150 میلیون دلار ، انتظار می رود SPO در 18 مه بسته شود.

جایگزینی در دو مرحله انجام می شود – در ابتدا سهام می تواند توسط سهامداران گروه خریداری شود ، و در 13 مه شرکت تابعه Sistema به قیمت 38.5 میلیون دلار به اشتراک سهام سازنده متناسب با سهم مالکیت آن مشترک است. سپس اوراق بهادار به سرمایه گذاران نهادی عرضه می شود.

آلفا بانک دارایی های خود را از سهامداران فعلی گروه اتالون و همچنین در زمان مشارکت در قرار دادن وجه های نقدی خریداری خواهد کرد. براساس ارزش اعلام شده موقعیت ، هنگام خرید 20٪ سهام ، آلفا بانک حدود 100 میلیون دلار هزینه خواهد کرد.

گروه اتالون به چه چیزی معروف است؟

وی و خانواده اش در سال 1987 توسط کارآفرین ویاچسلاو زارنکوف در سن پترزبورگ تاسیس شدند و بزرگترین سهامداران این گروه هستند.

در سال 2019 ، 25٪ از گروه توسط AFK Sistema خریداری شد ، در حالی که گروه Etalon صاحب اصلی شرکت توسعه دهنده Leader-Invest شد ، که متعلق به شرکت ولادیمیر یوتوشنکوف است.

گروه اتالون یکی از 10 سازنده بزرگ از نظر مسکن در روسیه است. اکنون ، طبق سیستم اطلاعات واحد برای ساخت مسکن ، این گروه 875 هزار متر مربع در حال ساخت است. متر مسکن در سن پترزبورگ ، مسکو و منطقه مسکو. در سال 2020 ، 538 هزار متر مربع فروخته شد. متر املاک و مستغلات ، که 15٪ کمتر از سال 2019 است. علاوه بر ساخت و فروش مسکن ، گروه Etalon به عنوان پیمانکار کارهای ساختمانی را انجام می دهد.

درآمد این گروه در سال گذشته با 7 درصد کاهش به 7/78 میلیارد روبل رسیده است.


AFK Sistema علاقه مند به ماهیگیری در کامچاتکا استعکس: الكساندر پتروف / TASS

چرا چنین طرحی برای جذب سرمایه گذاری؟

جایگزینی اضافی سهام به گروه Etalon این امکان را می دهد تا با دستیابی به پروژه های جدید در مسکو و سن پترزبورگ و ورود به بازارهای منطقه ای جدید ، به توسعه خود ادامه دهد. بازار. “

سرویس مطبوعاتی آلفا بانک به درخواست RBC پاسخ نداد. یک منبع در این م creditسسه اعتباری توضیح داد که معامله خرید GDR سرمایه ای برای بانک نیست: به گفته رابط RBC ، این یک معامله مشتری ساختاری است – این بانک برای جلوگیری از معامله مبادله با Sistema ، رسیدهای سپرده به دست می آورد.

سایان تسیرنوف ، مدیر پشتیبانی املاک و مستغلات در PwC روسیه موافق است ، این ابزار اغلب در بازار روسیه استفاده نمی شود. این متخصص گفت: در واقع این یک معامله مالی است که برای مدت زمان مشخصی به عنوان وام کوتاه مدت پول می دهد. “شاید طرفین چنین طرحی را انتخاب کرده اند زیرا وام های املاک و مستغلات به طور کلی برای اهداف هدف گرفته می شوند و چنین طرحی انعطاف پذیری بیشتری در استفاده از وجوه را فراهم می کند.”

میخائیل گانلین ، تحلیلگر ارشد Aton ، توضیح می دهد: این طرح به سیستم اجازه می دهد تا میزان بدهی خود را افزایش ندهد ، برخلاف اینکه شما به طور منظم وام می گیرید. وی خاطرنشان كرد كه آلفا بانك ضمن داشتن اوراق بهادار گروه اتالون قادر به دریافت سود سهام خواهد بود: “گروه اتالون به طور مداوم سود خوبی پرداخت می كند. همچنین ممکن است در آینده قیمت اوراق بهادار هنگام فروش افزایش یابد و آلفا بانک از این مزیت بهره مند شود. “

در سال 2020 ، گروه اتالون 3.5 میلیارد روبل به سهامداران پرداخت کرد. سود سهام سرمایه گذار توسعه دهنده بورس اوراق بهادار لندن در روز پنجشنبه ، 13 مه ، 487 میلیون دلار بوده است.

پیش از این ، آلفا بانک برای تأمین مالی پروژه های گروه Etalon دیده نمی شد. سازنده چندین قرارداد با Sberbank برای تأمین اعتبار پروژه های ساخت مجتمع های مسکونی در مسکو و سن پترزبورگ امضا کرده است.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *