[ad_1]

ممنوعیت پروازهای کامل مسافری با مصر لغو شده است

فرمان ریاست جمهوری ممنوعیت پروازهای چارتر به مصر را که در سال 2015 معرفی شده بود لغو کرد و همزمان توصیه به عدم فروش کوپن در استراحتگاه های این کشور به روس ها شد.

عکس: مارینا لیسچوا / TASS

عکس: مارینا لیسچوا / TASS

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه فرمانی را لغو کرد که ممنوعیت پروازهای مسافری از روسیه به شهرهای مصر (به استثنای پروازهای برنامه ای به قاهره) را لغو می کند. سند منتشر شده در پورتال رسمی اطلاعات حقوقی.

فرمان جدید پوتین همچنین توصیه به مجریان تور و آژانس های مسافرتی را لغو می کند تا از فروش فیش در استراحتگاه های مصر به روس ها خودداری کنند.

چرا پرواز قطع شد

پس از سقوط هواپیمای کوگالیماویای روسی که از شرم الشیخ به سن پترزبورگ پرواز می کرد در نوامبر 2015 در نتیجه یک حمله تروریستی ، ترافیک هوایی بین روسیه و مصر مختل شد. در این سانحه 217 مسافر و 7 خدمه کشته شدند. برای از سرگیری ترافیک هوایی ، روسیه از مصر خواسته است اقدامات امنیتی هوانوردی را افزایش دهد.

در اوایل سال 2018 ، پوتین فرمانی را برای از سرگیری پروازهای منظم به قاهره امضا کرد. به دلیل همه گیری ویروس کرونا ، ترافیک هوایی مجدداً قطع شد. در سپتامبر 2020 ، پروازهای منظم به قاهره از سر گرفته شد ، اما پروازها به مراکز تفریحی دریای سرخ همچنان ممنوع بود.

در آوریل 2021 ، سرویس مطبوعاتی دولت عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر اعلام كرد كه رهبران دو كشور توافق كرده اند پروازهای خود را از روسیه به فرودگاههای تفریحی هورگادا و شرم الشیخ از سر بگیرند.

چه چیزی به مصر پرواز کند

برای بازدید از مصر ، گردشگران باید یک تست PCR منفی به زبان انگلیسی (با کد QR مورد نیاز) ارائه دهند ، که زودتر از 72 ساعت قبل از سفر انجام شود. مجری تور Coral Travel در وب سایت خود کشیدن توجه به این واقعیت که در فرودگاه قاهره – تنها یكی كه در حال حاضر ارتباط مستقیمی از روسیه با آن وجود دارد – انجام تست PCR هنگام ورود غیرممكن است: نتیجه باید هنگام خروج از روسیه در دسترس باشد. کسانی که از طریق کشورهای ثالث به طور مستقل وارد فرودگاه های Hurghada ، Sharm el-Sheikh ، Marsa Alam و Taba می شوند ، می توانند هنگام ورود آزمایش شوند. هزینه خدمات حدود 30 دلار است. از 23 ژوئن 2021 ، یک گواهینامه واکسیناسیون کامل با دو دوز Sputnik V به عنوان مجوز بازدید از مصر است. حداقل باید دو هفته از آخرین واکسیناسیون گذشته باشد. این گواهینامه باید به زبان انگلیسی باشد و همراه با کد QR باشد.

از آغاز همه گیری همه گیر در مصر ، توسط اطلاعات دانشگاه جان هاپکینز نزدیک به 282.6 هزار مورد COVID-19 را تأیید کرده است. رکورد روزانه در 19 ژوئن سال 2020 ثبت شد – تقریباً 1.8 هزار مورد. برای مقایسه: در 16 ژوئیه فقط 161 مورد ثبت شد. در مجموع بیش از 16.3 هزار مرگ در ارتباط با عفونت ویروس کرونا ثبت شده است (رکورد روزانه 95 در ژوئن 2020 است). اولین دوز یکی از واکسن های مصوب در مصر توسط بیش از 4.5 میلیون نفر دریافت شده است ، 953 هزار نفر به طور کامل واکسینه شده اند که کمتر از 1٪ از کل جمعیت است.

آیا حامل ها آماده هستند؟

“ما هنوز در مورد چیزی اظهار نظر نکرده ایم. اکنون ما نیاز به تصمیم گیری از ستاد دولت داریم “، یک نماینده آژانس حمل و نقل هوایی فدرال به RBC گفت.

مرکز پیشگیری کرونا ویروس ، به نوبه خود ، اعلام کرد این تصمیم (در مورد تعداد پروازها با مصر) بیشتر اعلام خواهد شد ، اینترفاکس

تا بهار سال 2021 ، شرکت های هواپیمایی روسی حدود 70 مجوز برای انجام پروازهای برنامه ریزی شده به مصر داشتند. یک منبع در RBC یک شرکت هواپیمایی روسی ، که قبلاً به استراحتگاه های مصر رفته بود ، گفت: به استراحتگاه ها – حدود 15. اخذ پذیرش در چارترهای پرواز ضروری نیست. تقریباً تمام شرکتهای مخابراتی که توسط RBC مورد بررسی قرار گرفته اند آماده شروع پروازها در آینده نزدیک هستند.

  • دبیر مطبوعات خطوط هوایی اورال ورا گاسنیکووا به RBC گفت که این شرکت هواپیمایی تمام مجوزهای لازم برای از سرگیری پروازها به مصر را دارد. وی گفت: “ما آماده هستیم که در آینده نزدیک پروازهای خود را آغاز کنیم.”
  • “ما اکنون منتظر تصمیم کمیسیون بین بخشی آژانس حمل و نقل هوایی فدرال هستیم ، جایی که تعداد پروازها در آنجا تصویب خواهد شد. پس از دریافت اجازه پرواز ، یک برنامه پرواز و تور تشکیل می شود. مدیرعامل شرکت به RBC گفت: “پس از تصمیم کمیسیون بین دپارتمان ، حدود یک هفته طول می کشد تا بسته های گردشگری را تشکیل دهیم.” جهانگرد پگاسوس (شرکای اصلی شرکت هواپیمایی Nordwind و Pegas Fly) آنا پودگورنایا.
  • خطوط هوایی S7 آماده از سرگیری پروازها به مصر است. ما برنامه پرواز را تدوین خواهیم کرد و مجوزهای مربوطه را از مقامات هواپیمایی درخواست خواهیم کرد. “” ایرینا دانکوا ، سخنگوی گروه S7 گفت. او افزود ، مدارا در پیش است.
  • توزیع کننده رسمی “روسیه” سرگئی استاریکوف به RBC گفت که “از نظر فنی و زیربنایی” این شرکت ، همراه با مجری تور “Biblio-Globus” ، آماده انجام پروازها به شهرهای مصر است ، اما منتظر تصمیم دفتر مرکزی و آژانس حمل و نقل هوایی فدرال است.

دبیر مطبوعات هوای آزور (شریک اپراتور تور ANEX Tour) داریا رزدوبودکینا گفت که این شرکت هواپیمایی آماده انجام پروازها برای مقاصد تفریحی در مصر است: “اکنون ما انتظار داریم اطلاعات رسمی دقیق را بدست آوریم ، پس از آن شرکت هواپیمایی آماده خواهد شد تا یک برنامه پرواز را تشکیل دهد.”
سخنگوی آئروفلوت ، میخائیل دمین گفت که این شرکت هواپیمایی در پروازهای چارتر به استراحتگاه های مصر شرکت نکرده است. سخنگوی پوبدا از اظهار نظر در این باره خودداری کرد. RBC همچنین درخواستی را به دفتر مطبوعاتی Utair ارسال کرد.

آیا مجریان تور آماده هستند؟

قبل از توقف پرواز ، مصر یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگران روسی بود. در 2014-2015 او ملاقات کرد بیش از 2.2 میلیون روس ، در 2016-2017 – فقط چند صد نفر در سال 2018 – حدود 13.6 هزار نفر ، در سال 2019 – کمتر از 26 هزار نفر و در سال 2020 – حدود 14 هزار نفر.

ویتالی وانتسف ، مالک مشترک Vnukovo به RBC گفت: “ما انتظار داشتیم که مصر سه سال پیش افتتاح شود و هنوز هم با این انتظار زندگی می کنیم. <...> همشهریان ما در تابستان به مصر پرواز نمی کنند ، این یک مکان تفریحی زمستانی است ، همیشه همین بوده است. به عنوان یک قاعده ، در طول فصل تابستان فقط تعداد کمی از جهانگردان که مشغول غواصی هستند پرواز می کنند. فصل مصر از اکتبر تا مه است. بنابراین ، ما امیدواریم که اگر در تابستان مجوز رسمی پرواز به هورگادا و شرم الشیخ وجود داشته باشد ، در برنامه زمستانی نتایج خوبی را نشان خواهیم داد و هواپیمایی درآمد خوبی خواهد داشت. وی گفت: “طبق اطلاعاتی که وی نقل می کند ، قبل از تعطیلی مصر” ما سالانه به 5 میلیون گردشگر در استراحتگاه های شرم الشیخ و حورغادا می رسیدیم.

ولادیمیر کانتورویچ ، معاون اول رئیس اتحادیه تورگردانان روسیه (ATOR) ، معتقد است که برای اولین بار از زمان از سرگیری پروازها ، به دلیل رقابت با ترکیه برای بازیابی بازار و جذب قیمت ، تعطیلات در مصر پایین خواهد بود. شهروندان “سپس آنها این روند را جبران خواهند کرد ، زیرا مصری ها نیز باید خسارت هایی را که در تمام این مدت متحمل شده اند بدون گردشگران ما جبران کنند. در واقع ، وضعیت قیمت ها پیچیده تر است ، زیرا این امر نه تنها به روسیه بلکه به سایر بازارها نیز بستگی دارد. در پایان ، ما فقط آرزوی استراحت نداشتیم. توریست ها از کشورهای دیگر نیز همیشه به مصر سفر کرده اند: انگلیسی ها ، آلمانی ها و بسیاری دیگر “، توضیح می دهد کانتورویچ.

به گفته یک نماینده ATOR ، قیمت ها ممکن است به دلیل تقاضا افزایش یابد ، زیرا گردشگران از کشورهای دیگر ، به طور عمده از آلمان و انگلیس ، جایی که وضعیت واکسیناسیون علیه COVID-19 بهتر است ، می توانند به مصر بروند.

صنعت جهانگردی مصر بیش از پنج سال ممنوعیت پرواز مستقیم روس ها به استراحتگاه های دریای سرخ را جبران کرده است. طبق گزارش اداره آمار مصر ، در سال 2015 ، تقریبا 6.8 میلیون اروپایی (از جمله روس ها) از مصر بازدید کردند. در سال 2016 ، پس از فاجعه در شبه جزیره سینا ، هنگامی که ترافیک هوایی نه تنها توسط روسیه بلکه توسط سایر کشورها متوقف شد ، جریان گردشگران از اروپا بیش از 2.5 برابر کاهش یافت و به 2.6 میلیون نفر رسید. اما در حال حاضر در سال 2017 این رقم به 4.7 میلیون ، در 2018 – به 6.9 میلیون افزایش یافته و بنابراین از سطح سال 2015 فراتر رفته است. در سال 2019 ، گردش گردشگران از اروپا بیش از 8.4 میلیون نفر بوده است. این واقعیت که هتل های مصر با عدم حضور گردشگران روسی سازگار شده اند ، با تعداد شبهای اقامت اروپاییان تایید می شود. در سال 2015 ، اروپایی ها در کل 62.4 میلیون شب در هتل های مصر گذرانده اند ، در سال 2016 – فقط 15 میلیون در سال 2017 – در حال حاضر 42.6 میلیون ، در 2018 – 63.2 میلیون ، در 2019 – 72.5 میلیون

مدیر عامل ATOR مایا لومیدزه پیش از این گفته بود که گردانندگان تور برای تنظیم برنامه های پرواز به مصر به یک یا دو هفته زمان نیاز دارند. وب سایت ATOR می گوید که در سال 2019 ، هنگامی که بازار روسیه نیز در انتظار افتتاح مصر است ، فرض بر این است که حداقل هفت مجری تور فدرال کار خود را در این مسیر از سر می گیرند: Anex Tour ، Coral Travel ، Pegas Touristik ، TUI روسیه ، Biblio -Globus “،” Intourist “و تور تور.


نحوه سفر روس ها به ترکیه و مصر قبل از اینفوگرافیک 2015

همانند شرکت های حمل و نقل ، اپراتورهای تور مصاحبه شده توسط RBC منتظر دریافت اطلاعات از دفتر مرکزی هستند و آماده ارائه پیشنهادات به موقع هستند.

  • “Intourist” سخنگوی شرکت گفت که آماده است تا از لحظه از سرگیری برنامه های منشور حمل و نقل را به استراحتگاه های هورگادا و شرم الشیخ تحویل دهد. زمان شکل گیری برنامه های پروازی و آغاز فروش تورها به تاریخ اخذ مجوز پروازهای چارتر و میزان آن بستگی دارد که به تأیید ستاد می رسد.
  • نماینده تور پیوست با اشاره به اینکه از سرگیری پروازهای مستقیم به مراکز تفریحی مصر “یکی از اخبار مورد انتظار ماه های اخیر است” خاطرنشان کرد: تقاضا برای تفریحگاه های مصر ، حتی با انتقال طولانی مدت از قاهره ، زیاد بوده است ، بنابراین انتظار داریم بلافاصله پس از افتتاح افزایش یابد فروش تورهای مسافرتی با پروازهای مستقیم به هورگادا و شرم الشیخ “. به گفته همکار RBC برای محاسبه قیمت ها و فروش آزاد بیش از یک هفته طول نخواهد کشید.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *