[ad_1]

مقامات روسی نماینده ثبت منطقه ای اینترنت را اخراج کردند

اوکراینی ، که توسط FSB گزارش دستگیری و اخراج وی ، معلوم شد نماینده سازمان فناوری اطلاعات RIPE NCC است که با توزیع منابع اینترنتی سروکار دارد. اکنون وی به مدت 25 سال ممنوع الورود است

الکسی سمنیاکا

الکسی سمنیاکا

(عکس: DSP FSB RF)

الکسی سمنیاکا اوکراینی ، که FSB او را مامور SBU نامید و از روسیه اخراج شد ، معلوم شد مدیر روابط خارجی در اروپای شرقی و آسیای میانه در مرکز هماهنگی شبکه RIPE (RIPE NCC) است. این موضوع توسط منبعی آگاه به اوضاع به RBC اعلام شد. خبرنگار RBC آشنا با Semenyaka نیز وی را در عکس های منتشر شده توسط FSB شناخت.

RIPE NCC منبع آدرس های IP را بین ثبات های محلی در روسیه ، اروپا و خاورمیانه توزیع می کند (پنج ثبت کننده از این دست در جهان وجود دارد). ثبت کنندگان محلی ، به نوبه خود ، آدرس های IP را به کاربران نهایی اختصاص می دهند. Semenyaka درگیر مشارکت ذینفعان در زمینه فناوری است.

در سال 2016 ، Semenyaka نماینده RIPE NCC شد. او قبلاً به عنوان مدیر عامل Qrator Labs (شرکتی که با حملات DDoS سرو کار دارد) ، MegaFon (رئیس گروه خدمات شبکه بسته در مرکز داده) و Yandex (طبق پروفایل موجود در LinkedIn ، وی رئیس سازمان بخش شبکه).
که نماینده RIPE NCC برای آن اعزام شد

روز دوشنبه (7 ژوئن) ، FSB از اخراج الکسی سمنیاکا ، که به گفته آژانس ، در “فعالیت های اطلاعاتی و براندازی به منظور منافع سرویس های ویژه اوکراین” دست داشته ، خبر داد. مدت هاست که ادعا می شود این کار توسط کارمندان بخش ضد جاسوسی برای حفاظت از منافع دولت در زمینه امنیت اطلاعات SBU انجام شده است. افسران FSB پیام های آنها را در “دستگاه های الکترونیکی شخصی” کشف شده از سمنیاکا پیدا کردند. FSB گفت مقامات SBU به اوكرايني كمك كردند تا در حل مسائل كاري “با هدف نهايي آسيب رساندن به امنيت منافع فدراسيون روسيه” به آنها كمك كند.
در این گزارش آمده است ، اما سمنیاكا “نتوانست به امنیت خارجی روسیه صدمه بزند” و وی خود تأیید كرد كه “با روابط مقامات بلند مدت” با مقامات SBU ارتباط برقرار كرده و “كمك های متنوع مشاوره ای” به آنها ارائه داده است. این ویدئو ، همراه با اخبار ، ده ها هارد دیسک و کارت ویزیت از نمایندگان سرویس امنیتی اوکراین ، واحد سایبری پلیس ملی اوکراین ، یوروپول و مرکز سیاست جهانی سایبر ایالات متحده را نشان می داد.

همانطور که الکسی سمنیاکا در مصاحبه با RBC توضیح داد ، وی به ارتباط ناخواسته با شهروندان اوکراین در سفرهای تجاری در این کشور متهم شده است. به گفته وی ، به نظر می رسد “نوعی کارزار علیه شهروندان اوکراین است که معنای آن هنوز مشخص نیست” ، زیرا سفرهای تجاری مورد بحث حدود دو سال پیش انجام شده و این مکالمات عادی در کنفرانس ها در حوزه حاکمیت اینترنت … که وی همچنین در این رویدادها “کارت ویزیت رد و بدل کرد” ، اما این “عرف هر کنفرانس” در گروهی از افراد است که صحبت می کنند.

آرتم دخیارنکو ، رئیس SBU ، در اظهار نظری برای عدالت اوکراین اظهار داشتاظهارات FSB در مورد “قرار گرفتن در معرض” عامل SBU “باید منحصراً از طریق منشور یک جنگ ترکیبی دیده شود ، بخشی از آن گسترش جعل اطلاعات و عملیات ویژه است” و از رسانه ها خواست “نسبت به هر گونه اطلاعات بدبین باشند از این نوع


FSB افشای نماینده SBU را اعلام کردالکسی سمنیاکا

به گفته نویسنده کانال Escher II Telegram و مدیر سابق میزبانی DiPHOST.Ru فیلیپ کولین ، برای کسانی که در کنفرانس های تخصصی بحث در مورد توسعه اینترنت شرکت می کنند ، “کارت ویزیت خدمات ویژه در جهان معنی ندارد” که آنها “موقعیت های فعالی در حاکمیت اینترنت” دارند. وی همچنین خاطرنشان کرد که گاهی کارت های بازرگانی “به عنوان یادگاری” گرفته می شوند. به گفته کولین ، هیچ تضمینی وجود ندارد که شخصی که کارت ویزیت با خدمات ویژه دارد ، نمی تواند جاسوس باشد ، اما به عنوان اثبات آنها “هیچ معنایی ندارند”.

در همان زمان ، یک منبع RBC در یکی از شرکت های IT ، و همچنین یک گفتگوی نزدیک به FSB ، گفت که سرویس های ویژه قبلی قصد داشتند یک متخصص IT دیگر را از کشور اخراج کنند – برنامه نویس یک شرکت بزرگ روسی ، که همچنین یک شهروند اوکراین است. موضوع اخراج از کشور پس از شرکت چند ماه پیش وی در یکی از راهپیمایی های حمایت از الکسی ناوالنی به وجود آمد ، اما درگیری برطرف شد و کارمند در روسیه ماند.

الکسی سولداتوف ، مدیرعامل DataPro (صاحب مراکز داده) گفت که اگر الکسی سمنیاکا مرتکب جرمی شده بود ، دستگیر می شد و از آنجا که به تازگی تبعید شده بود ، “چیزهای زیادی برای نمایش وجود ندارد اما ارتباط با نمایندگان” خدمات اوکراین ، که خودش پنهان نمی کند. ” “سپس” واقعیت جدید “آغاز می شود. آیا افراد و سازمانهایی که توسط مقامات مشکوک به برقراری ارتباط با جامعه اطلاعاتی طرف مقابل هستند ، می توانند آزادانه در کشور کار کنند؟ از نظر ایالات متحده و شرکای آن ، آنها نمی توانند ، همانطور که تجارت نشان می دهد [Евгения] کسپرسکی و آخرین تحریم ها علیه شرکت های امنیتی فناوری اطلاعات ما “، گفت الکسی سولداتوف. وی پیشنهاد کرد که جامعه اطلاعاتی ما این قواعد بازی را اتخاذ کند. “از یک طرف ، به نظر می رسد درست است و اصل متقابل هنوز لغو نشده است ، از سوی دیگر ، اگر احمقانی وجود دارد ، پس چرا به آنها نگاه می کنیم؟” – رئیس DataPro می گوید.

در سال 2017 ، وزارت امنیت داخلی ایالات متحده استفاده از نرم افزار آزمایشگاه کسپرسکی را موقتاً ممنوع کرد و معتقد بود که این امر تهدیدی برای امنیت ایالات متحده است. مقامات گفتند که آنها نگران ارتباط بین برخی از نمایندگان آزمایشگاه کسپرسکی و سرویس های اطلاعاتی روسیه و دیگر سازمان های دولتی روسیه و همچنین این واقعیت هستند که قوانین روسیه اجازه می دهد سرویس های ویژه از کسپرسکی اطلاعات مورد علاقه را ارائه دهند در سال 2019 ، ممنوعیت استفاده از محصولات این شرکت برای مدت نامحدود شناخته شد.

در اواسط ماه آوریل ، دولت رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن تحریم های جدیدی را علیه بیش از 30 شرکت و افراد روسی از جمله Positive Technologies اعمال کرد و توضیح داد که در کنفرانس های سرویس های ویژه اخیر روسیه ، آنها ادعا کردند که هکرها را جذب می کنند.

بلوک توصیه ویدیو

چگونه فن آوری های مثبت در مورد اتهامات نظر دادند

همانطور که یوری ماکسیموف ، رئیس فن آوری های مثبت در مصاحبه با RBC توضیح داد ، این شرکت با این اتهامات موافق نیست ، اما از نظر رسمی نمی تواند “بگوید که این برخی از خلاف واقع است” زیرا در مجامع بین المللی عملی امنیت سایبری روزهای هک مثبت ، که چندین سال است این شرکت را اداره می کند ، “ده ها هزار نفر با هم ملاقات می کنند”: کارشناسان ، نمایندگان تجارت ، دولت و خدمات ویژه از سراسر جهان. ماکسیموف گفت: “و البته ، در میان مخاطبان زیادی بحث هایی وجود دارد که ما آنها را کنترل نمی کنیم.”

آیا اخراج می تواند بر فعالیت های RIPE NCC در روسیه تأثیر بگذارد؟

نمایندگان دو شرکت دریافت کننده آن به RBC گفتند ، در پایان روز دوشنبه ، RIPE NCC نامه ای به مشتریان خود ارسال کرد و اعلام کرد که الکسی سمنیاکا را از انجام وظایف خود متوقف کرده است تا روشن شدن شرایط. در این نامه همچنین اشاره شده است که RIPE NCC سازمانی خنثی است و به دنبال همکاری با همه ذینفعان منطقه برای پشتیبانی از ثبات اینترنت از جمله در روسیه و اوکراین است.

سمنیاکا به RBC تأیید کرد که سازمان کار او را متوقف کرده است.

حداقل یک کارمند دیگر RIPE NCC در روسیه وجود دارد – ماکسیم برتیکوف ، مدیر روابط خارجی اروپای شرقی و آسیای میانه. RBC برای او درخواستی ارسال کرد.

فناوری و رسانه ها


Positive Technologies – RBC: “این شرکت روسی قطعاً به KGB متصل است”یوری ماکسیموف

به گفته الکسی سولداتوف ، وی اولین بار در سال 2008 به RIPE پیوست و از آن زمان تاکنون این سازمان را زنده ندیده و حتی نمی داند که در روسیه وجود دارد. وی گفت: “اگر ما 13 سال از راه دور مشكلات را حل كنیم ، پس من فكر می كنم كه می توانیم ادامه دهیم.”

الکسی کرولیوک ، مدیر عامل ثبت دامنه و ارائه دهنده میزبانی خدمات REG.RU ، می گوید صدها ثبت کننده محلی (LIR) وجود دارد که در روسیه خدمات ارائه می دهند و برخی از آنها در کشورهای دیگر مستقر هستند ، زیرا LIR ها در هر نقطه از دنیا قابل مدیریت هستند. “سیستم آدرس دهی IP بسیار قابل اعتماد است و این اولین بار در جهان نیست که افرادی که بلوک ها را مدیریت می کنند یا کاری با این زیرساخت ها دارند ، می میرند ، به زندان می افتند و غیره. همه این شرایط در سطح مدیران سیستم خودمختار و عملکردهای زائد LIR توسعه یافته است. “

سخنگوی وزارت از اظهار نظر در مورد اخراج سخنگوی RIPE NCC خودداری کرد.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *