[ad_1]

وزارت امور دیجیتال لایحه ای را برای ایجاد یک رجیستر ویژه از منابع اینترنتی دولتی تهیه کرده است

دولت یک ثبت کننده دامنه ویژه برای آژانس های دولتی و شرکت های دولتی ایجاد خواهد کرد. برخلاف بازیکنان تجاری ، این ساختار باید اطمینان حاصل کند که هر دامنه در نتیجه حمله هکر یا عدم پرداخت آن از مطالعه خارج نمی شود.

عکس: کنستانتین میهالچفسکی / RIA Novosti

عکس: کنستانتین میهالچفسکی / RIA Novosti

دولت در نظر دارد یک ثبت کننده دامنه ویژه برای وب سایت های سازمان های دولتی ، سازمان های دولتی و سازمان های غیر انتفاعی ایجاد کند ، “فعالیت های آنها با هدف تأمین امنیت دولت و عمومی و اجرای توابع دولت ، اهداف ملی و توسعه استراتژیک است. اهداف “. این از لایحه منتشر شده توسط وزارت صنعت دیجیتال در پورتال Regulation.gov.ru منتشر می شود.

در صورت تصویب تغییرات ، یک سال دیگر اعمال می شوند. به گفته نماینده وزارت علوم دیجیتال ، هنوز تصمیم گرفته نشده است که آیا ثبت کننده جدید در انحصار بازار دامنه آژانس های دولتی خواهد بود یا شرکت های خصوصی می توانند به کار با آنها ادامه دهند. این در آئین نامه ای تعریف خواهد شد.

وی انتظار دارد که هنگام جابجایی به وب سایت های رسمی آژانس های دولتی و شرکت های دولتی ، تصویب این لایحه تأثیر مثبتی در “حمایت از حقوق سازمان های دولتی در حوزه ها” و “حمایت از حقوق شهروندان” داشته باشد. ایجاد یک ثبت کننده ویژه همچنین باید به اطمینان از اطلاعات و امنیت اقتصادی سازمان های دولتی کمک کند ، با در نظر گرفتن الزامات مختلف قوانین مربوط به تدارکات عمومی ، حسابداری و گزارشگری و غیره ، فرصتی برای پشتیبانی از حوزه های آنها فراهم خواهد کرد.،>

چرا به یک ضبط کننده خاص نیاز دارید؟

آندره ووروبیوف ، مدیر مرکز هماهنگی دامنه های ملی .ru و .rf ، معتقد است که این طرح “عملکرد مطمئن و ایمن را” در وب سایت های سازمان های دولتی و کسانی که خدمات دولتی ارائه می شود ، تضمین می کند. وی خاطرنشان کرد: ثبت کنندگان تجاری مسئولیت جداگانه ای در قبال خرابی در وب سایت های سازمان های دولتی در هنگام حملات هکری ندارند و هیچ تضمینی وجود ندارد که به عنوان مثال ، به دلیل تأخیر در پرداخت برای تمدید دوره ثبت دامنه ، از این قاعده مستثنی نشوند. ووروبیوف گفت: “این لایحه پیشنهاد می کند تا با ایجاد یک روش ویژه برای ثبت نام و نگهداری نام دامنه هایی ، این وضعیت را از بین ببرد.”


رسانه ها دامنه های جعلی را برای پیش سفارش واکسن ویروس کرونا گزارش کردندعکس: یاروسلاو چینگایف / TASS

سرمایه گذار دامنه پاول گروس-دانپروف می گوید سالهاست مشکل از دست دادن دامنه از سازمانهای دولتی وجود دارد. وی گفت که تقریباً تمام دامنه های متعلق به دولت های شهر (مانند پرم یا کراسنودار) آزاد شده اند. این کارشناس گفت: “این به دلیل نگرش بی دقتی نسبت به دامنه ها است: گاهی اوقات آنها پرداخت را فراموش می کنند ، گاهی شخصی که مسئولیت حفظ دامنه را بر عهده دارد از دولت خارج می شود.” “بعضی اوقات یک دفتر مسئول دامنه های قراردادی است که قرارداد با آنها پایان یافته است ، اما در عین حال هیچ کس مسئول از دست دادن دسترسی به دامنه نیست.”

گروس-دانپروف همچنین خاطرنشان کرد که دفتر دادستانی اخیراً رویه جدیدی را برای ثبت دامنه برای دفاتر سرزمینی خود اتخاذ کرده است ، در حالی که دامنه ها در سایت های قبلی آزاد شده اند. “اکنون آنها با قیمت بسیار بالایی خریداری شده اند ، معلوم نیست دقیقاً چه کسی است. و وقتی سازمان های دولتی دسترسی به دامنه ها را از دست می دهند ، می توانند توسط افراد متقلب گرفتار شوند تا مردم را گمراه کنند. ” این کارشناس پیشنهاد کرد که ثبت کننده ویژه در لیست دامنه های ایالت یک بلوک ایجاد کند تا هرگز آزاد نشوند. از این لایحه نتیجه می گیرد که چنین لیستی باید توسط Roskomnadzor تهیه شود. در عین حال ، این بخش همچنین می تواند از دارندگان دامنه بخواهد “حقوق مدیریت نام دامنه ها را در منطقه دامنه ملی” انتقال دهند.


Sberbank ثبت تقریباً 200 دامنه را با کلمه sber در روز توضیح دادعکس: یوجین رازومنی / ودوموستی / TASS

کارن غضاریان ، مدیر کل انستیتوی تحقیقات اینترنتی ، گفت که او از موارد جدی کلاهبرداری و رهگیری در حوزه های دولتی آگاهی ندارد ، اما خاطرنشان کرد که شرایطی که وب سایت های آژانس های دولتی ناگهان متوقف می شوند به طور منظم اتفاق می افتد. “در بسیاری از مناطق ، خدمات دامنه به لطف مرکز اطلاعات منطقه ای رها شده و به پیمانکاران ارائه می شود و گاهی اوقات معلوم می شود که وب سایت یک سازمان دولتی در واقع برای یک شخص خصوصی صادر شده است. در صورت از دست دادن دسترسی ، به عنوان مثال ، اگر دامنه پرداخت نشود ، یافتن اهداف بسیار دشوار است “، وی نتیجه گیری کرد.

در سال 2016 ، با پیشنهاد ایجاد یک ثبت کننده دامنه دولتی در وزارت ارتباطات و ارتباطات جمعی (وزارت صنعت دیجیتال فعلی) خطاب Vorobiev از مرکز هماهنگی دامنه ها با کدهای کشور. وی همچنین اشاره کرد که وب سایت های سازمان های دولتی به دلیل تأخیر در پرداخت دامنه ، به صورت دوره ای غیرفعال می شوند و متعاقباً ممکن است این دامنه برای ثبت نام برای همه در دسترس باشد. همانطور که در آن زمان کارشناسان متذکر شدند ، دارندگان جدید سایت قبلاً شناخته شده می توانند از آن برای انتشار ویروس استفاده کنند.

این پروژه چگونه بر بازار تأثیر می گذارد

طبق گفته وزارت علوم دیجیتال ، آژانس های دولتی کمتر از 1٪ کل دامنه های روسیه را نشان می دهند “و با توجه به اینکه اکثریت قریب به اتفاق آنها در 3 لیست بزرگترین ثبت کننده ثبت شده اند ، می توان گفت که هیچ تأثیر منفی اقتصادی قابل توجهی ندارد برای صنعت. ” نماینده بخش تأکید کرد که تصویب این لایحه “بدون ایجاد محدودیت اضافی در بازار ثبت کنندگان دامنه موجود” فقط یک اثر مثبت دارد. “

فناوری و رسانه ها


ثبت کننده ICANN در مورد کمبود بودجه هشدار می دهدعکس: Ole Spata / DPA / TASS

الکسی کورولیوک ، مدیر عامل ارائه دهنده خدمات میزبانی و ثبت دامنه Reg.ru ، موافقت می کند که تعداد دامنه های متعلق به سازمان های دولتی ناچیز است – فقط چند هزار “و بهتر است اگر به طور مرکزی در یک مکان نگهداری شوند”. وی یادآوری کرد که دامنه های قبلی برای آژانس های دولتی “از ثبت دامنه دامنه .ru / .rf به عنوان بخشی از رزرو نام دامنه gov.ru ، که بخشی از شبکه RSNet است و توسط ارتباطات ویژه ارتباطات فدرال ارائه می شود ، اختصاص داده شده است.” خدمات حفاظت (FSO). با این حال ، این رزرو در سطح اقدامات مختلف نظارتی بود ، “اکنون دولت به این نیاز رسیده است که روش اعطای دامنه به مقامات ایالتی را به روشنی تعریف کند”.

کرولیوک معتقد است که ایجاد ساختار جدید کار ثبت کنندگان تجارت را تسهیل می کند ، “زیرا آنها نیازی به حواس پرتی توسط سازمان های دولتی ندارند.” وی توضیح داد که اکنون وظیفه ایجاد ثبات و کارایی در حوزه های رسمی آژانس های دولتی است و امروز این مسئولیت (از جمله تعمیر و نگهداری) به عهده ثبت کنندگان تجارت است.

“برای آنها ، چنین تعاملی نیاز به روال ویژه ای برای انعقاد قرارداد مطابق با قوانین روسیه ، تعداد زیادی از اسناد مربوط به تفاوت های ظریف در اجرای تدارکات دولتی است. در همان زمان ، به طور کلی ، هزینه دامنه ها کم است ، از جمله برای سازمان های دولتی ، در منطقه 1000 روبل است. در هر سال ، اگرچه روابط مبتنی بر کاغذ بسیار پیچیده است و به وضوح برای حجم مختلف پرداخت طراحی شده است. “

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *