[ad_1]

انگلیس روز جمعه مرزهای خود را به روی مسافران آمریکای جنوبی و پرتغال می بندد زیرا نگرانی در مورد نوع جدید Covid-19 ، که به گفته محققان در آمازون برزیل ، منطقه ای که برای مقابله با این بیماری تلاش می کند ، در حال افزایش است.

این نوع ، که شباهت های زیادی با انواع بسیار عفونی شناسایی شده در انگلیس و آفریقای جنوبی دارد ، در اوایل ماه جاری در ژاپن در میان گروهی از مسافران گزارش شد که اخیراً از آمازون بازگشته اند و همچنین مسئول عفونت مجدد در ایالت گسترده آمازونای برزیل است. ، محققان گفتند.

وزارت حمل و نقل انگلستان روز پنجشنبه اعلام کرد ورود از اوایل روز جمعه به هر کسی که در 10 روز گذشته از آمریکای جنوبی و پرتغال سفر کرده باشد ، را ممنوع می کند. این ممنوعیت همچنین شامل پاناما و کشور آفریقایی ، پرتغالی زبان کیپ ورد است.

آژانس روز پنجشنبه گفت: “تصمیم برای ممنوعیت سفر از این مقاصد پس از کشف نوع جدید ویروس کرونا ، برای اولین بار در برزیل شناسایی شده است که ممکن است به کشورهایی با پیوندهای قوی برای سفر به برزیل سرایت کرده باشد.”

مدت هاست که متخصصان بیماری های عفونی در آمازون از این می ترسند که منطقه آسیب دیده به مکانی برای جهش ویروس تبدیل شود زیرا سیستم بهداشت محلی در آستانه فروپاشی است.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *