[ad_1]

کامپالا ، اوگاندا – اوگاندا رای گیری را در اوایل روز پنجشنبه در میان افزایش شدید امنیت ، خاموش شدن اینترنت و ترس از درگیری های خیابانی پس از یک مسابقه بسیار داغ که یک رپر جوان به عضویت مجلس درمی آورد ، تلاش کرد یکی از رهبران طولانی مدت را برکنار کند آفریقا

حدود 18 میلیون رای دهنده در حدود 35000 شعبه اخذ رأی در تولیدکنندگان قهوه و روغن کشور انتخابات ریاست جمهوری را برگزار می کنند که بدترین خشونت های سیاسی در دهه های گذشته را در پی داشته است. ده ها کامیون نظامی که با مسلسل سوار شده بودند در خیابان های آرام و غیرمعمول کامپالای پایتخت گشت می زدند. تلویزیون دولتی به رای دهندگان هشدار داد که برای جلوگیری از دردسر ، لباس حزب رنگی نپوشند.

رئیس جمهور فعلی یوری موسنی از زمان روی کار آمدن در سال 1986 به راحتی برنده مسابقات قبلی شده است ، اما به نظر می رسد روند پیروزی وی توسط چالش بابی وین ، نوازنده 38 ساله ، که مبارزات انتخاباتی بسیاری از جوانان رأی دهنده در کشور را تحت تأثیر قرار داده است ، تحت تأثیر قرار گیرد.

وعده های آقای وین در مورد افزایش دستمزدها و پایان دادن به فساد – كه در رسانه های اجتماعی برای دور زدن رسانه های خبری تحت كنترل دولت ارائه شد – رأی دهندگان جوان تر را در یك كشور كه ​​بیشتر شهروندان فقط یك رئیس جمهور می شناختند ، جلب كرد.

بارها و بارها توسط نیروهای امنیتی مورد ضرب و شتم ، دستگیری و آزار و اذیت قرار گرفت ، پس از کشته شدن دو عضو تیم مبارزات وی ، آقای وین اکنون با یک جلیقه ضد گلوله مبارزه می کند.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *