[ad_1]

روز چهارشنبه ، دولت ترامپ واردات پنبه و گوجه فرنگی را از سین کیانگ ، بزرگترین ممنوعیت در ایالات متحده ، که هنوز به ادعاهای کار اجباری در منطقه شمال غربی چین پرداخته است ، ممنوع کرد.

گمرک و خدمات مرزی ایالات متحده گفتند که به ماموران دستور داده شد محموله های حاوی این محصولات را از جمله کالاهایی مانند لباس یا سس گوجه فرنگی که در کشورهای ثالث حمل یا مونتاژ می شوند ، توقیف کنند.

ایالات متحده و دیگر دولت های غربی از پکن به دلیل نقض حقوق بشر در سین کیانگ انتقاد کرده اند ، جایی که دولت چین اویغورهای ترک زبان و سایر اقلیت های عمدتا مسلمان را در یک شبکه منطقه ای از اردوگاه های اجباری جمع کرده است.

شرکت ها با افزایش کنترل زنجیره های تأمین خود در چین روبرو هستند. این ممنوعیت جدید می تواند تأثیر قابل توجهی داشته باشد ، به ویژه در بخش پوشاک ، که در حال حاضر با تعدادی از محدودیت های گمرکی درگیر نگرانی در مورد کار اجباری در اردوگاه ها است.

پکن این ادعاها را رد کرده و اردوگاه ها را مراکز آموزش حرفه ای خوانده است. سخنگوی سفارت چین در واشنگتن ادعاهای کار اجباری را بی اساس خواند و از دستور روز چهارشنبه به عنوان تلاش ایالات متحده برای سرکوب مشاغل در سین کیانگ انتقاد کرد.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *