[ad_1]

رم – بزرگترین دادگاه مافیایی ایتالیا طی چند دهه گذشته از روز چهارشنبه در حالی آغاز شد که مقامات این کشور تلاش کردند یکی از سندیکاهای جنایی جنایتکار و قدرتمند جهان را به نام “Ndrangheta” تصرف کنند.

این 325 متهم از جمله قتل ، اخاذی ، قاچاق مواد مخدر ، پولشویی و سایر جرایم در ارتباط با Ndrangheta سایه دار متهم شده اند ، که ثروت و دامنه بین المللی آن طی دهه ها سایه کوزا نوسترا سیسیل را تحت الشعاع قرار داده است.

دادگاه که با تشریفات رسمی در روز چهارشنبه آغاز شد ، در یک اتاق دادگاه پناهگاه در شهر لامزیا ترمه در کالابریا ، زادگاه ندرانگتا در عمق جنوب ایتالیا برگزار شد. دادستان ها امیدوارند که این یک نقطه عطف در مبارزه با Ndrangheta باشد ، رهبری یکی از برجسته ترین طوایف را هدف قرار دهد و نحوه نفوذ این سازمان در سیاست و تجارت محلی را فاش کند.

Ndrangheta به تدریج در حال افزایش به یکی از قدرتمندترین اتحادیه های قاچاق مواد مخدر در جهان است که بیش از 80٪ قاچاق کوکائین را در اروپا کنترل می کند. شاخکهای آن تا امریکا ، آفریقا و استرالیا گسترش می یابد.

طبق گفته دادستان ها درآمد سالانه این سازمان 55 میلیارد دلار بیشتر از تخمین کارتل های مواد مخدر در مکزیک و کلمبیا است. تخمین زده می شود که حدود 20،000 عضو وجود دارد. با این حال کمتر از Cosa Nostra شناخته شده است. دادستان ها امیدوارند که دادگاه جزئیات ساختار داخلی و عملکرد آن را فاش کند.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *