[ad_1]

آمارهای ایالات متحده نشان می دهد که واردات روسیه در سال 2021 افزایش یافته است

در پنج ماهه سال 2021 ، واردات نفت و فرآورده های نفتی روسیه به ایالات متحده بیش از سه چهارم افزایش یافت. برای سایر کالاها ، خرید دلار به رغم تحریم های فعلی به شدت افزایش یافت

عکس: نیکولو فیلیپو روسو / بلومبرگ

عکس: نیکولو فیلیپو روسو / بلومبرگ

بر اساس آمارهای اداره سرشماری ایالات متحده (آنالوگ آمریکایی Rosstat) ، که توسط RBC تجزیه و تحلیل شده است ، افزایش قیمت کالاهای جهانی در سال 2021 منجر به افزایش شدید واردات مواد اولیه روسیه به ایالات متحده شد.

  • در ژانویه تا مه 2021 ، واردات سوخت های معدنی ، نفت و فرآورده های نفتی از روسیه به ایالات متحده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 78 درصد – از 3.8 به 6.7 میلیارد دلار – افزایش یافت.اینفوگرافیک را ببینید)
  • واردات فلزات و سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی تقریباً 1.5 برابر سالانه – تا 1.6 میلیارد دلار (از کمتر از 1.1 میلیارد دلار) افزایش یافته است.
  • واردات کودهای روسی به ایالات متحده با افزایش 35 درصدی به 0.5 میلیارد دلار رسید ، در حالی که واردات آهن و فولاد از روسیه با یک چهارم افزایش به 0.7 میلیارد دلار رسید.

به طور کلی ، طبق آمار اداره سرشماری ، واردات کالاهای روسی به ایالات متحده در پنج ماه سال 2021 نسبت به مدت مشابه سال قبل یک و نیم برابر افزایش یافته و به تقریبا 11.5 میلیارد دلار رسیده است.
داده های خدمات گمرکی فدرال روسیه (FCS) در مورد صادرات به ایالات متحده به مدت پنج ماه تقریباً دو برابر پایین تر است و 6.1 میلیارد دلار است که نسبت به سال گذشته 26 درصد افزایش یافته است. این نه تنها به دلیل متدولوژی مختلف ارزیابی گمرک است ، بلکه به این دلیل است که فقط تحویل مستقیم به ایالات متحده در داده های صادرات FCS و داده های واردات ایالات متحده (و همچنین داده های واردات تقریباً هر کشور) در نظر گرفته می شود. همه کالاهای با منشاء روسیه را صرف نظر از کشوری که مستقیماً از آنجا آمده اند ، تحت پوشش قرار دهد.

پالادیوم و الماس

منابع فرآورده های نفتی در رده فرآورده های نفتی غالب هستند – بیش از 5.2 میلیارد دلار در پنج ماه در سال 2021 (بیش از 70+ سالانه). واردات نفت خام روسیه در ژانویه تا مه امسال بالغ بر 1.46 میلیارد دلار بوده است. بلومبرگروسیه در این زمینه حتی از عربستان نیز پیشی گرفته است. نفت روسيه كه از آمريكا خريداري مي شود ، عمده نفت خام است.

در بخش فلزات گرانبها و نیمه قیمتی ، 1.08 میلیارد دلار از منابع پالادیوم به دست آمد. بزرگترین تولید کننده پالادیوم در جهان و صادرکننده عمدتا انحصار آن از روسیه Norilsk Nickel است (RBC درخواستی به این شرکت ارسال کرد). 97 میلیون دلار دیگر از واردات الماس ایالات متحده سقوط کرد (RBC درخواستی به ALROSA ارسال کرد).

تحویل در گروه کودهای پنج ماهه عمدتا توسط نیتروژن (323.5 میلیون دلار) و کودهای پتاسیم (167 میلیون دلار) انجام شد.

همچنین با تامین آهن ، فولاد ، آلومینیوم و نیکل از روسیه به ایالات متحده ، رشد نشان داده شد. با این حال ، رشد از نظر ارزش عمدتا به عامل قیمت مربوط می شود ، در حالی که حجم فیزیکی به طور قابل توجهی تغییر نمی کند و در برخی موارد حتی کاهش می یابد. بنابراین ، طبق گزارش خدمات گمرک فدرال روسیه ، صادرات فیزیکی پالادیوم به ایالات متحده برای پنج ماه سال 2021 به طور سالانه تنها 0.8 to افزایش یافته و به 12.06 تن رسیده است ، در حالی که عرضه فرآورده های نفتی از نظر فیزیکی تا 10 درصد کاهش یافته است. 25٪

فهرست مطالب بلومبرگ بر اساس داده ها ، شاخص کالاها (شامل 23 کالا) از ابتدای سال تا عصر 29 ژوئیه 25 درصد افزایش یافته است. بلومبرگ… با احتساب روغن برنت 46 درصد ، قیمت آلومینیوم 28 درصد ، پالادیوم – 8 درصد افزایش یافت.

خرچنگ و موشک

آمار واردات ایالات متحده همچنین افزایش عرضه از روسیه برای تعدادی از محصولات کالایی غیر کالایی را نشان می دهد. بنابراین ، واردات خرچنگ منجمد روسی از 263 میلیون دلار به 395 میلیون دلار در ماه های ژانویه تا می رسید.

همچنین ، آمار اداره سرشماری نشان دهنده تحویل دسته ای از موتورهای موشکی از روسیه به ارزش 126.2 میلیون دلار است که در آوریل انجام شد (چنین تحویل هایی در سال 2020 وجود نداشت). داده های مربوط به صادرات FCS عرضه موتورهای موشک به ایالات متحده را دقیقاً به همان میزان نشان می دهد. دسامبر 2020 گزارش هادر سال 2021 NPO Energomash (بخشی از Roscosmos) حداقل 10 موتور موشک RD-180 / RD-181 ایالات متحده را برای استفاده در خودروهای پرتاب کننده فضایی آمریکا به ایالات متحده عرضه می کند. RBC درخواستی به Energomash ارسال کرد.

تجمع قیمت

والنتین کاتاسونوف ، استاد گروه امور بین الملل مالی در MGIMO ، گفت که افزایش واردات ایالات متحده از روسیه با افزایش قیمت کالاهای جهانی مرتبط است. “این افزایش به دلیل افزایش عرضه پول است [со стороны мировых центробанков, включая ФРС США] و تسریع تورم وی به RBC گفت: “بخشی از دلار و یورو به بازارهای کالا سرازیر می شوند که همه عواقب بعدی آن بر قیمت ها است.”

Evgeny Mironyuk ، تحلیلگر Freedom Finance مطمئن است که افزایش تحویل در ژانویه تا مه امسال بر اساس تأثیر پایه پایین سال گذشته است. این کارشناس همچنین به م specلفه سفته بازی در رشد قیمت مواد اولیه اشاره می کند. “این امر با کشف شاخص های کالایی مانند تامسون اثبات می شود رویترزشاخص CRB Corecommodity یا بلومبرگ شاخص کالا در نزدیکی قله های چند ساله این همچنین نشان دهنده عرضه جهانی نابرابر به دلیل اختلال در زنجیره تامین است. “

به گفته میرونیوک ، رشد تقاضای جهانی ، با وجود موج بعدی همه گیری ، همچنان ادامه دارد. وی گفت که این امر پیش شرط هایی را برای ادامه تجمع کالاها در میان مدت ایجاد می کند. الکساندر دانیلتسف ، مدیر موسسه سیاست تجارت در مدرسه عالی اقتصاد نیز به RBC گفت که روند افزایش تقاضا و افزایش قیمت مواد اولیه تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

بلوک ویدئویی توصیه شده

تاثیر ضعیف تحریم ها

کارشناسان می گویند افزایش حجم واردات کالاهای روسی به ایالات متحده در شرایطی است که تحریم های ضد روسیه در حال وقوع است ، اما پارادوکس وجود ندارد. میرونیوک گفت: “تحریم ها به صورت گزینشی اعمال می شوند ، قانونگذاران آمریکایی در تلاش هستند تا خسارت وارد شده به اقتصاد خود را به حداقل برسانند.” کاتاسونف توضیح می دهد که تحریم های جدی محدودیت های اضافی برای بدهی عمومی یا حذف سیستم SWIFT خواهد بود. با این حال ، تحریم های کنونی ایالات متحده بر کانال های اصلی تجارت دو جانبه تأثیر نمی گذارد و حتی برای برخی از مواضع ایالات متحده همچنان به روسیه وابسته است (مانند موتورهای پالادیوم یا موشک).

دانیلتسف افزود: “تحریم ها بر حجم واردات تأثیر نمی گذارد زیرا تجارت از سیاست جدا است.” طبق پیش بینی وی ، رشد بیشتر واردات در پس زمینه بهبود اقتصاد امکان پذیر است ، اما چندان قابل توجه نیست.

از جانب داده ها روستات ، ایالات متحده پس از چین ، آلمان ، هلند ، بلاروس و انگلستان رتبه ششم را در تجارت روسیه دارد. به طور کلی ، تجارت ایالات متحده با روسیه در سال 2020 ، بر اساس گزارش گمرک فدرال و Rosstat ، بالغ بر 23.8 میلیارد دلار بوده که 8.9 درصد نسبت به سال 2019 (از 26.2 میلیارد دلار) کاهش یافته است.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *