[ad_1]

کامپالا ، اوگاندا – بابی وین ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت که وی پس از حمله سربازان به خانه وی در روز جمعه در محاصره بود و این امر باعث ترس از اعتراضات گسترده خیابانی در روز شنبه اعلام نتایج انتخابات اوگاندا شد.

آقای وین در حساب رسمی توئیتر خود گفت: “ارتش از حصار پریده است و اکنون خانه ما را تحت کنترل خود درآورده است.” “ما به سختی درگیر هستیم.”

سخنگوی پلیس اوگاندا گفت که منزل آقای وین در کامپالا برای جلوگیری از تحریک خشونت توسط نیروهای امنیتی محاصره شده است.

نتایج اولیه منتشر شده توسط کمیسیون انتخابات اوگاندا در روز جمعه نشان می دهد که رئیس جمهور یئری موزونی زودهنگام پیش قدم می شود ، اما آقای وین اوایل روز جمعه گفت که نظرسنجی ها جعل شده و او از پیروزی اطمینان دارد. وی گفت: “من بسیار مطمئن هستم که ما دیکتاتور را بسیار دور شکست داده ایم.”

اوگاندا روز پنجشنبه در میان افزایش شدید امنیت و خاموش شدن اینترنت پس از یک رقابت داغ و خشن که در آن آقای وین ، یک خواننده رپ جوان که به یک قانونگذار تبدیل شده بود ، تلاش می کند تا آقای موسونی ، یکی از باسابقه ترین رهبران کشور را برکنار کند ، رای دادند. آفریقا این رقابت نشان دهنده یک درگیری نسلی در سراسر آفریقا است ، جایی که رهبران مسن تر در حال مبارزه با جوانان آشفته هستند و خواستار بهبود فرصت های اقتصادی هستند.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *