[ad_1]

روسنفت موافقت کرده است كه سهام پروژه Taimyr را به یك كنسرسیوم بین المللی بفروشد

کنسرسیوم Vitol SA و Mercantile & Maritime Energy توافق نامه ای برای خرید 5٪ در پروژه جدید Vostok Petrol با Rosneft امضا کرده است. پیش از این ، یک معامله گر دیگر – Trafigura – توافق کرد 10 درصد را به قیمت 7 میلیارد یورو خریداری کند

عکس: سایمون داوسون / بلومبرگ

عکس: سایمون داوسون / بلومبرگ

Rosneft و کنسرسیومی از بازرگانان متشکل از ویتول هلندی و Mercantile و Maritime Energy (بر اساس در سنگاپور) توافق نامه ای را در مورد شرایط اصلی معامله برای فروش 5 درصد از پروژه روغن وستوک امضا کرد. این خبر صبح روز پنجشنبه ، 10 ژوئن ، توسط سرویس مطبوعاتی روسنفت اعلام شد.

این توافق نامه قصد کنسرسیوم برای به دست آوردن سهامی در Vostok Oil را تأیید می کند و مفاد اصلی معامله را مشخص می کند. انتظار می رود که طرفین مجوزهای قانونی و قانونی لازم را دریافت کنند ، او می گوید در پیام

در خبرنامه جزئیات دیگری در مورد این معامله ارائه نشده است. RBC سوالات خود را به سرویس مطبوعاتی Vitol ارسال کرد. سخنگوی Mercantile & Maritime Energy از افزودن هر چیزی به بیانیه مطبوعاتی Rosneft خودداری کرد.

Vostok Oil مگاپروژه جدید Rosneft است که شامل میادین Payakhskoye و Irkinskoye در شبه جزیره تایمیر است (طبق گفته روزنفت در گزارش ، این شرکت هر دو سازه ادوارد Khudainatov را با پرداخت 9.6 میلیارد دلار خریداری کرد) ، در حال حاضر از خوشه Vankor بهره برداری می کند. از مزرعه ، منطقه غرب ایرکینسک و تعدادی از زمینه های دیگر در قلمرو کراسنویارسک. منابع پروژه مشترک ارزیابی می شوند بیش از 6 میلیارد تن.

آنچه در مورد معامله آینده مشخص است

در دسامبر سال 2020 ، روسنفت 10 درصد روغن وستوک اویل را به مبلغ 7 میلیارد یورو به معامله گر بین المللی Trafigura فروخت (حدود 8.5 میلیارد دلار ، یعنی ارزش کل پروژه 85 میلیارد دلار بود). 5 درصد می تواند 3.5 میلیارد یورو برای ویتول و انرژی تجاری و دریایی هزینه داشته باشد.


روسنفت 9.6 میلیارد دلار سرمایه برای وستوک پترول پرداخت می کند
<p>میدان عنکبوت</p>
<p>“/><br />
                  </span></p></div>
</div>
<p>ایگور سچین ، مدیر عامل شرکت گفت ، توافق با ویتول و Mercantile & Maritime بر اساس همکاری طولانی مدت موفق با روسنفت است. “پتانسیل منابع پروژه Vostok Oil ، کیفیت بالای نفت و مدل اقتصادی آن ، این پروژه را به یکی از جذاب ترین موارد برای سرمایه گذاری در صنعت انرژی جهانی تبدیل کرده است که مورد علاقه شرکت های بزرگ جهانی و ارزیابی ها است. از بانکهای پیشرو سرمایه گذاری. “، او گفت (به نقل از روسنفت).</p>
<p>به گفته سچین ، این پروژه مورد توجه شرکت هایی است که در زمینه تهیه مواد اولیه ، تجارت و تدارکات تخصص دارند ، دارای پایگاه مشتری گسترده و کانال های توزیع در سراسر جهان هستند و نیاز آینده به تأمین روغن “سبز” را در نظر می گیرند.</p>
<p>به گفته سرویس مطبوعاتی روسنفت ، روغن وستوک پروژه ای با هزینه تولید کم در هر واحد تولید است ، با ردپای کربن 75٪ کمتر از سایر پروژه های بزرگ نفتی جدید در جهان. مزارع آن حاوی ‘روغن کم گوگرد برتر’ است که دارای محتوای منحصر به فرد کم گوگرد از 0.01-0.04 است. “با کیفیت بالا از مواد اولیه نیاز به نصب جداگانه در پالایشگاه را از بین می برد ، که به طور قابل توجهی از میزان انتشار گلخانه ای تحت پروژه کاهش می یابد ،” – گفت:</p>
<p>در جلسه ای با رئیس جمهور ولادیمیر پوتین در اواخر نوامبر سال 2020 ، رئیس شرکت روسنفت <a rel=گفتکه مرحله اول روغن وستوک تا 50 میلیون تن روغن در سال حمل می کند ، مرحله دوم – تا 100 میلیون تن (حدود 2 میلیون بشکه در روز).

در آخرین نشست بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ “روسنفت” نتیجه گیری بیش از 50 قرارداد برای اجرای پروژه در مجموع 558.8 میلیارد روبل. از جمله آنها به ساخت امکانات از مرحله اول اشاره می کنند تأمین انرژی “نفت شرقی” نیز هست ارتفاع کره پایانه خلیج بندر North North در Taimyr و امکانات هیدرولیکی.

چرا بازرگانان به سهام Vostok Oil نیاز دارند

آژانس رویترز گزارش ها در ژانویه 2021 که پس از معامله با Trafigura ، Rosneft سهام Vostok Oil را به سایر معامله گران بزرگ نفت ، از جمله Vitol ، Glencore و Gunvor پیشنهاد داد.

ویتول بزرگترین تاجر کالاهای جهان است که روزانه حدود 7 میلیون بشکه معامله می کند. کره در سال 2013 ، ویتول و گلنکور به شرط روسنفت برای تأمین نفت 10 میلیارد دلار پیش پرداخت دارد که به این شرکت کمک کرد تا خرید TNK-BP توسط گروه آلفا و شرکای آن را تأمین مالی کند.

و در اواخر سال 2016 ، گلنکور به همراه سازمان سرمایه گذاری قطر در قطر در طی خصوصی سازی سهامدار شرکت دولتی روسیه شد. یکی از نکات معامله توافق پنج ساله جدید بین گلنکور و روسنفت برای خرید نفت از شرکت روسی به میزان 220 هزار بشکه بود. در روز برای بخش فروش تاجر.


گلنکور جزئیات معامله خرید سهام شرکت روسنفت را فاش کرد
<p>ایگور سچین مدیر عامل شرکت Rosneft</p>
</p>
<p>“/><br />
                  </span></p></div>
</div>
<p></strong></p>
<p>تجاری و دریایی <a rel=متخصص در تجارت فیزیکی نفت و گاز ، حمل و نقل نفت و تدارکات و خدمات مشاوره ای. بنیانگذار آن تاجر پاکستانی مرتضی لاهانی ، متصدی سابق تجارت گلنکور در عراق و مشاور صادرات نفت دولت کردستان است. طی دو سال گذشته ، این شرکت یکی از خریداران فرآورده های نفتی از شرکت روسنفت بوده و همچنین به تجارت نفت علاقه مند بوده است ، خبر می دهد رویترز با اشاره به تاجر.

پیش از این ، سرویس مطبوعاتی Rosneft فشرده شدهکه فروش سهام Vostok Oil ارتباط مستقیمی با تأمین روغن بازرگانان از این پروژه ندارد. Rosneft نیازی به جذب سرمایه در Vostok Petrol در ازای تأمین نفت ندارد. <...> این شرکت در بیانیه ای در تاریخ 26 ژانویه گفت: “فعالیت تجاری روزنفت در انعقاد قراردادهای تأمین ، تجارت جداگانه ای است كه با تمام افراد تجارت جهانی انجام می شود.”

سچین روز پنجشنبه بدون جزئیات بیشتر گفت: “ما قصد داریم همکاری خود را با ویتول و Mercantile & Maritime بیشتر تقویت کنیم ، از جمله در چارچوب پروژه Vostok Neft.”

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *