[ad_1]

بانک مرکزی آمار تازه ای از وضعیت سیستم بانکی ارائه داده است

با وجود همه گیری ، در 11 ماه سال 2020 دارایی های بخش بانکی 16.8 درصد بود. خیلی سریع بازار بانکی با بحران سال 2014 رشد نکرد. این افزایش در برابر پس زمینه رشد وام صادر شده و در اوراق بهادار سرمایه گذاری شده است

عکس: آرتم گئوداکیان / TASS

 

عکس: آرتم گئوداکیان / TASS

اقدامات بانک های روسی در اول دسامبر سال 2020 به 103.7 تریلیون رسیده است. Rub. ، با آغاز سال تقریباً رشد می کردند. دنبال می کند از آمار بانک مرکزی. نرخ رشد بالاتر تنها شش سال پیش مشاهده شده است: در سال بحرانی 2014 ، دارایی های بانک بیش از 19 یورو یا 35 درصد افزایش یافته است ، تقریبا نیمی از این طبیعت ارائه شده ارزیابی مجدد ارز در برابر سقوط روبل.

در سال جاری درآمد تجدید ارزیابی ارز بیش از یک چهارم ماهیت طبیعی یا 4 میلیارد روبل ، پس از دور در زمینه بیماری های همه گیر 22 درصد نسبت به دولت در ابتدای سال از دست داده است ، تخمین زده شده از طریق RBC بیل. وی تأکید کرد ، حتی بدون در نظر گرفتن این عامل ، رشد دارایی در خطر بود.

چرا بیماری همه گیر انگیزه ای برای رشد دارایی های بانک ایجاد می کند

با توجه به مدیر عامل آژانس رتبه بندی NKR ، میخائیل دورونکین ، می توان سال 2020 را برای بخش بانکی روسیه بی نظیر دانست: “در شرایط حضور اقتصادی می توانیم رشد وام های صورتی و شرکتی را شاهد باشیم”. به گفته تحلیلگران ، برنامه های بزرگ تابستانی دولت (رهن زیر 6.5٪ و وام تجاری زیر 2٪) ، کاهش کلی نرخ بازار و تبلیغات به مشتریان برای تغییر ساختار بدهی. وی در این تفاوت اصلی تأثیر بحران خارجی از بحران سال 2014 افزود.

طبق گزارش بانک مرکزی ، کل سبد وام بانک های روسیه در ژانویه-نوامبر به 7.3 تریلیون رسیده است. (13.6٪) قسط اصلی توسط وام های روسی پرداخت شده است: برای دوره گزارش ، سبد سهام شرکت ها 12.2٪ افزایش یافته است. رشد واقعی وام ها برای 11 ماه به 5 تا 5/5 تریلیون روبل رسیده است که در حال حاضر بیش از رشد بهار ، 2019 برای بهار بوده است.

تسریع در اعطای وام به شرکت ها همچنین از کاهش مبلغ صریح در شرکت ها در نتیجه بیماری های همه گیر خبر می دهد ، لوپاتین ارائه می دهد: “به دلیل نیاز به تحقیقات در مورد فروش نقدی بازپرداخت وام ها”.

 

بانک ها اغلب در حال تبدیل شدن به بازرگانی های طولانی مدت هستند


عکس: اسکات ایلز / بلومبرگ

یکی دیگر از محرک های رشد دارایی – پیشنهادات بانک ها در اوراق بهادار. همانطور که از داده های تنظیم کننده به دست می آید ، برای 11 ماه سال 2020 حجم کل اوراق بهادار در ترازنامه م creditسسات اعتباری تقریباً به یک سوم (30.1٪) یا 3.5 تریلیون رسید. این افزایش ممکن است به سابقه تاریخی بخش بانکی روسیه (همانطور که بانک مرکزی آمار مشابهی را نشان می دهد ، حداقل از سال 2008 تاکنون مشاهده نشده است). فعالان بازار به خریداران اصلی OFZ تبدیل شدند ، توزیع شده در وزارت دارایی در سال 2020 و به همین منظور به یادآوری لوپاتین علاقه مند به سرمایه گذاری در اوراق قرضه شرکتی بودند.

چگونه اوضاع در بخش توسط خود بانکداران ارزیابی می شود

بخش Ankovo ​​خود را در این بخش ها پیدا نکرد ، که اولین بخشی بود که توسط بحران ها و بیماری های همه گیر قرار گرفت. و از این وضعیت متفاوت از 2008 یا 2014 ، نمی تواند مشکلات دیگر مناطق اقتصاد را حل کند این اقتصاد این اقتصاد lepepaba «هر شانس در حمایت دولت از رشد کلیدی ، شهروندی ، اشتغال و غیره وجود ندارد در حال حرکت به سمت نجات ستون فقرات بخش بانکی است. ”

در بهار او گفت که نباید در مورد ضربه احتمالی به سیستم بانکی اغراق کند. و در حال حاضر اغراق نیست ، “- گفت: در مصاحبه با رئیس RBC بانک” tkritier “مصاحبه Madhail Idail به گفته وی ، شرکت کنندگان در بازار می توانند با مشکلات در بخش های مشتری جداگانه مقابله کنند.

رئیس RBC ، هیئت مدیره Alnte-ba ، برای سال بانکی 2020 “قطعاً در چنین شرایط سختی نبود”. “به عنوان مثال 1998 ، زمانی که من واقعاً در معرض خطر سرمایه داری بودم ،” خصوصاً سرمایه ، بسیار سخت تر بود. طبق پیش بینی آوانا ، در سال 2021 تهدیدهای جدیدی برای این بخش بوجود نخواهد آمد و تجارت بانکی ظاهر نخواهد شد.

چرا بانک ها تأثیر کمی از بحران نشان می دهند

اکثر بزرگترین بانکها در مقایسه با بحرانهای پیشگیرانه بافر سرمایه خود را رشد می دهند. و اقدامات کارشناسی ارشد می تواند در گزارش های مربوط به بدتر شدن کیفیت وام منعکس شود “، – گفت: مدیر رتبه بندی بانک” کارشناس RA “لیودمیلا Kozhekina.

و در آوریل 2020 ، وام گیرندگان روسی می توانند برای مشاوره اعتباری در مورد برنامه جدید در مورد جدید به بانک ها مراجعه کنند.هنگام تجدید ساختار وام ها ، می توانید روی مشاغل کوچک و مشتریان بزرگ شرکت حساب کنید. همه موارد تحت بازسازی به 6.5 تریلیون کاهش یافته است. Rub. ، ارزیابی شده توسط بانک روسیه.

کارشناسان متوجه نشده اند که حمایت قابل توجه بخش در طی همه گیر شدن بیماری ضعیف تر است. بانک مرکزی ، به ویژه ، اجازه بانک به طور موقت منعکس کننده کیفیت کیفیت وام نیست ، به دلیل بحران به تغییر ساختار افتاد و در این ذخایر وام تشکیل نمی شود. این دوره تا 30 سپتامبر معرفی شد. نوامبر تا 1 آوریل 2021 برای وام های شرکتی یا وام های روز یا وام های دیه ای یا حداکثر 1 تحلیلگر “Expert RA” ، NKRA ، AKRA ، Fitch ، Moody’s و S&P در بررسی های انجام شده نشان می دهد که چنین مرحله ای با ارز خارجی در حالی که طرفین دور می شوند دورونکین می گوید ، یکی دیگر از پیام های بانکی ارزشمند – کاهش حاشیه و وام های بدون ضمانت ، این اجازه را می دهد تا سرمایه برای خسارات احتمالی و رشد تجارت پوشش دهد.

لوپاتین گفت: بحران های منتفع ارزش بانک ها را ندارند ، ارزش آن را دارد ، “حداقل سال 2020 برای آنها دشوار شده است و سودآوری نسبت به سال 2019 کاهش یافته است.” طبق گزارش بانک مرکزی ، در 11 ماه ورود بخش به 1.4 تریلیون رسیده است. Rub. ، که کمتر از نتایج گذشته است برای مقایسه: در سال 2019 نتیجه مالی بخش قبل از مالیات در سطح 2 تریلیون بود ، سود خالص – 1.7 تریلیون. Rub. ، در سال 2018 ، بانک ها سود خالص حدود 1 تریلیون نشان دادند. مالش دادن بازگشت سرمایه در کل بخش بی ثبات است: در ماه آوریل به 8٪ مشتعل شد ، تا سپتامبر به 22٪ رسید و سپس در ابتدای کاهش به 18٪ در 1 دسامبر (پی دی اف)

پیش بینی های سال 2021

سود خالص بانکها در پایان سالها از 1.5 تریلیون سود فراتر می رود. روب. ، دورونکوف تخمین می زند که سال بیش از 1.5 تریلیون باشد. Rub. ، Doronkin را تخمین می زند ، به یاد می آورد ، پنجشنبه.

 

بانک مرکزی درباره ظاهر پر خطر “وام گیرندگان زامبی” پس از اوج همه گیری هشدار می دهد


عکس: آندری لیوبیموف / RBC

به گفته کارشناس RA ، حجم ذخیره غیرقابل قبول وام های مشکل در کارکنان بانک. نياز به دوز ذخاير نشان دهنده بخشي براي پيوستن به پسوندها خواهد بود. تأمین کافی این وامها می تواند تا نیمی از درآمد – که بانک 21 tanie ante – جذب می کند اگر آنها در نظر بگیرند که در آژانس ، حجم ذخایر هنوز تشکیل نشده برای کل سیستم ها حیاتی نیست ، تشخیص ضرر و زیان ناشی از بحران ضروری نیست ، می تواند برای بانک های فردی مشکل ساز شود.

لوپاتین معتقد است که بازیکنی که سهام خود را پوشش می دهد ، بیشترین میزان را در بخش نشان می دهد ، اما هشدار می دهد: کیفیت دارایی ها نمایشگاه اصلی بانک ها در سال 2021 خواهد بود.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *