[ad_1]

NBC در آوریل افزایش چشمگیری در درخواست های تأیید شده وام ثبت کرد

در ماه آوریل ، بانک ها رکورد وام به روس ها را ثبت کردند ، از جمله به دلیل افزایش وفاداری مشتری. سهم تأیید برنامه ها از تابستان 2019 با محاسبه NBCH به حداکثر رسیده است. وام گیرندگان می خواهند وقت داشته باشند تا با نرخ بهره پایین وام بگیرند

عکس: الکسی زوتوف / TASS

عکس: الکسی زوتوف / TASS

در ماه آوریل ، سطح تأیید درخواست های وام خرده فروشی در بانک های روسیه به 37.1 ed رسید – طبق اعلام اداره ملی اعتبارات (NBCH) به درخواست RBC ، این حداکثر از ژوئن 2019 است. این شاخص سهم تعداد کل درخواست های وام را که مشتریان برای آنها وام محروم نشده اند منعکس می کند. در مقایسه با ماه مارس ، سطح تأیید درخواست ها برای انواع وام ها 1 درصد و در فوریه – 2.2 درصد افزایش یافته است.

از ابتدای بهار ، بانک روسیه در وام های خرده فروشی شتاب چشمگیری داشته است: در ماه مارس نرخ رشد 1.9٪ ، تقریباً دو برابر فوریه بود.پی دی اف) این نهاد نظارتی به این خطر اشاره کرد که بانک ها یک بار دیگر درگیر وام با حاشیه بالا هستند. در اوایل ماه مارس ، فعالان بازار 1 تریلیون روبل وام دادند ، و در آوریل با وام 1.3 تریلیون روبل رکورد را تمدید کردند.


بانک مرکزی نسبت به ظهور حباب در بازار وام های مصرف کننده هشدار دادعکس: الکساندر آرتمنکوف / TASS

الکسی ولکوف ، مدیر بازاریابی NBKI ، توضیح می دهد: بانک ها اشتهای خود را برای خطر در برابر ثبات اقتصاد افزایش داده اند: “روند اعطای وام در حال شتاب گرفتن است – بانک ها به طور فعال وام می دهند ، و شهروندان از اعتبار برای اهداف خود استفاده می کنند. به همین دلیل ، در ماه های اخیر ، بانک ها سطح تخلیه وام گیرندگان را کاهش داده اند.

آنچه بانک ها می بینند

RBC درخواستی را به 20 بانک برتر برای وام خرده فروشی ارسال کرد. افزایش سطح تأیید برنامه های وام گیرندگان در بانک های “زنیت” و “سن پترزبورگ” تأیید شد ، در بانک “استاندارد روسیه” آنها آن را ناچیز می دانند. VTB و Promsvyazbank گفتند که این نرخ ثابت و نزدیک به مقادیر ویروس کرونا قبل از همه گیری است. اسبربانک از افشای میزان رضایت مشتری خودداری کرد.

  • دیمیتری الکسیف ، معاون ارشد رئیس بانک سن پترزبورگ ، می گوید: مصرف در حال بهبود است و همراه با آن تاخیر در تقاضای وام. به گفته وی ، مشتریان می خواهند پس از تغییر روند بازار “نرخ پایین بهره فعلی” را اصلاح كنند – بانك ها پیشنهادات خود را پس از افزایش نرخ بهره كلانك بانك تنظیم می كنند.
  • دیمیتری یورین ، رئیس هیئت مدیره بانک زنیت ، همین دلیل را نقل کرد: “مارس-آوریل فصل وام های پر مصرف است. آوریل 2021 به دلیل بحث فعال در مورد افزایش احتمالی نرخ بهره در بازار بانکی ، بسیار مثمر ثمر بود.
  • تقاضا برای وام های بدون وام به این دلیل تقویت می شود که روس ها قبلاً به طور فعال وام وام گرفته اند ، طبق بانک استاندارد روسیه: وام های مصرفی به طور کلی صادر می شوند. “
  • استانیسلاو دوژینسکی ، تحلیلگر بانک اعتبار خانگی می گوید ، در حال حاضر نمی توان افزایش مصرف را غیرقابل کنترل دانست. وی تأکید می کند که مشتریان عمدتا برای “اهداف اساسی” وام می گیرند و هزینه های آنها خود به خودی نیست.
  • تقاضای وام ، از جمله موارد دیگر ، به علاقه شهروندان به سرمایه گذاری مجدد مرتبط است ، گفت: نماینده Promsvyazbank: “بسیاری از مشتریان از وام های مصرفی استفاده می کنند و چندین وام را در یک واحد ترکیب می کنند تا بار بدهی را به دلیل شرایط وام مناسب تر کاهش دهند. “
  • Raiffeisenbank رشد تجارت خرده فروشی را با بهبود شرایط محصولات خود توضیح داد. سایر بانک ها به سوالات RBC پاسخ ندادند.


اسبربانک رکورد حجم وام های خرده فروشی را برای ماه اعلام کردعکس: آندری لیوبیموف / RBC

منافع مشتریان و بانکها چگونه همزمان شد

والری پیون ، مدیر ارشد گروه رتبه بندی موسسات مالی ACRA ، می گوید: وام گیرندگان می توانند واقعاً عجله کنند و با پیش بینی رشد خود در بازار ، با نرخ بهره کم وام بگیرند. وی همچنین احتمال نمی دهد که نرخ وام تحت تأثیر تسریع تورم قرار گرفته باشد. Rosstat گزارش داد ، در ماه مارس ، افزایش قیمت ها در روسیه به حداکثر 5.8٪ رسید ، در آوریل کاهش یافت و تا 11 مه به سطح 5.7٪ در سال بازگشت.

“افزایش قیمت ها در چندین بخش از بازار مصرف ممکن است انتظارات تورمی را برای همه خرده فروشان افزایش دهد. این امر همچنین وام گیرندگان را وادار به خریدهای فعال تر با اعتبار می کند. “

اولگا اولیانووا ، مدیر ارشد اعتبار در مودی ، گفت: هر دو وام گیرندگان و بانک ها در ماه آوریل “سعی کردند روی آخرین ماشین بپرند”. “اولین [стремились] برای خرید کالاهایی که ممکن است قیمت آنها به زودی همراه با تورم افزایش یابد ، با نرخ بهره نسبتاً کم قرض بگیرید. دوم ، اعطای وام های نسبتاً خطرناک است که از اول ژوئیه به دلیل تشدید مقررات ، نیاز به تخصیص سرمایه بیشتر خواهد بود. “


تحلیلگران به وابستگی بانک ها به “سوزن وام امتیاز” اشاره می کنندعکس: سمیون لیخودیف / TASS

در تاریخ 23 آوریل ، بانک روسیه اعلام کرد که از اول ژوئیه نیازهای قبل از بحران فعالان بازار را در بخش وام های بدون ضمانت بازگرداند: موسسات اعتباری بسته به شدت بدهی به وام گیرندگان. این نهاد نظارتی گفت: افزایش حق بیمه انگیزه های افزایش وام به مشتریانی که بیشترین بدهی را دارند کاهش می دهد. اولیانوا گفت ، حتی قبل از تصمیم بانک مرکزی ، در ماه آوریل ، هدف تنظیم کننده برای تشدید نیازها روشن شد.

بعید به نظر می رسد که بانک ها از این طریق هدایت شوند ، اما آنها هنوز علاقه مند به تضعیف استانداردهای وام هستند. NAP نادژدا کاراواوا. به گفته وی ، فعالان بازار می توانند موافقت کنند که سیاست ریسک “برای حفظ حاشیه کسب و کار در حالی که هزینه های مالی افزایش می یابد” را کاهش دهند.

Piven خاطرنشان می کند: برای بانک های خرده فروشی نه تنها وام دادن ، بلکه فروش گسترده سایر محصولات نیز مهم است. به گفته وی ، رشد AR (درجه تأیید ، سطح تأیید. RBC) در هر صورت افزایش اشتهای بانک ها برای ریسک را نشان می دهد ، اما بانک ها می توانند انتظار داشته باشند که اثر چنین فروش و دریافت درآمد کمیسیون هزینه چنین ریسکی را پرداخت کند.

چه وام هایی برای انتشار بانک ها بیشتر است؟

طبق NBCH ، چشمگیرترین افزایش در سطح تایید برنامه ها در وام های خودرو مشاهده می شود. در ماه آوریل ، بانک ها 43.9٪ از درخواست های جدید وام را که 2.9 واحد درصد است ، راضی کردند. بیشتر از سطح ماه مارس است. اما در وام دهی خودکار بی ثباتی زیادی در سطح تأیید وجود دارد: به عنوان مثال ، در ژانویه این رقم قابل مقایسه است – 43.7.

در بخش وام های بدون وثیقه (وام های مصرفی و کارت های اعتباری) ، نرخ تأیید بلافاصله 1.9 واحد درصد جهش کرد. در آوریل ، تا 35.5٪. این حتی از ابتدای سال 2020 بیش از حد قبل از بحران است.

از طرف دیگر ، نرخ تصویب وام مسکن همچنان نزولی است. در ماه آوریل ، بانک ها 62.5٪ از درخواست های این نوع وام ها را راضی کردند. سختگیری الزامات وام دهندگان برای رهن بالقوه از پاییز سال گذشته مشاهده شده است. گفتگوی RBC دلیل این امر ثبت تعداد بی سابقه ای از برنامه های رهنی در ارتباط با برنامه ترجیحی است.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *