[ad_1]

نتایج یک آزمایش بالینی در برزیل نگرانی در مورد یکی از کاندیداهای اصلی واکسن در چین را ایجاد می کند ، اما برای برخی از کشورها سطح پایین اثر بخشی مقصر نیست.

رئیس جمهور اندونزی جوکو ویدودو عکسی از واکسن Sinovac BioTech Ltd. در یک مراسم تلویزیونی روز چهارشنبه ، پس از اینکه محققان در برزیل یک روند پیگیری را انجام دادند ، گفتند که این فقط 50.4٪ موثر است.

اندونزی ، برزیل و ترکیه قبلاً دریافت واکسن اولیه CoronaVac را آغاز کرده اند. ترکیه روز چهارشنبه این واکسن را به صورت اضطراری تصویب کرد و فیلیپین گفت که هنوز قصد دارد از آن به عنوان بخشی از فعالیت تلقیح استفاده کند.

پنی لوکیتو ، رئیس آژانس ملی کنترل دارو و غذا در اندونزی ، گفت: “تفاوت در اثربخشی و انتخاب بالاترین اثر ، اساس اصلی دسترسی به واکسن ها در اندونزی نیست.” وی گفت: سایر عوامل مهم شامل یافتن واکسن هایی است که به راحتی و با اطمینان توزیع شود.

در چین ، تنظیم کنندگان بهداشت روز چهارشنبه گفتند که این کشور از 15 دسامبر بیش از 10 میلیون دوز واکسن تزریق کرده است ، از جمله تعداد نامشخصی از Sinovac ، و ظرفیت تولید را برای گسترش بیشتر افزایش می دهد.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *