[ad_1]

Deloitte انتظارات تجاری مدیران عامل روسی را تحلیل می کند

بر اساس نظرسنجی Deloitte ، تجارت بزرگ روسیه دیگر همه گیر COVID-19 را تهدید اصلی خود نمی داند. Deloitte گفت: “نقطه عطف” فرا رسید و درآمد بیشتر این شرکت ها به سطح قبل از بحران بازگشت.

عکس: آندری لیوبیموف / RBC

عکس: آندری لیوبیموف / RBC

مشاغل بزرگ و متوسط ​​روسیه پس از مرحله حاد ویروسی کرونا در حال رونق هستند ، درآمد به سطح قبل از بحران بازمی گردد و مشاغل قصد دارند کارمندان جدید استخدام کنند ، یک بررسی منظم Deloitte CIS ، “مطالعه CFO شرکت های پیشرو روسیه” نشان داد.

در میان 76 مدیر مالی مورد بررسی ، 56٪ نسبت به چشم انداز مالی شرکت های خود خوش بین بودند ، در حالی که سطح بدبینی به 4٪ کاهش یافت – حداقل مطلق از ابتدای سال 2015. در مقایسه با نظرسنجی قبلی (دو بار در سال انجام می شود) ، سهم ارزیابی های خوش بینانه 46 درصد افزایش یافته است ، در حالی که سهم ارزیابی های بدبینانه 21 درصد کاهش یافته است.

نویسندگان این تحقیق می گویند: “می توان گفت نمایندگان مشاغل روسیه اطمینان دارند که بحران ناشی از COVID-19 برطرف شده است.” “در طی این مطالعه ، ما تعدادی از روندها را شناسایی کردیم که نشان می دهد در بردار تأثیر همه گیر بر بازار داخلی یک نقطه عطف وجود داشته است و COVID-19 دیگر عامل اصلی توسعه تجارت در روسیه ، “شریک Deloitte به مدیریت ریسک در CIS Ekaterina Trofimova گفت. وی گفت: “شرکت ها با موفقیت در درجه بالایی از عدم اطمینان سازگار شده اند.”

نظرسنجی Deloitte عمدتا در میان شرکت های بزرگ تجاری انجام شده است (87٪ از پاسخ دهندگان شرکت هایی با درآمد بیش از 2 میلیارد روبل را نشان می دهند) ، اما همچنین در حدود 10 شرکت متوسط ​​بررسی شده است. در همین حال ، قربانیان اصلی این بحران مشاغل کوچک و متوسط ​​بودند. به ویژه ، آندری بلووسوف ، معاون اول نخست وزیر ، در مصاحبه ای با RBC گفت كه “كسب و كار كوچكی كه این فشار را متحمل شد” به مركز بحران ویروس كرونا تبدیل شده است.

انتظارات برای رشد

  • یک نظرسنجی Deloitte نشان داد که 82 درصد از پاسخ دهندگان انتظار رشد درآمد در نیمه اول سال 2021 را دارند. این میزان دو برابر بیشتر از نیمه دوم سال 2020 پیش بینی شده است (40٪).
  • 65٪ شرکت ها گزارش می دهند که قبلاً سطح درآمد خود را به سطح قبل از بحران بازگردانده اند یا از آن فراتر رفته اند.
  • پیش بینی می شود از سود 49٪ پاسخ دهندگان افزایش سود عملیاتی (در مقایسه با 30٪ در نظرسنجی قبلی).

Deloitte معتقد است که یکی دیگر از نشانه های تغییر مثبت بازار ، افزایش علاقه در بین شرکت ها برای استخدام کارمندان جدید است: تقریبا 50٪ از پاسخ دهندگان گفتند که قصد دارند کارکنان خود را افزایش دهند. در پس زمینه همه گیری ، بسیاری از شرکت ها بر روی دیجیتال سازی شرط بندی می کنند: این لیست در لیست استراتژی های تجاری اولویت قرار دارد (72٪ پاسخ دهندگان در نظرسنجی Deloitte به آن اشاره کرده اند).

شرکت ها عامل سرمایه گذاری دولتی را مشخص نکردند ، اما آگوان میکائلیان ، عضو هیئت مدیره شرکت حسابرسی و مشاوره FinExpertiza ، معتقد است که این تجارت همچنین به بودجه دولت برای پروژه های مربوط به ساخت زیرساخت های بزرگ متکی است. “پیش بینی می شود بیش از 20 تریلیون روبل برای توسعه زیرساخت ها هزینه شود. تا سال 2030 برای مقایسه: مبالغی به همین ترتیب صرف بازسازی مجدد ارتش روسیه شد. این برنامه ها باعث ایجاد خوش بینی در مشاغل بزرگ و متوسط ​​نیز می شود “، میکائیلان مطمئن است.

عوامل خوش بینی

واسیلی چکولایف ، مدیر عامل شرکت Coface Russia (بخش روسی بیمه گر ریسک تجارت بین المللی COFACE) ، توضیح می دهد: “همه گیری متوقف شده است که برای مردم ، تجارت ، مقامات ناشناخته باشد.” به گفته وی ، کارآفرینان در بسیاری از صنایع دیده اند که با وجود محاصره ها ، فعالیت اقتصادی مسدود نمی شود – مصرف کنندگان همچنان به خرید محصولات خود ادامه می دهند ، شرکا پرداخت را متوقف نمی کنند ، تأمین کنندگان به طور مداوم کالاهای سفارش داده شده را ارسال می کنند. چکولائوف به RBC گفت ، سرانجام ، کمپین های واکسیناسیون دسته جمعی خوش بینی می کنند.

همه گیری منجر به سود فوق العاده ای برای تعدادی از صنایع شده است – عمدتا به دلیل افزایش قیمت ها ، که در برخی موارد به کاهش عرضه (به عنوان مثال متالورژی غیر آهنی) مرتبط بود ، و در برخی دیگر – افزایش تقاضا (به عنوان مثال داروسازی) ، بر اساس رتبه بندی اخیر مطالعه آژانس. رتبه بندی اعتبار ملی “(NKR). برای برخی صنایع ، بیماری همه گیر به یک تخته پرش تبدیل شده است – به عنوان مثال ، محبوبیت خدمات آنلاین برای تحویل مواد غذایی آماده ، مواد غذایی و سایر کالاهای روزمره به شدت افزایش یافته است ، تغییر انبوه کارگران اداری به کار از راه دور باعث افزایش قابل توجهی شده است تقاضا برای وسایل الکترونیکی و اداری. برای سازماندهی محل کار در خانه و غیره ، چکولایف را تأیید می کند.

عوامل خطر

این شرکت ها عوامل کلیدی ریسک را برای سال 2021 نشان دادند و بیشتر پاسخ دهندگان نوسانات ارزی و ریسک ژئوپلیتیک را نشان دادند (هر کدام 53 درصد). علاوه بر این ، میزان نگرانی در مورد خطرات ژئوپلیتیکی 23 درصد افزایش یافت. در مقایسه با نیمه دوم سال 2020 ، دولت جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، که در اوایل سال 2021 به قدرت رسید ، قبلا چندین دور تحریم علیه روسیه اعمال کرده است ، از جمله تحریم ها علیه خرید اوراق قرضه دولتی جدید با روبل در بازار اولیه . بایدن اظهار داشته است که فشار تحریم ها علیه روسیه افزایش خواهد یافت.

چكولاوف معتقد است كه تاكنون این ترس ها مربوط به تهدیدهای واقعی اقتصاد روسیه نیست: “برای بازار روسیه اوضاع بیشتر با فشار روانی محدود می شود ، نه واقعی.” “تحریم ها بیش از آسیب های ملموس نگران کننده هستند. با این وجود ، ممکن است ایالات متحده تحریم های بدهی دولت روسیه را که تاکنون تأثیر چندانی بر بازار نداشته است ، تشدید کند یا سیستم بانکی بین المللی SWIFT را در روسیه ببندد ، که بعید است ضررهای جبران ناپذیری برای بازار داخلی داشته باشد. از Coface روسیه.

کاهش فعالیت اقتصادی و کاهش تقاضا سهم کمتری از پاسخ دهندگان را نگران می کند (حدود 50٪) ، اما هنوز هم از اصلی ترین نگرانی ها است. آگوان میكائلیان می گوید این عامل خطر با كاهش درآمد جمعیت روسیه ارتباط دارد.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *