[ad_1]

کمیسیون ملی تحقیق در مورد ادعاهای نقض حقوق بشر در یمن حدود 2،901 مورد نقض حوتوس در استان های مختلف را ثبت کرده است که 42292 قربانی هر دو جنس را تحت تأثیر قرار داده است.

این کمیته امروز (جمعه) در بیانیه ای اعلام کرد که در نتیجه هدف قرار دادن غیرنظامیان در سال 2020 میلادی 1336 نفر کشته یا زخمی شده اند که 404 نفر کشته و 751 نفر زخمی شده اند و تاکید دارد که در سال 2020 میلادی. شاهد افزایش قابل توجهی در نقض حقوق بشر ، مدنی ، سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و اجتماعی و سقوط بسیاری از تلفات غیرنظامیان در میان کشته و زخمی ها بوده است.

این کمیته گفت 232 نفر در مین ها و مواد منفجره کشته شده اند ، از جمله 1052 مورد دستگیری خودسرانه و ناپدید شدن اجباری. علاوه بر این ، 39 مکان باستانی و مذهبی و 17 پرسنل و امکانات پزشکی مورد حمله قرار گرفتند و تخریب شدند. در این گزارش آمده است که علاوه بر 17 مدرسه برای کودکان ، 757 ساختمان عمومی و خصوصی تخریب شده است. این کمیته بر 118 مورد جذب کودکان زیر 15 سال نظارت دارد.

وی تأیید کرد که 30 خانه بمب گذاری شده و 310 غیرنظامی به زور از خانه بیرون رانده شده اند و تأکید کرد که در آن دوره بیش از 8703 خبرچین و شاهد انواع نقض حقوق بشر را که در بیشتر استانها رخ داده است شنیده است.

کمیته ملی از طرفین درگیری خواست تا به قوانین بین المللی بشردوستانه و حقوق بین الملل حقوق بشر احترام بگذارند ، که شامل تعهد به حفاظت از زندگی ، ایمنی و عزت همه غیرنظامیان بدون تبعیض و دسترسی آنها به منابع و فرصت های زندگی با عزت است.

وی انواع خشونت علیه زنان ، مردان و کودکان بی گناه را به عنوان ابزاری برای جنگ و سیاست های ستم ، دستگیری های خودسرانه و محدودیت های آزادی ها محکوم کرد ، و از فرستاده سازمان ملل به یمن مارتین گریفیتس خواست تا نقش خود را در محکومیت موارد نقض هوتو ایفا کند. علیه شهروندان و قرار دادن موضوع حقوق بشر در اولویت های توافق نامه های صلح مورد حمایت سازمان ملل.

 

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *