[ad_1]

به گفته افراد آشنا با کاوشگر ، به نظر می رسد اختلال در برقراری ارتباط بین خلبانان و کنترل کننده های ترافیک هوایی در اوایل تحقیق در مورد سقوط هواپیمای بوئینگ 737 از اندونزی در آخر هفته گذشته باشد.

خدمه کابین خلبان هواپیمای Sriwijaya Air که دقایقی پس از برخاستن در دریای جاوا غرق شد ، نتوانستند دو پخش رادیویی از کنترل کننده ها را بپرسند که چرا هواپیما در حین صعود از جاکارتا سوکارنو از مسیر تعیین شده منتقل شده است را تأیید یا پاسخ دهند. مردم گفتند ، فرودگاه بین المللی هاتا. به گفته یکی از این افراد ، هواپیما به جای پرواز در شمال شرقی همانطور که انتظار می رفت ، به سمت شمال غربی حرکت کرده و در یک لحظه یک کنترل کننده به خلبانان دستور می دهد که برای برگشت به باند دور بزنند.

به گفته آن دسته از افراد و کارشناسان ایمنی که در تحقیقات شرکت ندارند ، برای نتیجه گیری قطعی در مورد توالی حوادث منتهی به این حادثه که منجر به کشته شدن همه 62 سرنشین شد ، خیلی زود است. مقامات اندونزی می گویند ضبط کننده هواپیما ، یکی از جعبه های به اصطلاح سیاه ، روز سه شنبه توسط غواصان کشف و به آزمایشگاه منتقل شد تا محتوای آن بازیابی شود.

مقامات گفتند که آنها معتقدند محل ضبط کننده صدای کابین خلبان – که جعبه سیاه دیگر است – نیز شناسایی شده است ، اما یک دریا طوفانی مانع بازیابی روز چهارشنبه شد.

در حال حاضر ، به گفته کارشناسان ایمنی ، عدم پاسخگویی خدمه در رادیو می تواند برای خلبان به معنای گیجی یا حواس پرتی باشد. آنها گفتند كه یك احتمال این است كه مشكل برخی از سیستم های كنترل پرواز یا مکانیكی می تواند توجه خلبانان را درگیر خود كند.

به گفته كارشناسان ، اطلاعات مقدماتی كنترل ترافیك این احتمال را نیز بوجود می آورد كه بوئینگ 267 ساله -500 كه به دلیل طوفان برای پرواز به تعویق افتاده بود ، در نهایت در شرایط جوی غیر منتظره پرواز كند. هواپیما به سرعت با کارکردن موتورها به بیش از 10000 فوت پایین آمد ، اما بر اساس داده های تحقیقاتی و رادار موجود و در دسترس عموم ، هیچ تماس یا انتقال اضطراری از کابین خلبان وجود نداشت. کارشناسان می گویند این فرود به نظر می رسد یک غواصی تقریباً عمودی باشد.

مقامات اندونزی معتقدند که محل سقوط و جعبه های سیاه بوئینگ 737-500 حامل 62 نفر را پیدا کرده اند که بلافاصله پس از برخاست در دریای جاوه سقوط کرده است. تصویر: Ed Wray / Getty Images

به استثنای آسیب به ضبط کننده ها ، داده های بازیابی شده از آنها می توانند در طی چند روز به محققان راهنمایی کنند ، جزئیات تغییرات سرعت جت یا مسیر ، اقدامات خلبانان ، دستورات کنترل پرواز و سو potential عملکرد بالقوه سیستم را فاش کنند. .

وزارت حمل و نقل اندونزی پیش از این گفته بود كه كنترل های ترافیك هوایی سعی كرده اند با خلبانان ارتباط برقرار كنند تا هواپیما چند ثانیه قبل از ناپدید شدن از رادار پرواز كند. هاریو ساتمیکو ، معاون کمیته ایمنی حمل و نقل ملی ، در یک پیام متنی گفت که کنترل ترافیک هوایی بیش از یک بار تلاش کرده است تا با پرواز 182 هواپیمایی سریویجایا تماس بگیرد تا علت تغییر مسیر غیرمنتظره را بپرسد.

افراد دیگری که با این کاوشگر آشنا هستند ادعا می کنند که خدمه به تماس رادیویی دوم در مورد جهت هواپیما پاسخ نداده اند. یکی از افراد گفت: این انتقال در زمانی رخ داد که جت وارد شیرجه مهلک خود شد. تا بارگیری داده های ضبط کننده ها ، نمی توان زمان دقیق آن را تعیین کرد.

یکی دیگر از افراد آشنا به کاوشگر گفت که تلاش ناموفق دیگری برای برقراری تماس رادیویی با هواپیما پس از ناپدید شدن آن از رادار وجود دارد ، پس از آن کنترل کننده ترافیک هوایی برای جستجوی و تماس با هواپیماهای دیگری که در منطقه پرواز می کنند سعی کنید با Sriwijaya Air Flight 182 ارتباط برقرار کنید |

به گفته فرد ، بازرسی های اولیه از سوابق نگهداری هواپیما هیچ بی نظمی را نشان نداد ، اگرچه مقامات تحقیقات بیشتری را انجام می دهند.

محققان اندونزیایی کانون تحقیقات خود را مشخص نکرده اند. بوئینگ شرکت

سخنگویی از اظهار نظر خودداری کرد.

هیئت ایمنی حمل و نقل ملی ایالات متحده ، که در تحقیقات شرکت دارد ، چهار کارمند از جمله کارشناسان در زمینه عوامل عملیاتی و انسانی را به اندونزی اعزام می کند. بوئینگ ، تولید کننده موتورهای جنرال الکتریک شرکت

و اداره هواپیمایی فدرال به هیئت امنیتی ایالات متحده کمک می کنند. سخنگوی هیئت ایمنی بلافاصله برای توضیح در دسترس نبود.

برخلاف گفته برخی از افراد آشنا به کاوشگر ، برخاستن ، برخاستن و صعود زود هنگام پرواز 182 طبیعی به نظر می رسد. علی رغم تأخیر به دلیل طوفانی بودن هوا ، داده های راداری که در دسترس عموم است نشان می دهد که جت های دیگر قبل و بعد از جت هموار بوده اند.

محققان در حالی که منتظر بازیابی اطلاعات از ضبط کننده ها بودند ، سوابق تعمیر و نگهداری ، پخشهای کنترل ترافیک هوایی را جدا کردند و با خلبانان و مکانیکهایی که قبل از آخرین پرواز بوئینگ 737-500 پرواز و کار کرده بودند ، مصاحبه کردند.

بنویسید برای اندی پزتور در [email protected] و جان ایمونت در [email protected]

حق چاپ © 2020 داو جونز و شرکت ، شرکت کلیه حقوق محفوظ است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *