[ad_1]

سنای آمریکا آمادگی دارد طرحی را برای نوسازی وسیع این کشور در نظر بگیرد

پس از ماه ها بحث و گفتگو در سنا ، دموکرات ها و جمهوری خواهان توافق کردند که شروع به بررسی طرح بزرگ جو بایدن برای اختصاص بیش از یک تریلیون دلار برای پروژه های زیربنایی کنند.

جو بایدن

جو بایدن

(عکس: درو اندگر / گتی ایماژ)

جستجوی مداوم برای سازش

روز چهارشنبه ، 28 جولای ، سنای آمریکا به بررسی رسمی لایحه تهیه شده توسط دولت دموکرات رای داد که بیش از 1 تریلیون دلار برای نوسازی زیرساخت های کشور در نظر گرفته است – که 560 میلیون دلار آن هزینه های جدید بودجه است. – برای هشت سال آینده به CNN گفت… 67 “سناتور” “موافق” ، 32 “مخالف” رای دادند.

علاوه بر 50 سناتور دموکرات ، 17 جمهوری خواه نیز به رای مثبت پرداختند. گزارش Politico… جو بایدن ، که از 20 ژانویه رئیس جمهور ایالات متحده بوده است ، با بیانیه ای گسترده در پاسخ به اهمیت کار انجام شده پاسخ داد. “البته ، هیچ یک از طرفین به هر آنچه می خواستند نرسیدند. اما این همچنین به معنی سازش است و جستجوی اجماع جوهر دموکراسی است. <...> هنوز کارهای زیادی باید انجام شود ، اختلافاتی وجود دارد که باید حل شود و سازش های جدیدی وجود خواهد داشت. ” گفت رئیس جمهور ایالات متحده ، نامگذاری توافق توییتر تاریخی است.

بایدن وعده داد که در طول مبارزات انتخاباتی طرحی را برای نوسازی عمده زیرساخت ها تهیه کند و در 31 مارس آن را ارائه کرد. اما از آنجا که رئیس جمهور آمریکا هیچ طرح قانونی ندارد ، دموکرات ها مجبور بودند این طرح را پیشنهاد دهند و بدون رای جمهوری خواهان ، اطمینان از تصویب آن غیرممکن است. بایدن تأکید کرد که این لایحه باید از حمایت دو حزبی برخوردار باشد ، بنابراین گروه های کاری برای هماهنگی موقعیت ها تشکیل شد. اما حتی در میان دموکرات ها نیز این طرح مختلط بود. در ژوئن ، بایدن و ده سناتور در گروه های کاری (پنج نفر از هر حزب) اعلام کردکه ما توانستیم به توافق برسیم با این وجود ، در 21 ژوئیه ، هنگامی که این طرح برای احتمال شروع بحث به رای گذاشته شد ، شکست خورد ، اگرچه جمهوری خواهان اعلام کردند که آماده ادامه کار بر روی متن هستند و با رای گیری مجدد مخالفت نکردند.

در طول هفته 21 جولای ، نمایندگان دولت بایدن به شدت مذاکره کردند. وزیر بازرگانی جینا رایموندو با چاک شومر ، رهبر دموکرات سنا و سناتور مارک وارنر در تماس بوده است. وی همچنین به طور جداگانه با سناتور جمهوری خواه سوزان کالینز دیدار کرد. ران کلاین ، رئیس ستاد اجرایی چندین بار با سومر صحبت کرد و استیو ریکت ، مشاور اصلی برنامه بایدن ، و اعضای شورای اقتصادی هفته ها در حال مذاکره با قانونگذاران بودند. توصیف روند مذاکرات سیاسی در نتیجه ، امکان توافق بر روی نسخه قابل قبول این لایحه وجود داشت که سنا با بررسی آن موافقت کرد.

رئیس جمهور که بیش از 30 سال سناتور بوده است ، چندین رویداد عمومی و ملاقات با سناتورها در حمایت از این طرح برگزار کرده است. “شاید سیاستمداران حرفه ای واقعاً در سیاست مهارت دارند” – نظر داد تلاش های ریاست جمهوری سناتور برایان شاتز

مذاکره کنندگان خاطرنشان کردند که رأی گیری 28 ژوئیه نمونه ای از این است که چگونه هنوز کار دو حزبی در تقسیمات سیاسی واشنگتن امکان پذیر است. نوشتن مجله ی وال استریت. “به نظر می رسد که برای دستیابی به چنین نتایج عالی ، ده ها سال تجربه و روابط واقعاً مورد نیاز است. تیم حواسش پرت نمی شد ، رئیس جمهور حواسش به حوادث دیگر نبود “، – توضیح داد موفقیت وزیر حمل و نقل پیت بوتیدزیچ

هنوز متن کامل این لایحه به توافق نرسیده است. اما انتظار می رود که از جمله ، 110 میلیارد دلار برای جاده ها و پل ها ، 39 میلیارد دلار برای حمل و نقل عمومی ، 66 میلیارد دلار برای نوسازی خطوط ریلی و 7.5 میلیارد دلار برای ساخت ایستگاه های شارژ خودروهای برقی. قرار است 17 میلیارد دلار دیگر برای توسعه بندر ، 25 میلیارد دلار برای فرودگاهها و 50 میلیارد دلار برای ایجاد شرایط برای مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی شدید اختصاص داده شود. چند عدد می دهد مجله ی وال استریت.

موفقیت برای بایدن لازم است

بایدن در بیانیه ای تأکید کرد که برنامه زیرساخت ها با افزایش مالیات بر خانواده هایی که درآمدشان کمتر از 400000 دلار در سال است تأمین نمی شود و ایالات متحده باید در قرن 21 با چین و بقیه جهان با موفقیت رقابت کند. برخی مصاحبه کردند تپه سناتورها طرحی را که قرار است قبل از تعطیلات آگوست در مجلس سنا مورد بررسی قرار گیرد ، رد نکردند. این روزنامه می گوید اما ماه ها طول می کشد تا سرانجام این لایحه به تصویب برسد. به طور دقیق تر ، زیرا تصویب طرح زیرساختی دموکرات ها در مجلس نمایندگان به طرح جاه طلبانه تری تریلیون و 3.5 تریلیون دلاری مربوط می شود که هدف آن حمایت از خانواده های آمریکایی است.

در همان زمان ، رتبه 46 مین رئیس جمهور ایالات متحده در پایان ماه ژوئیه از ابتدای کار به حداقل رسید – 50 of از پاسخ دهندگان اقدامات وی را تأیید کردند ، در حالی که در ژوئن 56 them از آنها بود ، او نشان داد نظرسنجی گالوپ… در سه ماهه اول ، کار بایدن به طور متوسط ​​توسط 56 درصد از آمریکایی ها تأیید شد ، در دوم – 53.3 درصد ، خدمات تخمین می زند. به گفته کارشناسان گالوپ ، عملکرد بایدن نسبت به برخی از اسلاف قبلی بالاتر است. بیل کلینتون در سه ماهه دوم تنها 44 درصد آمریکایی ها و دونالد ترامپ 38.8 درصد موافقت کردند. اما جورج دبلیو بوش و باراک اوباما از سطوح بالاتری از تأیید ، به ترتیب 55.8 و 62 درصد برخوردار بودند.

ترامپ از اعضای حزب خود به دلیل تایید طرح بایدن انتقاد کرد: “باور اینکه جمهوری خواهان سنا با دموکراتهای چپگرای رادیکال برای تصویب لایحه زیرساختی به اصطلاح دو حزبی کار می کنند ، سخت است … این شکست برای ایالات متحده است ، یک معامله وحشتناک. که باعث می شود جمهوری خواهان ضعیف و احمق به نظر برسند. ” رهبری سخنان سرویس مطبوعاتی رئیس جمهور سابق

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *