[ad_1]

تحلیلگران NKR افزایش قابل توجه قیمت شراب روسی را پیش بینی می کنند

طبق آژانس رتبه بندی NKR ، قیمت عمده فروشی شراب روسی تا سال 2022 15-20 درصد افزایش می یابد. در تجارت خرده فروشی ، طبق گفته خود شراب سازان ، این افزایش کمتر قابل توجه خواهد بود – حدود 10٪

عکس: آندره روداکوف / بلومبرگ

عکس: آندره روداکوف / بلومبرگ

بر اساس مطالعه “تولید شراب روسیه” توسط آژانس رتبه بندی National Credit Ratings (NKR ؛ بخشی از گروه RBC) ، در سال 2021-2022 ، قیمت شراب روسی ممکن است به طور متوسط ​​15-20٪ افزایش یابد. نویسنده مطالعه ، تحلیلگر گروه رتبه بندی شرکت های NKR ، لیا بایموخامتوا ، توضیح داد که ما در مورد قیمت های عمده فروشی صحبت می کنیم.

پیش شرط هایی برای افزایش قیمت شراب وجود دارد ، موافق رئیس اتحادیه تولید کنندگان انگور و شراب روسیه لئونید پوپویچ است. به گفته پوپوویچ ، افزایش قیمت عمده فروشی “در سال 2022” به قفسه خواهد رسید. به گفته پوپوویچ ، قیمت های خرده فروشی 10 درصد افزایش می یابد: تورم 5-6 gives می دهد و به دلیل انگور که قیمت آن بالا رفته است ، می توان 5 درصد دیگر به آنها اضافه کرد. آناتولی کورنایف ، نایب رئیس گروه شرکت های ساده ، با بیان اینکه انتظار می رود قیمت ها برای شراب سازان روسی افزایش یابد ، خاطرنشان کرد: برای برآورد دقیق ابتدا باید نتایج حاصل از برداشت محصول 2021 را که به دنبال یک 2020 سخت و خشک است ، مشاهده کنید.


قانون مبارزه با شامپاین. چرا ظاهر شد و چگونه کار خواهد کردعکس: بنوا تسیه / رویترز

ولادیمیر ماسلوفسکی ، مدیرعامل شرکت مدیریت هلدینگ “ابرو-دیورسو” گفت ، افزایش جزئی در شراب روسی “ممکن” است ، اما بعید است که به ارقامی که تحلیلگران نشان می دهند برسد. به گفته وی ، این گروه قیمت محصولات خود را در نیمه اول سال تنظیم نکرده است ، هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت ها در نیمه دوم سال وجود ندارد ، اما ابرائو-دورسو “اوضاع را تجزیه و تحلیل خواهد کرد”.

در سال 2020 ، میانگین قیمت خرده فروشی شراب انگور سفره روسی (خشک ، نیمه خشک و نیمه شیرین) با قدرت تا 14 درصد نسبت به سال قبل 4.6 درصد افزایش می یابد و به 432.2 روبل می رسد. به گفته Rosstat ، برای 1 لیتر شراب گازدار محلی 4.5 درصد افزایش یافته و به 359.9 روبل رسیده است. در ابتدای سال 2021 ، سرعت رشد شتاب گرفت: در ژانویه-مه شراب سفره در قیمت های خرده فروشی 8.6٪ نسبت به مدت مشابه سال 2020 افزایش یافت و به 424 روبل رسید. برای 1 لیتر ، شراب گازدار – 7.4٪ ، تا 354.9 روبل.


پوتین قانون تولید انگور و شراب در روسیه را امضا کرد

چرا شراب روسی گران می شود؟

به گفته NKR ، شرابهای روسی در آینده نزدیک به دلیل افزایش قیمت مواد شراب ، که به دلیل خشکسالی ، کمبود نهال روسی و افزایش قیمت مواد کاشت وارداتی کاهش یافته است ، قیمت آنها افزایش خواهد یافت.

افزایش قیمت انگور نیز به نوبه خود به این دلیل است که این ماده اولیه به دلیل تغییر در قوانین در بین شراب سازان روسی محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. در دسامبر 2019 ، رئیس جمهور ولادیمیر پوتین قانون جدیدی در زمینه انگورکاری و شراب سازی را امضا کرد. به گفته وی ، فقط شراب تولید شده از مواد اولیه تولید شده در این کشور را می توان روسی نامید. استفاده از مواد انگور وارد شده از خارج در تولید شراب روسی ممنوع شد. در آن زمان ، روسیه فقط 30 درصد انگور خود را تأمین می کرد ، بقیه از خارج وارد می شد. پوپویچ تأیید کرد: انگور داخلی برای جایگزینی حجم از دست رفته مواد شراب وارداتی که شراب سازان روسی برای تولید استفاده کرده اند ، کافی نیست.

طبق گزارش NKR ، ممنوعیت استفاده از شراب وارداتی از ژوئن 2020 به طور همزمان تولید نوشیدنی های شراب در روسیه را کاهش داد و از رشد تقاضای انگور روسی در نیمه دوم سال گذشته حمایت کرد. در نتیجه ، براساس این مطالعه ، قیمت انگور در بازار داخلی بسته به منطقه به طور متوسط ​​25-49٪ افزایش یافته است. انگور به طور متوسط ​​حدود 40٪ از قیمت شراب را نشان می دهد و افزایش قیمت آن در مدت یک سال و نیم ، طبق گفته NQF ، منجر به افزایش 10-15 درصدی قیمت شراب های آینده خواهد شد.


نویسندگان قانون “علیه موت” اصطلاح “شامپاین روسی” را توضیح دادندعکس: الکسی مالگاوکو / RIA Novosti

NKR ادامه می دهد یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار در قیمت ، تضعیف پول ملی است. در سال 2020 ، روبل 19.3 درصد کاهش یافت که این نمی تواند در قیمت بشکه ها ، توری ها و تجهیزات کشاورزی که شراب سازان روسی معمولاً در خارج از کشور خریداری می کنند ، تأثیر بگذارد. شراب سازان نیز به دلیل کمبود افراد محلی مجبورند نهال انگور را از خارج وارد کنند. بیشتر نهال ها از ایتالیا (که 34٪ واردات را به خود اختصاص می دهد) و صربستان (29٪) خریداری شده اند.

آناتولی کورنایف افزود ، قیمت ها همچنین تحت تأثیر برداشت ضعیف انگور سال گذشته به دلیل خشکسالی ، زمانی که باغ های انگور کریمه و کوبان 30 تا 40 درصد از محصول خود را از دست داده بودند ، تحت تأثیر قرار گرفته است.

پاول شوتس ، بنیانگذار شراب سازی کریمه اوپا وینری گفت: محبوبیت و تقاضای فزاینده شراب روسی به تولیدکنندگان این امکان را می دهد تا قیمت محصولات خود را افزایش دهند ، “و برای توضیح افزایش قیمت ، دلایلی را جلب می کنند که توضیح آن برای مردم آسان است.” . به گفته وی ، برداشت محصول در مزرعه وی در سال 2020 عالی بود ، انتظار می رود در سال 2021 نتایج خوبی حاصل شود ، “خشکسالی و کمبود انگور وجود ندارد” و “قیمت محصولات ثابت مانده است.”

به گفته شویتز ، کمبود نهال به هیچ وجه بر قیمت شراب امروز تأثیر نمی گذارد – نهال هایی که امروز شراب سازان خریداری می کنند طی سه تا چهار سال ثمر می دهند ، “و سپس هزینه های آنها را می توان به قیمت شراب نسبت داد.” ولادیمیر ماسلوفسکی می گوید ، نهال هایی که کاشته می شوند و فقط پس از چهار تا پنج سال باردهی می کنند ، بر هزینه فعلی شراب تأثیر نمی گذارد.

نتیجه قانون جدید “در زمینه شراب سازی و تولید شراب” که در سال 2020 تصویب شد ، افزایش “ایمن” قیمت انگور ، همراه با افزایش تقاضا برای مواد اولیه بود ، نماینده وزارت کشاورزی اذعان می کند. اما به گفته این وزارتخانه ، در شرایط فعلی ، این رشد احتمالاً عامل مطلوبی برای ورود سرمایه گذاری در صنعت و گسترش حجم تولید است. وزارت کشاورزی پیش بینی می کند ، از آنجا که بازار از مواد اولیه محلی اشباع شده است ، قیمت انگور و شراب در روسیه کاهش می یابد.

شراب سازی روسیه به تعداد

طبق شركت NKR ، در سال 2020 مصرف شراب در روسيه كاهش يافته است: ميانگين نوشيدن روسي در سال گذشته 6.7 لیتر شراب ، در حالی که در سال 2019 بود 7.4 لیتر… برای مقایسه: مصرف سرانه ودکا در روسیه در سال گذشته 4.9 لیتر بود.

تولید شراب در روسیه در سال 2020 نسبت به سال 2019 کاهش یافته است 4.2٪ – از 46.2 میلیون به 44.3 میلیون دلار

در اواخر سال گذشته ، روسیه اشغال کرد جایگاه 20 در جهان توسط منطقه باغ های انگور ، 12-ه برای تولید شراب و ششم در میان بزرگترین واردکنندگان


برای اولین بار شراب سازان روسی مقررات خاص خود را دریافت کردندعکس: الكساندر ریومین / TASS

هزینه های شراب سازان روسی چگونه تغییر خواهد کرد؟

در سالهای آینده ، تولید کنندگان شراب مجبورند بار بدهی صنعت را به عنوان بخشی از انتقال استراتژیک به خودکفایی در مواد اولیه افزایش دهند ، هشدار می دهد NKR. طبق آژانس ، سرمایه های سرمایه گذاری شراب سازان روسی در ایجاد باغ های انگور جدید ، کاشت مجدد باغ های قدیمی و تجدید پارک ماشین آلات کشاورزی به طور متوسط ​​حداقل 10-12٪ در سال در صنعت افزایش می یابد. فقط در سال 2020 ، سرمایه گذاری توسط کارخانه های شراب سازی بزرگ (Abrau-Dyurso ، Kuban-wine ، Zolotaya Balka ، Phanagoria ، Massandra) بیش از 30٪ افزایش یافت ، در حالی که طبق این مطالعه ، بسیاری از مزارع کوچک رشد نکردند.

ممنوعیت کامل استفاده از مواد انگور وارداتی ، تولیدکنندگان شراب را مجبور کرده است که از آن برای افزایش سطح باغ های انگور خود استفاده کنند. به عنوان مثال ، گروه Abrau-Dyurso ، یکی از رهبران تولید شرابهای گازدار و هنوز در روسیه ، کارخانه شراب سازی Yubileinaya را در آگوست 2020 خریداری کرد که دارای یکی از بزرگترین باغ های انگور در کوبان بود. در نتیجه معامله ، ابرائو-دیورسو صاحب بیش از 3000 هکتار باغ انگور شد که حدود 2000 هکتار آن باغ انگور است و ذخایر شراب شراب به آن منتقل شد. قیمت خرید LLC Agrofirma Yubileynaya و شرکت تابعه LLC Winery Yubileynaya از 1 میلیارد روبل فراتر رفت ، نشان داد در گزارش IFRS از گروه Abrau-Dyurso. معامله انجام شد برای وجوه قرض گرفته شده


ابرائو-دورسو یکی از مالکان یکی از بزرگترین باغ های انگور در کوبان شدعکس: ویتالی تیمکیو / TASS

به گفته تحلیلگران NKR ، به دست آوردن باغ های انگور جدید مجموع بدهی Abrau-Dyurso را 57 درصد افزایش داد. معمولاً افزایش بدهی بدون افزایش فروش علامت چندان خوبی نیست ، اما سرمایه گذاری در آینده مواد اولیه باید برابر باشد ، و سایر موارد باید با جریان نقدی پایدار در آینده بازده داشته باشد ، می گوید: مارینا الکسینکووا ، تحلیلگر در Hypothesis Research.

تاکستان ها یک صنعت متمرکز بر سرمایه است ، Abrau-Dyurso حدود 500 میلیون روبل در آنها سرمایه گذاری می کند. سالانه می گوید ، ماسلووسکی. مدیر ارشد گفت: برای خرید Yubileinaya وام لازم بود ، اما اندازه آنها برای Abrau-Durso “حیاتی” نبود.

شرابخانه های بزرگ دیگر – زولوتایا بالکا و ماساندرا – به سوالات RBC پاسخ ندادند.

فیلم تجاری در مقاله

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *