[ad_1]

دادگاه در اختلاف با یكی از بزرگترین شركتهای راه سازی از خدمات مالیاتی فدرال شکایت كرده است

دادگاه عالی در اختلاف با ولگوموست که در حال ساخت بزرگراه اورال است ، طرف مقامات مالیاتی شد. طبق خدمات مالیاتی فدرال ، پیمانکار برای پرداخت نکردن مالیات ، از یک طرح ابتکاری با یک حساب امن برای پول تحت قرارداد ایالتی استفاده کرد.

عکس: یاکوف کنیازف / TASS

عکس: یاکوف کنیازف / TASS

هیئت قضایی اختلافات اقتصادی دیوان عالی روسیه در پرونده علیه رهبری یکی از بزرگترین شرکتهای راه سازی Volgomost برای عدم پرداخت مالیات و پرداخت های تأمین اجتماعی به بودجه دولت ، طرف خدمات مالیاتی فدرال (FTS) قرار گرفت. .

FTS این شرکت را که به مدت 5 سال در ورشکستگی به سر می برد ، متهم کرده است که هنگام دریافت پول از قراردادهای دولتی در پرداخت مالیات و حق بیمه پرداخت نکرده است ، اما پول را به پیمانکاران فرعی انتقال داده است و آنها را از این طریق به ذینفعان ولگوموست واگذار کرده است. طبق سرویس مالیات فدرال ، روش ابتکاری طرح اعمال شده برای فرار مالیاتی ، استفاده از حساب شخصی در وزارت دارایی است که براساس قرارداد ایالتی افتتاح شده است. از چنین حسابی پول بدون شک قابل برداشت نیست.

مطابق با درخواست الکترونیکی ، درخواست تجدیدنظر از خدمات مالیاتی فدرال در 8 ژوئیه راضی شد کارتها مورد (هنوز هیچ انگیزه بخشی از تصمیم وجود ندارد). اکنون پرونده ولگوموست برای دادرسی جدید به دادگاه داوری منطقه ساراتوف ارسال خواهد شد.

ولگوموست به چه چیزی معروف است؟

ولگوموست ، تا سال 2016 در ساراتوف مستقر است (اکنون مجدداً در مسکو ثبت نام کرده است) و ایجاد شده تقریباً 60 سال پیش ، وی تحت قرارداد ایالتی از سال 2014 درگیر بازسازی بزرگراه فدرال M-5 “Ural” بود. از سال 2016 ، پیمانکار تحت نظارت ورشکستگی بوده است.

در سال 2016 ، هنگامی که رئیس جمهور ولادیمیر پوتین در مورد نقض برنامه ساخت بزرگراه کرچ-سیمفروپل-سواستوپول در کریمه مطلع شد ، این شرکت مورد توجه رئیس جمهور ولادیمیر قرار گرفت. جاده کریمه توسط سازه های Volgomost طراحی شده است. پوتین سپس پرسید: “این طراح بی پروا چقدر پول گرفت؟” قرارداد با طراح فسخ شده است.

ایجاد “مرکز ضرر”

در سال 2020 ، دادگاه داوری استان ساراتوف اعتراض مقامات مالیاتی محلی را علیه طرح های ولگوموست رد کرد و دادگاه تجدید نظر این تصمیم را تأیید کرد. FTS به دیوان عالی کشور متوسل شد ، دادگاه که در 7 ژوئن تصمیم به انتقال دادخواست تجدیدنظر خواهی به اتاق اختلافات اقتصادی گرفت. به همین ترتیب ، دیوان عالی کشور ادعای بانک VTB ، یکی از بزرگترین طلبکاران ثبت شده ولگوموست را مورد بررسی قرار داد. وام دهندگان ، از جمله VTB و Sberbank ، حدود 40 میلیارد روبل از این شرکت طلب می کنند.

FTS مدیرعامل سابق شرکت ایگور واشونین و مدیر موقت ویتالی وولکوف را به نقض توالی قانونی پرداخت های جاری در بودجه متهم کرده است. علیرغم این واقعیت که ولگوموست چندین میلیارد بودجه تحت یک قرارداد دولتی دریافت کرد (هزینه کل آن 6.2 میلیارد روبل بود) ، پیمانکار برای مدت طولانی مالیات پرداخت نکرد و بدهی به بودجه و صندوق بازنشستگی را به 1.8 میلیارد روبل افزایش داد.

براساس سرویس مالیات فدرال ، این طرح غیرقانونی بر اساس تقسیم مصنوعی تجارت به دو قسمت است: خود ولگوموست به عنوان “مرکز ضرر” استفاده می شود ، بدهی های بدی را در مالیات و حق بیمه ایجاد می کند ، در حالی که سود خارج از قرارداد است. و از آنجا ، مطابق FTS در دادخواست تجدیدنظر ، درآمد و جریان های نقدی به جای ارسال برای پرداخت پرداخت های اجباری ، از طریق وام های فنی و تصفیه به ذینفعان ولگوموست پس گرفته شد. ضرر خالص Volgomost AD در سال 2020 به 1.58 میلیارد روبل رسید. پس از از دست دادن 112 میلیون روبل. سال قبل ، گزارش آن گزارش می شود.

دادگاه های نمونه قبلی اشاره کردند که پول تحت قرارداد از یکی از 17 شعبه Volgomost که مالیات می پردازد دریافت شده است و مقدار اصلی بدهی در شرکت مادر است. هزینه های آن مربوط به صرف بودجه از حساب شخصی در وزارت دارایی (افتتاح شده در بخش منطقه ای پنزا) در ارتباط با اجرای قرارداد نیست.

چنین حسابی که بودجه های هدفمند بودجه ای را طبق یک قرارداد دولتی دریافت می کند ، مصونیت دارد که وجوه را به روشی غیرقابل انکار رد کند. این مکانیزم برای جلوگیری از سرقت معرفی شده است. در این مورد ، به گفته مقامات مالیاتی ، برعکس ، برای فرار از مالیات در بودجه استفاده شده است. در دادخواست تجدیدنظر ، پرونده مالیات فدرال اظهار داشت که بدهکار “هدفی غیرقانونی” دارد – بهره مندی از تجارت بدون پرداخت مالیات ، “استفاده از موسسه کمک دولت”.

دیوان عالی کشور در تصمیم خود مبنی بر پذیرش پرونده برای رسیدگی ، در روش نظارت ، بدهکار 3.6 میلیارد روبل از مشتری دریافت کرد. بدهکار بیشتر بودجه (99٪) دریافت شده توسط مشتری را در روش نظارت به پیمانکار فرعی خود ، شرکت سهامی آزاد Hotkovski Automobil ارسال کرد و فقط 1٪ از بودجه دریافتی برای بازپرداخت پرداخت های اجباری منتقل شد.

الكساندر اوسنف ، یك شركت در دادخواهی مالیاتی MEF PKF ، پرونده Volgomost را به عنوان یك دعوی ورشكستگی نسبتاً معمولی می داند كه در آن سازمان مالیاتی فدرال ، به عنوان مرجع صالح ، از معاملات ، اقدامات یا قصور بدهی های بدهكاران تجدیدنظر می كند و اقدامات وی منجر به پرداخت ناقص پرداختی می شود. پرداخت اجباری به بودجه اوسنف گفت: “در صورت وجود برداشت دارایی و فرار از پرداخت مالیات نمونه های كاملاً متداول سو abuse استفاده در ورشکستگی است.” ارزیابی سابقه پرونده بدون تصمیم مستدل دشوار است ، سوال اصلی این است که دادگاه عالی دقیقاً به چه مواردی توجه خواهد کرد ، این کارشناس گفت.

آنچه در مورد ذی نفعان “ولگوموست” شناخته شده است

کارآفرین Tufan Sadigov با مشاغل تجاری در Buryatia از ذینفعان Volgomost در نظر گرفته شد. در سال 2014 ، ودوموستی نوشتکه شرکتهای سدیگف در مسکو مشغول برف روبی و تعمیر جاده ها بودند. در همان سال سهام “Volgomost” کوتاه شده از شرکت های دریایی قبرس گرفته تا مالکیت سازه هایی از مسکو و منطقه مسکو ، که بنیانگذار یا ذینفع آنها Sadigov بود. در سال 2018 ، VTB ثبت شده ادعای ورشکستگی شخصی Sadigov به دادگاه داوری مسکو.

توفان الله ووردی سدیگوف در سال 2018 عضو هیئت مدیره Volgomost AD بود و مدیر گروه سیبمست بود که طبق گفته خدمات مالیاتی فدرال یکی از دریافت کنندگان بودجه ای است که از Volgomost به زنجیره می رود. با این حال ، در سال 2020 سهامدار اصلی Volgomost با سهم 54٪ LLC گروه شرکتهای Rusmineral (بنیانگذار – اولگا دانیلوا) است ، از گزارش عمومی Volgomost پیروی می کند ، و ترکیب هیئت مدیره در سالانه آن اعلام نشده است گزارش.

فعالیت های ولگوموست نیز مورد توجه نهادهای اجرای قانون قرار گرفته است. در تاریخ 2 ژوئیه ، بخش تحقیقات اصلی مسکو کمیته تحقیقات روسیه یک پرونده جنایی راجع به واقعیت پنهان کاری وجوه ولگوموست افتتاح کرد ، هزینه ای که باید جمع آوری بدهی های معوقه مالیاتی انجام شود. متهم پرونده “یک فرد ناشناس از مدیریت Volgomost AD است ، از نسخه ای از تصمیم برای شروع یک پرونده جنایی ناشی می شود (RBC آن را دارد).

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *