[ad_1]

سالهای سخت جنگ در سوریه طی حدود 10 سال ، توازن قدرت در زمین را تغییر نداده است ، حتی روند سیاسی – اگر یک روند سیاسی وجود داشته باشد – تغییری ایجاد نکرده است ، زیرا اسد ، که به تنها محور سوریه تبدیل شده است ، همچنان رشته ها را در دست دارد. بازی منطقه ای و بین المللی.

همه پیام های بین المللی به رژیم سوریه نرمتر و جاه طلبانه تر از گذشته شده اند. پس از کنترل حلب در اواخر سال 2016 ، جامعه جهانی مهلت ترک اسد را لغو کرد و نیروهای درگیر در بحران سوریه وارد یک بازی طولانی مذاکره شدند که وزیر امور خارجه فقید ولید المعلم گفت: “ما آنها را به طور کامل غرق خواهیم کرد. “

در دسامبر ماه گذشته ، جیمز جفری ، فرستاده پیشین آمریكا گفت: “كشور وی در صورت تغییر سیاست اسد ، حضور اسرائیل را می پذیرد ، این بدان معنی است كه واشنگتن عزیمت اسد را رها كرده است ، مگر از طریق روند سیاسی و اجرای قطعنامه 2254 ، که در آن توافقنامه جزئیات سرنوشت بشار از بین می رود.

آزمون واقعی برای جامعه بین المللی در سال 2021 عالی خواهد بود ، به ویژه با تاریخ انتخابات ریاست جمهوری در ژوئن سال آینده ، زمانی که روند مذاکرات قانون اساسی به پایان نرسیده است ، زیرا فرض بر این است که تا زمان تشکیل کمیته قانون اساسی انتخابات ریاست جمهوری برگزار نخواهد شد. در جلسات و مطابق با قطعنامه 2254 شورای امنیت. این کشور باید وارد مرحله انتقالی و سپس در مرحله تهیه قانون اساسی شود تا بعداً به انتخابات ریاست جمهوری و پارلمان راه یابد ، اما تمام داده ها و اظهارات اسد نشان می دهد که وی در انتخابات بعدی نیز در اینجا شرکت خواهد کرد. آنها تلاقی در مواضع بین المللی و منطقه ای و حتی آینده مخالفان سوریه خواهند بود. اگر بشار بر خلاف یک اجماع بین المللی و منطقه ای عمل کند ، بشار در خدمت منافع همه کشورهای آسیب دیده از بحران سوریه در سخت ترین شرایط قرار خواهد گرفت!

بزرگترین چالش بشار اجتناب از محدودیت های اقتصادی است. در سطح نظامی ، نقشه درگیری از سال 2016 تا 2020 با درصد زیادی تغییر کرده است و ارتش سوریه کنترل خود را بر مناطق وسیع گسترش داده است و همین امر در مورد سطح امنیت نیز صدق می کند. بسیاری از تغییرات توسط رهبران نظامی ، به ویژه سران شبه نظامیان محلی یا آنچه دفاع ملی و برخی از شبه نظامیان خارجی نامیده می شود ، صورت گرفته است.

در برابر رهایی از بحران اقتصادی ، تنها راه حل اسد تا بتواند رژیمش دوباره زندگی کند ، پذیرش شرایط بین المللی و منطقه ای ، به ویژه شرایط آمریکا است. سپس اسد می تواند در نسخه از 2021 تجدید شود. این معجزه ای در سیاست و خاورمیانه شگفت انگیز نیست!

 

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *