[ad_1]

برلین – اتحادیه اروپا چهار سال است که با مذاکره در مورد توافق سرمایه گذاری با چین درگیر است ، که با مخالفت برخی از اعضای آن و به طور فزاینده ای از ایالات متحده روبرو شده است. در پایان ، آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان ماه گذشته طبق گفته مقامات آشنا به مذاکرات ، این پروژه را به خط نهایی کشاند.

پس از امضای این معامله در 29 دسامبر در یک نشست مجازی بین رهبران اتحادیه اروپا و شی جین پینگ رئیس جمهور چین ، خانم مرکل یک ویدئو کنفرانس جداگانه با آقای خی و امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه برگزار کرد تا جزئیات توافق نامه ای را نهایی کند که بیشتر او بعدا دستیاران را به عنوان یک موفقیت مهم در سال گذشته خود در کار توصیف کرد.

برای دهه ها ، میراث گذشته نازی های آلمان مانع از قدرت بین المللی قوی این کشور شده است. در عوض ، سیاست خارجی آن ایجاد روابط خوب با متحدان و رقبا برای محافظت از صادراتی است که اقتصاد آن به آن بستگی دارد.

وقتی خانم مرکل در اواخر سال جاری استعفا داد ، تعداد کمی انتظار تغییر داشتند که این می تواند برنامه جو بایدن رئیس جمهور منتخب برای ایجاد جبهه ای گسترده برای رقابت با چین را پیچیده کند. این در حالی است که انتخابات روز شنبه برای رئیس جمهور جدید اتحادیه دموکرات مسیحی مرکل پیش بینی می شود ، که ممکن است سرانجام سمت خود را به عنوان صدارت به عهده بگیرد ، و یک نامزد دارای دیدگاه های طعنه آمیز بیشتری نسبت به او باشد.

در دوران پرزیدنت ترامپ ، ایالات متحده از متحدان خود اجتناب کرد تا مستقیماً با چین تماس بگیرد تا شرایط روابط اقتصادی خود را با این غول آسیایی بهبود بخشد. اما اکنون ، درست همانطور که آقای بایدن خواستار برخورد جمعی با چین است ، دموکراسی های غربی ، اتحادیه اروپا و آلمان که توافق دوجانبه خود را با پکن انجام داده اند ، بعید به نظر می رسد که به گذشته نگاه کنند.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *