[ad_1]

روسیه در رتبه بندی احساسات تجاری که توسط گرانت تورنتون تدوین شده است ، آخرین رتبه را دارد

طبق مطالعه ای توسط گرانت تورنتون ، تجارت روسیه در پایین ترین رتبه خوش بینی این کشور قرار دارد. روسیه از نظر رشد درآمد ، انتظارات رشد صادرات و اشتغال یکی از بدترین اقتصادهای پیشرو است

عکس: آندری لیوبیموف / RBC

عکس: آندری لیوبیموف / RBC

سطح خوش بینی تجارت روسیه در مورد چشم انداز اقتصاد ملی در مقایسه با نقطه پایین بحران همه گیری در بهار گذشته افزایش یافته است ، اما هنوز هم یکی از بدترین در میان سه ده کشور پیشرو است ، مطالعه گزارش تجارت بین المللی حسابرسی بین المللی و شبکه مشاوره گرانت تورنتون (هر سال دو بار برگزار می شود) نشان داد. ، RBC نتایج دارد).

  • در روسیه ، 28٪ از رهبران مشاغل مورد بررسی در ماه مه-ژوئن 2021 نسبت به چشم انداز اقتصاد داخلی در سال آینده خوش بین هستند – در مقایسه با 17٪ در یک سال قبل و 21٪ در شش ماه پیش.
  • فقط در ژاپن ، سطح خوش بینی تجاری حتی کمتر است – 17٪ (این کشور سالها ضد رهبر بوده است).

  • آرژانتین در پایین ترین رتبه سوم قرار دارد – جایی که 30٪ از مدیران شرکت در مورد چشم انداز اقتصاد محلی خوش بین هستند.

طبق داده های Grant Thornton ، قبل از همه گیری در سال 2019 ، سهم کارآفرینان روسی که آینده نزدیک اقتصاد این کشور را مثبت ارزیابی کردند ، حدود 35 درصد بود.

در روسیه ، 121 شرکت از سطوح مختلف مورد بررسی قرار گرفتند ، که همزمان با مقدار متوسط ​​برای اندازه نمونه در همه کشورها است. علاوه بر این ، از مدیران حدود 30 سوال از جمله درخواست ارزیابی روند سال آینده از نظر سرمایه گذاری در فناوری اطلاعات ، کفایت بودجه ، در دسترس بودن نیروی متخصص و غیره پرسیده شد.

انتظارات خنثی در اکثریت

نویسندگان این مطالعه متذکر می شوند که میزان خوش بینی تجاری در طی همه گیر شدن در سایر کشورها با سرعت بیشتری نسبت به روسیه در حال رشد است. به عنوان مثال ، سوئد با 17٪ از یک سال پیش ، اکنون در بالای لیست 75٪ کارآفرینان خوش بین قرار دارد. همه کشورها قبلاً چندین موج ویروس کرونا را تجربه کرده اند و در روسیه از آوریل تا مه موج سوم وجود دارد – گسترش سویه “دلتا” COVID-19.

طبق شاخص مخالف – سهم بدبین ها – روسیه با سهم 30 درصد در مکان ششم قرار گرفت. اما 41 درصد از پاسخ دهندگان در روسیه – بالاترین بالاترین در میان همه کشورها – نسبت به چشم انداز اقتصاد روسیه در افق یک سال ، بدون خوش بینی و بدبینی بی طرف هستند. وزارت توسعه اقتصادی و تجارت هفته گذشته پیش بینی خود را برای رشد تولید ناخالص داخلی روسیه در سال 2021 از 2.9 به 3.8 درصد افزایش داد ، اما متوسط ​​رشد سالانه در 2014-2020 زیر 0.4 درصد بود.

دلایل بدبینی

“در روسیه ، عدم خوش بینی در پاسخ ها به این معنی نیست که واقعاً چنین چیزی وجود ندارد. قابل توجه است که سوال “حال شما چطور است؟” در تمام دنیا معمولاً جواب دادن است: خوب (عالی) ، در حالی که در روسیه پاسخهای پذیرفته شده “هیچ” یا “عادی” نیست. بنابراین تجارت روسیه فقط در ارزیابی های خود خویشتنداری نشان می دهد. “

ناتالیا اورلووا ، اقتصاددان ارشد در آلفا بانک ، مخالفت می کند: تجارت به طور کلی انتظار دارد که رکود ادامه یابد. “ثبات اقتصاد کلان توسط مالیات های بالاتر پشتیبانی می شود ، که برای تجارت بسیار مثبت نیست. او با افزایش نرخ بهره در حال مبارزه با تورم است ، به این معنی که منابع اعتباری گران تر خواهند شد. ” طبق گزارش رسانه ها ، مقامات بحث در مورد “تعدیل” مالیات به 400 میلیارد روبل را آغاز کرده اند. در هر سال ، و از جمله ابتکارات مورد بررسی – افزایش کمک های تأمین اجتماعی به صندوق بازنشستگی از حقوق بالا ، افزایش مالیات استخراج مواد معدنی (MET) برای صنعت متالورژی ، مالیات غیر مستقیم برای نوشیدنی های شیرین شده با شکر.

اورلووا معمولاً در مورد احساس رکود انباشته شده از سال 2013 می گوید: “ما انتظار داریم که خارج شدن از دام رشد کم اقتصادی برای ما مشکل است. این به احتمال زیاد به دلیل عدم خوش بینی است. “به گفته وی ، اهداف رشد اقتصاد روسیه با 3٪ یا بیشتر هنوز محقق نشده است ، اما حتی در مقابل نرخ رشد متوسط ​​جهانی 6٪ نیز در حال کم رنگ شدن هستند. به طور متوسط ​​، خوش بینی جهانی تجارت به 69 درصد در نظرسنجی اخیر گرانت تورنتون ، در حالی که در سال گذشته 43 درصد بود.

نیکولایف تأکید می کند ، آمادگی شرکت ها برای ریسک پذیری و سرمایه گذاری در پروژه های جدید مستقیماً به سطح خوش بینی تجاری بستگی دارد. برعکس ، عدم خوش بینی در میان کارآفرینان به هزینه های پایین تر سرمایه گذاری تبدیل می شود ، اورلووا خاطر نشان می کند.

نظر سنجی های دیگر

در ابتدای تابستان ، یک نظرسنجی Deloitte از 76 مدیر مالی شرکت های روسی نشان داد که بدبینی در بین مدیران روسیه به سطح تاریخی پایین رسیده است زیرا تجارت کاملاً با بیماری همه گیر COVID-19 سازگار بود ، اما این نظرسنجی در مارس-مه انجام شد 2021. وقتی شیوع ویروس کرونا در کشور کاهش یافت. آخرین نظرسنجی Rosstat در ژوئن نشان داده شدهکه در تولید تعداد بدبینها هنوز 4 درصد است. بیش از سهم خوش بینان است. و طبق یک نظرسنجی جدید از احساسات تجاری در روسیه توسط IHS Markit (سه بار در سال انجام می شود ، RBC چنین می گوید) ، خوش بینی شرکت های خصوصی روسیه در ماه ژوئن کاهش یافته است: اکنون تعداد خالص شرکت هایی که انتظار رشد کسب و کار در سال آینده را دارند (تفاوت بین کسانی که انتظار رشد دارند و کسانی که انتظار کاهش دارند) 16 در برابر 19 درصد در ماه فوریه بود.

از جمله عواملی که به گفته پاسخ دهندگان IHS Markit ، ممکن است مانع رشد فعالیت اقتصادی در روسیه شود محدودیت های منسوخ موجود و اخیراً ارائه شده است که ظرفیت پرداخت مشتریان را کاهش می دهد. بنگاه ها همچنین مشکلات موجود در یافتن نامزدهای شغلی مناسب ، فشارهای تورمی و تأخیر تأمین کنندگان را گزارش می کنند.

انتظارات کم برای رشد اشتغال و دستمزدهای واقعی

به گفته گرانت تورنتون ، گرچه فقط 28٪ از مدیران روسی به اقتصاد خوش بین هستند ، اما 40٪ از پاسخ دهندگان پیش بینی افزایش درآمد شرکت های خود در سال آینده را دارند. با این حال ، در سطح پایین تری از رشد درآمد پیش بینی شده فقط در سه کشور – مالزی ، سنگاپور و کره جنوبی.

تنها 12٪ از تجار روسیه انتظار رشد صادرات را دارند – این بدترین نتیجه در کل رتبه بندی است. 30٪ از شرکت ها کارکنان خود را افزایش می دهند – یکی از آخرین مکان ها. برای افزایش دستمزد به صورت اسمی – 55٪ ، اما به صورت واقعی (قبل از تورم) – فقط 7٪ ، و این کمترین رقم در میان همه کشورها است. پیش بینی می شود 14 درصد از شرکتهای روسی در سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه و در فناوری اطلاعات 30 درصد (آخرین مکانهای رتبه بندی برای هر دو شاخص) سرمایه گذاری کنند.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *