[ad_1]

TEL AVIV – اطلاعات اولیه اسرائیل نشان می دهد که سطح عفونت Covid-19 دو هفته پس از دریافت اولین عکس Pfizer در میان گروهی از دریافت کنندگان واکسن شروع به کاهش می کند. شرکت

و BioNTech SEاست

واکسنی که اطلاعات مهمی را در اختیار سایر کشورها قرار می دهد.

این کشور کوچک – حدود نه میلیون نفر در شهر نیویورک – در کمتر از یک ماه تقریباً یک چهارم از جمعیت خود را واکسینه کرده است ، اولین کشوری که به این برآورد دست پیدا کرده است زیرا با افزایش عفونت های جدید دست و پنجه نرم می کند.

بزرگترین ارائه دهنده خدمات بهداشتی اسرائیل ، خدمات بهداشتی Clalit ، آزمایشات مثبت را در بین 200000 نفر بالای 60 سال که واکسن دریافت کرده اند با 200000 نفر که این واکسن را دریافت نکرده اند ، مقایسه می کند. تا روز 14 ، اختلاف کمی بین دو گروه وجود داشت. اما در ادامه داده ها نشان می دهد که در مقایسه با افرادی که قبلاً واکسینه نشده اند ، میزان عفونت 33٪ کاهش یافته است.

کللیت خاطرنشان کرد که تعداد افراد آلوده از نظر آماری قابل توجه است ، اما گفت که تا زمان انتشار مطالعه ، آمار نهایی را منتشر نخواهد کرد.

فایزر می گوید که افراد برای اثرگذاری کامل باید هر دو دوز واکسن را دریافت کنند. آزمایشات فایزر نشان داده است که محافظت از افراد در مورد واکسن حدود 12 روز طول می کشد.

مطالعه Clalit پیشنهاد کرد که اولین دوز می تواند باعث کاهش عفونت در افراد واکسینه شده برای دو هفته دیگر پس از تزریق شود.

در حالی که تحقیقات Pfizer بر اساس افرادی انجام شده است که یک Covid-19 علامت دار و یک آزمایش آزمایش مثبت داشته اند ، تجزیه و تحلیل داده های Clalit براساس آزمایش Covid-19 است که هم به افرادی که علائم را تجربه کرده اند و هم به افرادی که طبق گفته ران بالیسر ، مدیر ارشد نوآوری در ارائه دهنده خدمات درمانی اسرائیل ، مانند افرادی که با دیگران که Covid-19 داشتند تماس برقرار نکردند.

آقای بالیسر ، که همچنین رئیس تیم مشاوره ملی اسرائیل است ، گفت که اسرائیل مانند بسیاری دیگر از کشورها در مرحله اول واکسیناسیون خود به افراد بالای 60 سال اولویت داده است و این گروه را به عنوان مناسب ترین گروه برای تحقیق تبدیل کرده است. تحت سیاست کوید. از آغاز مبارزات اسرائیلی در 20 دسامبر ، تقریباً از هر چهار نفر در این گروه سنی سه نفر اولین دوز واکسن را دریافت کرده اند.

اسرائیل متعهد شده است كه داده ها را در مورد واكسن آنها ، از اثربخشی تا عوارض جانبی ، به Pfizer ارائه دهد.

اسرائیل می گوید در شرف واکسیناسیون همه افراد بالای 16 سال تا پایان ماه مارس است. WSJ برای آگاهی از چگونگی واکسیناسیون سریع این کشور کوچک در اکثر مردم خود ، از کلینیک هایی بازدید کرد که از شهروندان جوان و میانسال عکس می گیرند. عکس: تامیر الترمن برای وال استریت ژورنال

به طور جداگانه ، وزارت بهداشت اسرائیل داده هایی را در مورد عوارض جانبی این واکسن منتشر کرد و بیان داشت که از نظر فراوانی و ماهیت مشابه سایر واکسیناسیون هایی است که برای افراد آن انجام می شود.

از 1.7 میلیون واکسینه شده در زمان انتشار ، تنها 1112 ، یا 0.06٪ ، عوارض جانبی را گزارش کردند که شامل ضعف ، سردرد ، سرگیجه و تب و همچنین درد یا تورم در محل گزارش بود. عکس ها تاکنون 15 نفر پس از تیراندازی مجبور به بستری شدن در بیمارستان شده اند که بیشتر به دلیل شرایط موجود بوده است.

حتی با سرعت بخشیدن به واکسن توسط اسرائیل ، با هدف تلقیح اکثر جمعیت خود تا ماه مارس ، مقامات بهداشتی هشدار داده اند که مردم همچنان باید هوشیار باشند.

اسرائیل طی روزهای اخیر با بیش از 9000 مورد عفونت جدید روزانه و به طور متوسط ​​بین 40 تا 50 مرگ در روز به اوج شیوع بیماری همه گیر رسیده است. از صبح روز پنجشنبه ، 1،842 بیمار ویروسی کرونا در بیمارستان بستری شدند که از این تعداد 1095 نفر در وضعیت وخیمی قرار داشتند. ماه گذشته ، اسرائیل محاصره سوم را برای جلوگیری از هجوم جدید عفونت ها اعمال کرد.

در میان بیماران جدی ، 17٪ قبلاً اولین دوزهای واکسن Pfizer را دریافت کرده اند.

مقامات بهداشتی اسرائیل می گویند که آخرین جهش را می توان با این واقعیت توضیح داد که اکثر مردم واکسینه نشده اند. مقامات بهداشتی می گویند ، مردم در جوامع فوق ارتدوکس و عرب که بیشتر تحت تأثیر قرار گرفته اند ، به اندازه افراد در جوامع دیگر عکس نمی گیرند و از زمان کشف نوع جدید ویروس کرونا در انگلیس ، شیوع ویروس افزایش یافته است.

بنویسید برای فیلیسیا شوارتز در [email protected]

حق چاپ © 2020 داو جونز و شرکت ، شرکت کلیه حقوق محفوظ است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *