[ad_1]

دهلی نو – دادگاه عالی هند در تلاش برای پایان دادن به درگیری میان نخست وزیر نارندرا مودی و هزاران کشاورز معترض که بیش از یک ماه جاده های اطراف پایتخت را مسدود کرده اند ، قوانین جدید کشاورزی را روز سه شنبه به حالت تعلیق درآورد.

دادگاه عالی هند دستور تشکیل یک کمیسیون خبره را برای ارائه توصیه ها طی دو ماه آینده صادر کرد و از کشاورزان خواست تا به اعتراضات پایان دهند و گفت که آنها مردم را در معرض سرما قرار می دهند و به شیوع Covid-19 کمک می کنند.

کشاورزان خواستار لغو قوانین جدید تصویب شده در ماه سپتامبر هستند. معترضین می گویند که آنها نگران هستند که با حذف قانون شبکه ایمنی دولت ، که تلاش می کند حتی کشاورزان کوچک جایی برای فروش محصولات خود با قیمت مناسب داشته باشند ، نگران هستند. دهلی نو می گوید این قوانین با هدف تنظیم مقررات و نوسازی بازارهای کشاورزی انجام می شود.

دیوان عالی کشور ، با دستور تشکیل کمیسیون ، از روشی که دولت بارها به عنوان راهی برای خروج از بن بست به طور مکرر به کشاورزان پیشنهاد کرده ، حمایت کرد. مدیران مزرعه و مقامات دولتی قبلاً چندین بار با هم ملاقات کرده اند اما موفق نشده اند.

“اگرچه ممکن است یک اعتراض مسالمت آمیز را خفه نکنیم ، اما ما معتقدیم که دستور اضطراری برای تعلیق اجرای قوانین کشاورزی ، دست کم در حال حاضر دستیابی به هدف چنین اعتراضی تلقی می شود و مقامات کشاورزان را تشویق می کند تا اعضای خود را به به معاش خود بازگردند. “

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *