[ad_1]

اندونزیایی Go-Jek و Tocopediaa در حال راه اندازی دایناسور در مورد ادغام 18 میلیارد دلار (20 تریلیون بوی بد)

برچسب ها: # دولت ، # Go-Jek ، #Grab ، # جنوب شرقی آسیا ، #Son Jeong-eui ، #Startup ، # اندونزی ، #Tocopedia

11 فوریه 2021 | از: malecon | مدیریت ، دنیا بدون شرح

(بلومبرگ ، یولیم لی)

مشاهده متن اصلی

  • اگر این ادغام موفقیت آمیز باشد ، یک شرکت بزرگ پلت فرم ایجاد می شود ، که دو بزرگترین شرکت تازه تاسیس اندونزی را با هم ترکیب می کند.
  • هنگامی که بحث در مورد ادغام با Grab به دلیل تعارض حقوق تجارت به مشکل برخاست ، گودزک با توکوپدیا معامله کرد.

Go-Jek ، پلت فرم اشتراک و پرداخت وسیله نقلیه اندونزی ، در حال بحث در مورد ادغام با پلت فرم خرید آنلاین Tokopedia است. شناخته شده است که اگر ادغام کامل شود ، قصد دارد از طریق یک پیشنهاد عمومی به عمومی تبدیل شود.

یک مقام ناشناس گفت: دو شرکت ، بزرگترین شرکت نوپا در اندونزی ، در مورد شرایط دقیق ارزیابی کار خود توافق کرده اند. وی افزود كه دو كشور امیدوارند در ماه فوریه مذاكرات را به پایان برسانند و انتظار هم افزایی بالقوه حاصل از ادغام را دارند.

وقتی ادغام Go-Jek و Tocopedia به ترتیب 10.5 میلیارد دلار (12 تریلیون وون) و 7.5 میلیارد دلار (8 تریلیون جنگ) ارزش داشته باشد ، یک شرکت دایناسور به ارزش 18 میلیارد دلار (20 تریلیون دلار) منجر خواهد شد. این شرکت ادغام شده یک بستر خدماتی خواهد بود که شامل اشتراک خودرو ، پرداخت ، خرید آنلاین و تحویل کالا است. تصور کنید ترکیبی از خدمات Uber Technologies ، PayPal Holdings ، Amazon.com و DoorDash هستند.

“اگر حادث شود ، این یک رویداد عالی است. این امر نه تنها Go-Jek و Tocopedia ، نه تنها Go-Jek و Tocopedia ، و هم ممکن است امواج غیر منتظره ای روی بازار تأثیر بگذارد. “

این ارزیابی توسط شریک عثمان اختر از شاخه Bain & Co. در سنگاپور است.

در واقع ، Go-Jek و Tocopedia از سال 2018 در حال بررسی ادغام هستند. در همین حال ، هنگامی که مذاکرات ادغام Go-Jek با Grab ، رقیبی در بازار اشتراک خودروهای جنوب شرقی آسیا با مشکل روبرو شد ، بحث ادغام با Tocopedia به سرعت شدت گرفت. ادغام Grab و Go-Jek متوقف شد زیرا مدیر عامل Grab آنتونی تان با یک سهامدار اصلی ، پسر ماسایوشی ، رئیس SoftBank درگیری داشت. درگیری بر سر کنترل ادغام در تجارت اندونزی بوجود آمده است. رئیس سون جئونگ-ایوی گفت که Grab باید از کنترل تجارت اندونزی صرف نظر کند و این کار را به مدیریت موجود Go-Jek واگذار کند ، در حالی که مدیر عامل شرکت Tan ، که می خواست به طور مستقیم تجارت اندونزی را اداره کند ، دست به عصیان زد.

ارزش شرکتی Go-Jek و Grab ، استارت آپ های بزرگ در جنوب شرقی آسیا ، 25 میلیارد دلار (28 تریلیون بوی بد) است. این دو شرکت در مورد بحث ادغام پس از سالها رقابت شدید در زمینه های مختلف مانند اشتراک خودرو ، تحویل غذا و خدمات مالی شروع به کار کردند. مقامات در مصاحبه ای با بلومبرگ در ماه دسامبر گفتند که این دو شرکت در مذاکرات ادغام پیشرفت چشمگیری داشته اند. سرانجام ، آنها بر سر اداره تجارت در اندونزی ، یک بازار مهم ، درگیر شدند.

با اصرار مدیر عامل شرکت Tan به کنترل کامل شرکت ادغام شده در بازار اندونزی ، رئیس جمهور Son Jung-eui به دنبال راهی دیگر بود. Tocopedia ، سرمایه گذاری شده توسط Softbank ، در حال ادغام با Go-Jek است. Tocopedia و Go-Jek شباهت های زیادی با هم دارند. همه آنها در اندونزی تجارت خود را آغاز کرده اند و با Google ، صندوق دولتی سنگاپور Temasek Holdings و شرکت سرمایه گذاری جهانی Sequoia Capital India سرمایه گذار مشترکی دارند. در همین حال ، گروه Alibaba Group Holding ، مالک Lazada ، یک شرکت پلت فرم تجارت الکترونیکی در جنوب شرقی آسیا ، همچنین یک سرمایه گذار در Tocopedia است.

Go-Jack و Tocopedia از اظهار نظر خودداری می کنند.

گفته می شود هر دو شرکت در حال بحث در مورد نرخ ادغام هستند که هر دو طرف سهام قابل توجهی داشته باشند. موسسان این دو شرکت تازه تاسیس بیش از 10 سال از آغاز تأسیس با یکدیگر دوست صمیمی بوده اند ، بنابراین بازار انتظار دارد که ادغام بدون دردسر پیش برود. از طرف دیگر ، شناخته شده است که مذاکرات ادغام Grab و Go-Jek پس از یک بحث بسیار داغ به توافق نرسید.

این ادغام یک شرکت دایناسور ایجاد می کند که با سریعترین رشد بازار اینترنت در جهان ، بر اندونزی تسلط خواهد یافت. اگر طبق برنامه ریزی شده پس از ادغام در ایالات متحده گنجانده شود ، انتظار می رود که مشابه داستان موفقیت Sea باشد ، یک سکوی IT نماینده در جنوب شرقی آسیا که سال گذشته در بورس اوراق بهادار نیویورک قرار داشت. برای آقای ، فقط در سال گذشته با افزایش خدمات برای سیستم عامل های بازی موبایل و خرید آنلاین ، قیمت سهام تقریبا 400٪ افزایش یافت.

علاوه بر این ، ادغام های Go-Jek و Tocopedia نسبت به ادغام های Go-Jek و Grab خطر نظارتی کمتری دارند. از آنجا که Grab و Go-Jek شرکت هایی با سهم بازار بالا در زمینه های تجاری مشابه مانند اشتراک خودرو ، تحویل و پرداخت آنلاین هستند ، نگرانی های عمده ای در انحصار وجود دارد. هنگامی که بحث در مورد ادغام این دو شرکت مشخص شد ، مقامات ایالتی نیز تردیدهای شدیدی در مورد انحصار و محدودیت های رقابت ابراز داشتند.

از طرف دیگر ، این دو شرکت چندین گزینه را برای درج در لیست پس از ادغام در نظر گرفته اند. آنها می توانند به پیشنهادات عمومی در اندونزی و ایالات متحده مراجعه کنند یا با SPAC ، یک شرکت ادغام و ادغام کاغذ ، ادغام شوند تا در بازار سهام ایالات متحده وارد شوند. شناخته شده است که این دو شرکت در ماههای اخیر با تعداد معدودی از شرکتهای مشخصات ملاقات کرده اند.

مارک رابینسون ، سرپرست فناوری آسیا و اقیانوسیه در شرکت حقوقی چند ملیتی هربرت اسمیت فری هیلز ، اظهار داشت: “با رشد شرکت های تک شاخ از جنوب شرقی آسیا ، سرمایه گذاران از طریق خرید یا فهرست بندی وارد مرحله خروج شده اند. بر این اساس ، شرکت ها به دنبال انواع جدید تلاش های چالش برانگیز هستند. “

به عنوان مثال ، در ماه دسامبر ، اخبار بلومبرگ گزارش داد که توکوپدیا در حال بررسی ادغام با Bridgetown Holdings ، یک شرکت مشخصات است که توسط میلیاردرها ریچارد لی و پیتر تیل تاسیس شده است. توکوپدیا بعداً مورگان استنلی و سیتی گروپ را به عنوان مشاور برای پشتیبانی از لیست استخدام کرد. توکوپدیا در مورد شرایط دقیق و امکان ادغام با منابع اقتصادی بریج تاون بحث می کند. قیمت سهام این شرکت در تاریخ 5 ژانویه 2.6٪ در بازار سهام در نیویورک کاهش یافت (طبق مقاله)

توکوپدیا در تاریخ 16 دسامبر اعلام کرد: “ما در حال بررسی گزینه های مختلفی برای ورود در کدام کشورها و با استفاده از کدام روش ها هستیم و هنوز هیچ چیز تصمیم گیری نشده است. لیست ادغام SPEC یکی از گزینه های بالقوه است ، اما ما هنوز چیزی قول نداده ایم. “[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *