[ad_1]

درک شوبین مدتهاست پلیس آمریکا را محکوم و اصلاح می کند

برچسب ها: # BLM ، # اصلاحات پلیس ، # درک شوبین ، # جلسه دادگاه ، # عدالت قضایی ، # قتل ، # نژادپرستی ، # جورج فلوید ، # زندگی سیاه نیز ارزشمند است

21 آوریل 2021 | از: ingppoo | سیاست های جهانی بدون شرح

(Atlantic، David A. Graham)

مشاهده متن اصلی

سخنان پایانی دادستان کل استیو شلیچر قبل از صدور حکم هیئت منصفه

در دادخواست علیه درک شوبین ، که جورج فلوید را به قتل رساند ، اعضای قضات مینه سوتا پس از بیش از 10 ساعت درگیری توسط دادستان ها و متهمان ، به اتهام هر سه اتهام علیه افسر پلیس سابق شوبین اعتراف کردند. این احتمالاً حکم هیئت منصفه بود که در دهه های اخیر با بیشترین علاقه در دادگاه های خشونت پلیس مشاهده می شد.

اما در عین حال ، با توجه به اینکه چگونه مورد شهروندی که در خشونت پلیس جان خود را از دست داده است ، مورد توجه قرار گرفته است ، به طور متناقضی ، می توانید ببینید که این پرونده چقدر استثنایی است. بدیهی است که به نظر می رسد حکم هیئت منصفه برای شوبین تصمیمی عادلانه است و بسیاری از آنها با این تصمیم تسکین می یابند. ممکن است دولت یا پلیس مینه سوتا آهی کشیده باشد ، زیرا به نظر می رسد در صورت عدم صدور حکم ، تظاهرات گسترده دیگری برگزار خواهد شد.

شوبین و افسران پلیس در ماه مه سال گذشته پس از استفاده از پول جعلی در مقابل فروشگاهی در مینیاپولیس ، با دستبند و دست بسته در پشت مظنون زمین را فرستادند. به ویژه ، شوبین گردن فلوید را به مدت 9 دقیقه و 29 ثانیه در حالی که زانوهاش روی وزن بود فشار داد. فلوید که دعا می کرد نتواند نفس بکشد ، از هوش رفت و به بیمارستان منتقل شد اما درگذشت. رهگذران به خشونت علیه شوبین اعتراض کردند تا به شهروندان غیرمظاهره ظلم نکنند ، اما شوبین و افسران پلیس همکار او را تهدید کردند و به آنها هشدار دادند که نزدیک نشوند. این صحنه به صورت ویدئویی دست نخورده ضبط شده و در رسانه ها منتشر می شود که احساس شدیدی ایجاد می کند.

سه مورد علیه درک شوبین وجود دارد. در وهله اول ، این یک قتل درجه دو است که قربانی را در جریان ارتکاب جرم دیگری کشته است. شووین در این روند آقای فلوید را نقض کرد و آقای فلوید را کشت. اتهام دوم قتل درجه سه است. جرم قتل می تواند زمانی مرتکب شود که قربانی به خاطر عملی بدون نگرانی در مورد زندگی شخص کشته شود ، حتی اگر قصد کشتن شخص دیگری را نداشته باشد. آخرین اتهام ، درجه دوم سهل انگاری بود که در آن قربانی موفق شد با توقف یا دخالت در روند منجر به مرگ ، قربانی را نجات دهد ، اما این کار را نکرد.

اغلب در ایالات متحده ، یک شهروند بی گناه (به ویژه رنگی) به دست یک افسر پلیس کشته می شود. با این وجود ، دلیل پرونده جورج فلوید ویژه است این است که رهگذران از همه موقعیت ها فیلمبرداری و آشکار می کنند. شوبین به سختی تمام مدت که گردن آقای فلوید را فشرد ، بیان خود را تغییر داد. انتقادات نه تنها توسط شهروندان ، که معمولاً به خشونت پلیس اشاره کرده اند ، بلکه از سوی قوه قضائیه نیز به دلیل کارهای زیاد انتقاد شده است.

از نظر تاریخی ، به ندرت اتفاق می افتد که پلیس در طول خدمات عمومی به قتل متهم شود. آزار و شکنجه ها خودشان زیاد نیستند و تعداد محکومیت ها واقعاً اندک است. وقتی دادسرا یا هیئت منصفه پرونده را مجدداً آغاز می کنند ، در بیشتر موارد پلیس عادی بودن را در نظر می گیرد و می گوید که می تواند در دفاع از خود یا امور عمومی این کار را انجام دهد.

آنچه پرونده آقای فلوید را بسیار متفاوت کرد این بود که تشکیل مجدد پرونده نیازی به اتهامات اظهارات طرفین یا شاهدان نداشت. به عنوان وکیل دادستانی استیو شلیچرهمانطور که در پایان سخنان پایانی گفتم ، کافی است که به قاضی و هیئت منصفه بگوییم ، “آنچه را که تازه دیدید ، هنگام دیدن این فیلم را احساس کردید ، لطفاً این قضاوت را باور کرده و دنبال کنید” تا از اتهام حمایت کند فیلم های موجود در فیلم شواهد واضحی شد و حتی به این نکته اشاره شد که شاهدان عینی کودکان 9 ساله گفتند: “شوبین فلوید را کشت”.

دادستانی همچنین از اظهارات و شهادتهای دیگر افسران پلیس به طور فعال استفاده می کند. وی هیچ کجای کتاب راهنمای آموزش پلیس نیست و به وضوح با اصول رفتاری و اخلاقی پلیس تا مدت زیادی مغایرت دارد به طوری که قدرت را به شهروندی غیر مسلح تحمیل می کند که دست بسته است و هیچ مقاومتی نمی کند و بارها می گوید که نمی خواهد مقاومت کند. – رئیس پلیس مینیاپولیس ، مداریا آرادوندو

در همان زمان ، وكیل تعقیب و گریز شلایچر روشن كرد كه هدف از این دادگاه مجازات متهم درک شوبین به دلیل عدم انجام وظایف و مسئولیت های خود به عنوان افسر پلیس و نه اتهامات اخلاقی علیه كل سازمان پلیس بود. آنها نگران اثرات سو ad ناشی از واکنش باند محافظ پلیس بودند. وکیل شلایچر گفت: “صحیح نیست که این پرونده را پرونده ای ضد پلیس نامید. بلکه این آزار و شکنجه برای پلیس است ، که بی صدا مسئولیت های خود را انجام می دهند. ” این موضوع درک شوبین را به آنچه او “سیب های فاسد” می خواند ، تبدیل کرد ، چیزی که باید برش داده شود.

از آنجا که شواهد واضحی وجود دارد که تمام صحنه های پرونده را دست نخورده دارد ، این دفاع برای وکلای شوبین بسیار دشوار به نظر می رسد. به همین دلیل وکیل اریک نلسون بر عدم وجود شواهدی مبنی بر اینکه مرگ آقای فلوید لزوماً به دلیل خشونت شووین بوده است و نه به دلیل اقدامات خود شوبین تأکید کرده است. آقای فلوید ادعا می کند که او یک بیماری ابتدایی پزشکی داشته است ، در گذشته مواد مخدر مصرف کرده و حتی ادعا کرده است که ممکن است به دلیل مونوکسیدکربن موجود در اگزوز ماشین پلیس که در کنار وی پارک شده بود بیهوش شده است. اگرچه شوبین زانوها را از گردن آقای فلوید بلند نکرد ، اما اعتراض شهروندان گذشته را نیز برانگیخت ، اما همچنین ادعا کرد که به هر حال می توان ازدحام معترضین را تهدیدی برای شوبین دانست. با این حال هیئت منصفه هیچ گونه سالی در مورد دفاع تیم دفاع شوبین نپرسید.

حکم هیئت منصفه تصمیم نهایی بدوی است. بر اساس این حکم ، شوبین می تواند به یک زندان طولانی مدت محکوم شود. شوبین احتمالاً به این حکم و فرجام خواهی اعتراض دارد. از آنجا که روند کار در سراسر کشور بسیار داغ بود ، موافقان و مخالفان نیز در مکان های مختلف برگزار شد. خیلی غیرمعمول ، حتی رئیس جمهور جو بایدن آمد و علناً گفت که انتظار دارد هیئت منصفه حکم درست را صادر کند. دادرسی علیه سه افسر پلیس شوبین که در صحنه بودند هنوز آغاز نشده است.

در حال حاضر ، حکم هیئت منصفه در حال حفظ است و به نظر می رسد که محکومیت شوبین باشد. اگر مسئولیت خود را بپذیرید و برای یک جنایت مجازات شوید ، تعداد بی شماری که از مرگ بیهوده شهروندان بی گناه عصبانی هستند ، می توانند از این که عدالت کمی زنده است ، راحت شوند ، اما برای بهبود سیستم و تغییر محیط ، برای جلوگیری از این اتفاق از نو. هنوز راه طولانی برای رفتن وجود دارد. در حال حاضر ، افسران پلیس (حتی در صورت اخراج افسران پلیس سابق) به ندرت از همکاران سابق خود به این صراحت انتقاد می کنند. هنوز هم بسیار نادر است که وضعیت در آن زمان ، مانند مورد جورج فلوید ، هنوز سالم باشد. در بسیاری از موارد ، هنگامی که شواهد مشخص نیست ، دادسرا سعی خواهد کرد پرونده را به نفع یکی از همکاران سازمان اجرای قانون ، پلیس بررسی کند ، همانطور که تاکنون اتفاق افتاده است. بنابراین هنوز وضعیتی وجود خواهد داشت که خشونت پلیس بسیار دور است ، اما تعداد کمی از افسران پلیس تحت پیگرد قانونی و محاکمه قرار می گیرند. اگر چنین باشد ، در نهایت صدای تقویت اصلاحات پلیس در خارج از دادگاه ها تقویت می شود.[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *