[ad_1]

محققان و ناظران آمریكایی انتظار داشتند كه در دور بعدی تنش ها تشدید شود و درگیری بین رئیس جمهور منتخب جو بایدن و رجب طیب اردوغان همتای تركی وی آغاز شود و آنها فرصتی را برای كنار آمدن اردوغان دیدند ، اما چهار سال آینده احتمالاً روابط واشنگتن و آمریكا است. آنکارا کاملاً متفاوت از چهار سال گذشته است.

مایکل روبین ، کارمند سابق پنتاگون و محقق مقیم موسسه شرکت های آمریکایی ، به CNBC گفت: تنها چیزی که باعث برقراری روابط در چند سال گذشته شده است ، روابط شخصی ترامپ با اردوغان است و اضافه کرد که ترامپ ترك می كند ، احساسات اردوغان بسیار نگران کننده است ، زیرا نقاط درگیری بین آنکارا و واشنگتن گسترده و گسترده است و مواضع متناقضی را در مورد ژئوپلیتیک ، اتحاد و حاکمیت نشان می دهد.

وی خاطرنشان کرد: از جمله موارد حقوق بشر در ترکیه که توسط دموکرات ها مورد انتقاد قرار گرفته است ، خرید سامانه موشکی اس -400 روسیه توسط آنکارا است که باعث خشم متحدان ناتو و تحریم ها و اقدام نظامی علیه متحدان کرد آمریکا در شمال شد. سوریه و پشتیبانی از گروه های افراطی.

به گفته مایکل ، اردوغان علیه یونان و قبرس در مورد منابع گازی در دریای مدیترانه شرقی اقدامات تهاجمی انجام داده است.ترکیه همچنین در کمک به ایران برای جلوگیری از تحریم های ایالات متحده و ایجاد اختلافات در مورد پایگاه مشترک هوایی اینجیرلیک نقشی ایفا می کند.

به گفته کارشناسان ، براساس اظهارات قبلی بایدن ، به نظر می رسد وی موضع سختگیرانه تری در مورد واشنگتن خواهد داشت. بایدن اردوغان را “مستبد” توصیف کرد ، از عملکرد او در برابر کردها انتقاد کرد و گفت که “او باید هزینه آن را بپردازد”. بایدن پیشنهاد کرد که ایالات متحده از رهبران مخالف ترکیه حمایت کند “تا آنها بتوانند نه از طریق کودتا بلکه از طریق روند انتخابات بایستند و اردوغان را شکست دهند.”

آگاتا دیماریس ، مدیر پیش بینی های جهانی در واحد اطلاعات اقتصادی ، گفت كه ایالات متحده و اروپا به طور فزاینده ای از مداخله جسورانه خارجی اردوغان و رفتارهای متزلزل با متحدان و دشمنان ناامید می شوند. او گفت که این یک جاده خطرناک است.

دولت بایدن موضع سختگیرانه تری نسبت به دونالد ترامپ در مورد ترکیه خواهد داشت. اما این با مجموعه خطرات وی برای ایالات متحده همراه است و با این حال به نظر نمی رسد بایدن نگران این فرضیه باشد و اظهارات وی به اردوغان واضح بود ، به گفته احمد علی اوغلو آکادمیک ترک: ترکیه باید برای چهار سال سنگین آینده آماده شود.

 

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *