[ad_1]

دوباره ترامپ را استیضاح کنید

برچسب ها: # دونالد ترامپ ، # اعتراض به انتخابات ، # استیضاح ، # اوباش

8 ژانویه 2021 | از: ingppoo | جهان ، سیاست ، موضوع بدون شرح

(آتلانتیک ، یونی آپلباوم)

مشاهده متن اصلی

امروز ، در تاریخ 6 ، رئیس جمهور ترامپ طرفداران خود را در پایتخت ، واشنگتن دی سی جمع کرد. رئیس جمهور که در مقابل طرفداران جمع شده در مقابل کاخ سفید ایستاده بود ، دروغی را که همیشه گفته بود گفت. او در انتخابات نوامبر پیروز شد و در صورت لزوم علیه نیروهایی که سعی در بردن پیروزی خود داشتند ، برای اقدامات اضطراری در حال فعالیت بود. طرفداران ترامپ که در مقابل کاخ سفید جمع شده بودند این سخنان را باور کردند و بلافاصله وارد عمل شدند. ما به مرکز ملی رفتیم ، جایی که آژانس و ساختمان های فدرال ایالات متحده در آنجا جمع شده بودند. Capitol Hill نیز وجود داشت. برخی از کسانی که در ساختمان کاپیتول خط و موانع پلیس را شکستند ، یک پرچم بزرگ کنفدراسیون را به همراه داشتند. اوباش بدون تأخیر ساختمان كاپیتول را تصرف كردند و نمایندگانی كه برای تأیید نتایج انتخابات ریاست جمهوری در كاپیتول جمع شده بودند (نتایج آرای انتخاباتی) به پناهگاه پناه بردند.

هنگامی که دونالد ترامپ چهار سال پیش به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده روی کار آمد ، اصل قول وی استفاده از تمام توانایی های خود برای دفاع از قانون اساسی آمریکا بود. این بزرگترین وظیفه و مسئولیت است که به عهده رئیس جمهور است. البته رئیس جمهور ترامپ به محض روی کار آمدن ، نگرانی کمی در مورد قانون اساسی نشان داد. در 18 دسامبر 2019 ، مجلس نمایندگان با استفاده از اختیاراتی که توسط قانون اساسی مجلس داده شد ، رئیس جمهور ترامپ را به تأخیر انداخت ، اما سرانجام استیضاح کرد. دلایل استیضاح سو were استفاده از قدرت و دخالت در کنگره بود. البته بیشتر نمایندگان جمهوری خواه که بیشتر سنا را اشغال کردند از سیاست های حزب پیروی می کردند نه از اختیارات قانون اساسی. تنها سناتور جمهوری خواه ، میت رامنی ، از حق تصمیم مجلس برای استیضاح وی حمایت کرد ، زیرا رئیس جمهور به وضوح قانون اساسی را نقض کرد.

امروز ، رئیس جمهور ترامپ سوگند دیگری را که چهار سال پیش در مراسم تحلیف خود سوگند یاد کرد ، شکست. نتایج به ویژه فاجعه بار بود. شاید کار امروز نتیجه ای چشمگیر از دلسوزی های مداوم و تقریباً هماهنگ نمایندگان جمهوری خواه با رئیس جمهور باشد ، بدون اینکه رئیس جمهور سرسخت را محدود کند. رئیس جمهور مستقیماً خواستار حمله به ساختمان كاپیتول شد ، جایی كه نمایندگان نمایندگان شهروندان در آنجا جمع می شوند. با این اوصاف ، دوره ترامپ تمام شد. نه ، مجلس باید دوباره ترامپ را استیضاح کند. و سنا نیز باید با خلاص شدن از شر ترامپ موافقت کند. پس از استیضاح ، ترامپ دیگر هرگز انتخاب نخواهد شد.

153 سال پیش زمستان

جمعه ، 21 فوریه 1868 ، پس از غروب آفتاب ، در واشنگتن دی سی ، وضعیت فوری رخ داد که می تواند منجر به جنگ داخلی دوم در ایالات متحده شود. رئیس جمهور اندرو جانسون ، که با کنگره مشکل داشت ، از ادوین استنتون ، وزیر جنگ انتقاد کرد و ژنرال لورنزو توماس را که دارای افکار مشابه بود منصوب کرد.

* رئیس جمهور جانسون در سال 1864 برای تشکیل اتحادیه ملی به عضویت حزب جمهوری خواه درآمد و به عنوان رهبر کاندیدای لینکلن و معاون رئیس جمهور فعالیت کرد. جانسون ، یک دموکرات کره جنوبی که یک برده دار نیز بود ، در دوران بازیابی پس از جنگ داخلی پس از جنگ داخلی عجله داشت تا کشورهای کنفدراسیون را به اتحادیه بازگرداند. برده داری لغو شد ، اما جمهوری خواهان رادیکال که استدلال می کردند اتحادیه مجبور است اتحادیه را مجبور کند به همه برده های آزاد کننده ، تابعیت آمریکایی را بدهد ، بر خلاف ایالت های جنوبی ، که استدلال می کردند این کشور باید تصمیم بگیرد آزادگان برده را به عنوان شهروند به رسمیت بشناسد ، هنوز بر کنگره تسلط دارد. وجود داشت. کنگره با رئیس جمهور جانسون در ستیز بود.

وزیر استانتون گفت که او نمی تواند سلام های خودسرانه رئیس جمهور را بپذیرد. نگهبانان مسلح در خارج از ارتش مستقر بودند. ارتش بزرگ جمهوری به رهبری سربازانی که در ایالات متحده می جنگیدند ، از وزیر استانتون حمایت می کرد. آنها بلافاصله اعضا را احضار کردند و با لباس شخصی مشغول گشت زنی در واشنگتن شدند. انجمن ارتش ، نیروی دریایی و سربازان همچنین برنامه هایی را برای صدور دستور بسیج معادل زمان جنگ در سراسر کشور تنظیم کرده است. در آن زمان ، این روزنامه گزارش داد كه “اگر وزیر استانتون به زور اخراج شود ، ارتش ، نیروی دریایی و نیروها بلافاصله در واشنگتن جمع می شوند تا وی را به كار خود برگردانند.” پیشکسوتان کنفدراسیون مصاحبه شده توسط سانفرانسیسکو کرونیکل همچنین گفتند که به محض شکست کنفدراسیون در شکست جنگ ، آنها آماده جنگ دوباره هستند.

با این حال ، وزیر امور خارجه استانتون تصمیم گرفت که به جای زور ، طبق قانون مقاومت کند. اول ، من از سنا حمایت خواستم. در آن شب ، مجلس سنا قطعنامه 29: 6 را تصویب کرد که بیان می کند استانتون بی انصاف است. و استانتون صبح روز بعد ژنرال توماس را با حکم بازداشت توماس ، که توسط رئیس جمهور جانسون تعیین شده بود ، دستگیر کرد. توماس با قرار وثیقه 5000 دلار آزاد شد. به نظر می رسد درگیری وزیر نظامی بر سر گیونگی به پایان رسیده است اما روز شنبه یک حادثه مهم در مجلس نمایندگان رخ داد. کمیته بازسازی مجلس روند استیضاح علیه رئیس جمهور جانسون را آغاز کرده است.

رئیس جمهور جانسون از ترس کودتا ، هم اکنون همه ژنرال هایی را که فرماندهی دفاع از پایتخت را در کاخ سفید بر عهده دارند ، آورده است. رئیس جمهور جانسون از ژنرال های خود خواسته است تا سربازان سفید پوستی را که احتمالاً با او همدرد هستند ، جایگزین نیروهای رنگ آمریكایی مستقر در نزدیكی پایتخت كنند. فرماندهان می گویند كنگره نمی تواند از دستورات رئیس جمهور جانسون اطاعت كند زیرا كنگره قانون را تغییر داده است تا از دستور مستقیم رئیس جمهور به ژنرال ها جلوگیری كند. قرار بود تمام دستورات مربوط به اعزام یا فرماندهی نظامی از طریق ژنرال اولیس گرانت انجام شود و ژنرال گرانت توسط وزیر استانتون اداره می شد. رئیس جمهور هنوز هیچ کنترلی بر ارتش نداشت. با ادامه درگیری ، شایعات در حال گسترش است. فرماندار مریلند پیشنهاد كرد كه یك گروه شبه نظامی را به رئیس جمهور جانسون ، میسوری 100000 مزدور اعزام كند. همچنین شایعاتی مبنی بر اینکه این طرح برای مسلح کردن هواداران و آمادگی برای یک وضعیت بعید است ، وجود داشت.

البته اعضای پارلمان نیز بودند که از رئیس جمهور جانسون حمایت می کردند. آنها استدلال کردند که استیضاح رئیس جمهور یا برکناری مستقیم رئیس جمهور در شرایط فعلی خلاف قانون اساسی است. جیمز بروکس ، نماینده دموکرات حزب دموکرات (نیویورک) معتقد است که “اگر استیضاح با هدف استعفای رئیس جمهور انجام شود ، در نهایت سیستم دولتی را که ایجاد کرده ایم سرنگون و نابود خواهد کرد.” دموکرات ها در کنگره تصمیم گرفته اند موضوع را به دادگاه بسپارند. در عوض ، ما تصمیم گرفتیم که اگر با رودخانه روبرو شویم ، مشکل می تواند بدتر شود. روزنامه بوستون پست ، روزنامه ای با گرایش شدید دموکراتیک ، هشدار داد:

“اکنون در آستانه یک انقلاب آشکار است. می توان نتیجه گرفت که چاره ای نیست که دوباره اسلحه به دست بگیریم و خسارت بسیار ویرانگرتر از جنگی است که در فورت سامتر (جنگ داخلی) آغاز شد. “

اما جان کنگهام ، نماینده کنگره (اوهایو ، جمهوری خواه) ، که در تصویب متمم چهاردهم نقش داشت ، اخطار بوستون پست را رد کرد. تنها چیزی که اکنون اهمیت دارد این است: “آیا شما اجازه می دهید رئیس جمهور بر قانون اساسی یا قانون حکمرانی کند؟” اختیار رئیس جمهور در تعیین اینکه آیا زمینه های نقض قانون اساسی و استیضاح وجود دارد یا خیر ، قانونی است که قانون اساسی فقط به مجلس نمایندگان داده است و راهی برای رها کردن آن به تصمیم دادگاه وجود ندارد. نماینده کنگره ، بینگهام اصرار داشت که استیضاح تهدیدی برای نظم عمومی نیست ، بلکه ساختاری است که قانون اساسی برای برقراری نظم معرفی کرده است. دموکرات ها در تمام آخر هفته استدلال می کردند که استیضاح منجر به خشونت خواهد شد ، در حالی که جمهوری خواهان می توانند خشونت را متوقف کنند و رئیس جمهور را مسئول بی توجهی به قانون اساسی بدانند. و روز دوشنبه ، مجلس نمایندگان برای اولین بار در تاریخ آمریکا رئیس جمهور را محکوم کرد.

پس از طوفان خشونت مستقیم رخ نداد. دیلی پیک ، یک مجله محلی لوئیزویل ، با نفس راحتی گفت: “مشکل بدون خونریزی حل شد.” فیلادلفیا پست با تمجید از تصمیم کنگره ، گفت: “بدون کنگره ، ما یک جنگ دیگر خواهیم داشت.” طرفین به جای بسیج نیرو و مبادله سلاح ، تعداد زیادی وکیل را برای محاکمه استیضاح استخدام کردند. با ادامه پرونده ، اختلافات بین شهروندان منجر به بحث در پارلمان شد و اختلافات سیاسی بین احزاب سیاسی نیز از طریق رویه های تعیین شده توسط پارلمان انجام شد.

این می تواند باارزش ترین ارزش سیستم و روند استیضاح باشد. امروزه ، بحث معمولاً در مورد تفسیر اینکه آیا قانون اساسی به دلایل استیضاح نقض شده است ، متمرکز است. هر زمان استیضاح وجود داشته باشد ، ما معمولاً فقط در مورد یک مورد یا موضوع خاص صحبت می کنیم که بسته به حزبی که طرفدار آن هستیم یا حزبی که متعلق به آن هستیم ، می تواند نتیجه بهتری را پشتیبانی کند. اما این دیدگاه بسیار محدود است. استیضاح یک ترتیب نهادی است که رئیس جمهور را در برابر یافته هایی بررسی می کند که آیا رئیس جمهور از قانون مداری پیروی کرده ، از قدرت خود سو ab استفاده کرده است یا منافع خود را به قیمت رفاه حال افراد بیشتری دنبال کرده است. این اختیار برای رئیس جمهور منتخب در انتخابات تضمین شده است ، اما اگر رئیس جمهور شرایط فوق را داشته باشد و این اختیارات را برآورده کند ، حق استیضاح قدرت تضمین شده توسط سیستمی است که می تواند هنگام تهدید جمهوری جمهوری توسط کنگره استفاده شود.

در سال 1868 ، هنگامی که کنگره ایالات متحده برای اولین بار سیستم استیضاح را معرفی کرد ، این نکات مورد توجه قرار گرفت. سپس در سال 1974 که وی خواستار استیضاح رئیس جمهور ریچارد نیکسون شد ، بحث مشابهی وجود داشت. موضوعاتی که اکنون با آنها روبرو هستیم تفاوتی ندارند.

استیضاح قدرت کنگره است که توسط قانون اساسی تضمین شده است

آنچه امروز رخ داد در واقع حتی در كنگره نیز دارای مسئولیتهایی است كه مدتهاست مسئولیتهای تحمیل شده توسط قانون اساسی را رها كرده است. دانستن قانون اساسی با زیر پا گذاشتن بسیاری از وعده های رئیس جمهور مضحک بود ، اما کنگره نتوانست به درستی از قدرت و سیستمی که قانون اساسی به ما داده است برای بررسی و استفاده از آن استفاده کنیم. هر روزی که ترامپ در کاخ سفید سپری می کند برای همه ما خطرناک است. نمی توان گفت که خسارت وارده به حامیان حامی و بدون اقدامات متقابل به دلیل اعتصاب کودکان که فقط او می داند به کل کشور وارد شده است.

کنگره باید اکنون اقدام کند. هدف خلاص شدن از شر ترامپ نیست. بلکه باید یک مثال واضح ذکر شود که هیچ رئیس جمهوری نباید در آینده به این شکل عمل کند. استیضاح یک سیستم قانون اساسی است که رئیس جمهور را مسئول می داند و مطابق با اصول حاکمیت قانون بهترین راه مقابله با خشونت اوباش است. این همچنین روشی برای مقابله با مهمترین اصول تعیین شده توسط ملت آمریکا است.

ترامپ در واقع در حال محاکمه است. هر کلمه ای که او بگوید ترامپ را پشت سر می گذارد. اگر سنا نمی دید که یک سال پیش اداره قانون اساسی برای پرزیدنت ترامپ چقدر خطرناک است و لایحه استیضاح مصوب مجلس نمایندگان را رد می کرد ، امروز آن را به وضوح می دید. شما نمی توانید بگویید ترامپ ، که به خشونت دامن زده است ، مقصر خشونت در پایتخت آنها نیست.

ترامپ باید استیضاح شود.[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *