[ad_1]

روزگارد پیشنهادهایی را برای تقویت کنترل تسلیحات ارائه داد

دو روز پس از فاجعه کازان ، ویکتور زولوتوف ، رئیس گارد ملی پیشنهادهایی را برای تشدید قوانین مربوط به گردش سلاح های غیرنظامی به ولادیمیر پوتین ارائه داد. RBC دریافت که چقدر موثر هستند

ولادیمیر پوتین و ویکتور زولوتوف (راست) در حین جلسه

ولادیمیر پوتین و ویکتور زولوتوف (راست) در حین جلسه

(عکس: الکسی دروژینین / RIA Novosti)

چگونه روزگارد پیشنهاد مبارزه با تیراندازی در مدارس را می دهد

پنجشنبه ، 13 مه ، دو روز پس از فاجعه در دبیرستان شماره 175 کازان ، که منجر به کشته شدن 9 نفر شد ، رئیس گارد روسیه ویکتور زولوتوف در جلسه رئیس جمهور روسیه و اعضای دولت پیشنهادهای دپارتمان وی را برای تشدید قوانین مربوط به سلاح با شهروندان شرح دادند. آنها به شرح زیر است:

 • سن خرید سلاح های غیرنظامی در روسیه باید از 18 به 21 سال افزایش یابد.
 • گواهینامه های پزشکی مورد نیاز برای دریافت مجوز سلاح گرم باید نه در کلینیک های خصوصی بلکه در کلینیک های دولتی صادر شود.
 • گذراندن دوره برای یک مبارز جوان باید به منظور دریافت بلیط شکار معرفی شود.
 • در اختیار داشتن سلاح نیمه اتوماتیک صاف پس از پنج سال در اختیار داشتن لبه صاف معمولی امکان پذیر خواهد شد (اکنون می توان بلافاصله پس از اخذ مجوز ، یک نیمه اتوماتیک صاف را خریداری کرد و یک سلاح تفنگدار – پس از پنج سال دارای سوراخ صاف).
 • برای کسانی که مایل به تهیه اسلحه هستند باید آزمایش روانی انجام شود.
 • حفاظت از مدارس باید به شرکت های خصوصی امنیتی – شرکت های امنیتی خصوصی (که خدمات آنها توسط رئیس گارد روسیه به طور متوسط ​​134 هزار روبل در ماه تخمین زده شد) سپرده شود.

منابع RBC نزدیک به گارد روسیه همچنین می گویند زولوتوف پیشنهادهای کتبی را در مورد دیجیتالی شدن کنترل تسلیحات به پوتین ارائه داده است. همانطور که بعداً یکی از صحبت کنندگان RBC توضیح داد ، ما در مورد “سکوی کنترل و گزارش گیری سلاح” صحبت می کنیم که تمام داده های نهادهای درگیر در گردش سلاح را جمع می کند – از تنظیم کننده های دولتی و کارخانه ها گرفته تا مغازه ها ، باشگاه های تیراندازی و شرکت های خصوصی امنیتی این سیستم همچنین شامل اطلاعات شخصی دارندگان سلاح و مهمات است. هر یک از آنها دارای یک کارت الکترونیکی ، مشابه یک حساب شخصی هستند که تمام مجوزهای دریافت شده و عملیات انجام شده را منعکس می کند.


کارشناسان دلیل انتخاب اسلحه توسط تیراندازان از کازان و کرچ را توضیح دادندعکس: آرتیوم درگونوف / رویترز

“البته امروزه سیستم های داده ای برای نگهداری و نگهداری سلاح و مهمات وجود دارد ، اما آنها بسیار پراکنده و منزوی هستند. سیستم یکپارچه جدید کل زنجیره را ردیابی می کند – از تولید تا فروش و ذخیره سازی. یعنی ما در وهله اول درمورد همگام سازی پایگاه های داده ای که به یک شکل یا شکل دیگر وجود دارد صحبت می کنیم. ” به گفته وی ، این سیستم کلیه مجوزهای مربوط به جابجایی و استفاده از سلاح در رویدادهای جمعی را کنترل خواهد کرد. فرض بر این است که تجارت ، کارخانه ها ، مغازه ها ، باشگاه های تیراندازی و شهروندان به سیستم عامل دسترسی خواهند داشت.

الكساندر هینشتاین ، نماینده دومای دولت ، به RBC گفت كه موضوع ایجاد بستری برای كنترل و گزارش تسلیحاتی واقعاً مورد بحث قرار گرفته است. با این حال ، برای هینشتاین دشوار بود که تشخیص دهد این پروژه در حال حاضر در چه مرحله ای است. والری گریباکین ، سخنگوی گارد روسیه در زمان نوشتن این مقاله به درخواست RBC پاسخ نداد.

در کازان ، آنها با قربانیان تیراندازی در مدرسه خداحافظی کردند. گزارش تصویریمراسم تشییع جنازه یک دختر مدرسه ای 15 ساله در روستای استاری آریش واقع در دهکده روستایی بالیکلی-چوکافسکی در منطقه ریبنو-اسلوبودسکی تاتارستان انجام شد. ساکنان کل روستا ، حدود 170 نفر ، برای خداحافظی از این دختر آمدند. مراسم تشییع جنازه در مکان های مختلف برگزار می شد. بستگان قربانیان خودشان محل انتخاب برای خداحافظی با بستگانشان را انتخاب کردند. رستم مینیخانوف ، رئیس جمهور تاتارستان قول می دهد که مقامات هزینه های تدفین را پرداخت کنند
دفن معلم 26 ساله انگلیسی الویرا ایگناتیوا در قبرستان ساموسیروف. رئیس خدمات مطبوعاتی رئیس جمهور تاتارستان رستم مینخانوف لیلیا گالیمووا گفت که در مراسم خاکسپاری روانشناسانی حضور داشتند که هم اکنون با خانواده های قربانیان کار می کنند.
این فاجعه صبح روز 11 مه رخ داد. ایلناز گالیاویف 19 ساله ، دانش آموز سابق این مدرسه ، وارد ساختمان شد و به سمت کودکان و بزرگسالان آتش گشود. او بازداشت شد و کمیته تحقیق یک پرونده جنایی را برای قتل تحت بخش 2 هنر باز کرد. 105 قانون جزا. اگر تیرانداز به گناه خود اعتراف کند ، می تواند به مجازات ابد محکوم شود
نه نفر کشته شدند - هفت دانش آموز و دو معلم. 21 نفر زخمی شدند که اکثر آنها کودک هستند. اکنون شش نفر در بیمارستان وخیم هستند و دو نفر در وضعیت بسیار وخیم هستند
4 عکس دیگر


فاجعه در کازان

صبح روز 11 مه ، یک پسر 19 ساله در دبیرستان شماره 175 کازان آتش گشود و باعث کشته شدن 9 نفر از جمله 7 دانش آموز شد. 23 نفر دیگر نیز به درجات مختلف زخمی شدند. تیرانداز ، فارغ التحصیل دبیرستان ایلناز گالیاویف ، قبل از حمله یک کانال تلگرامی به نام “خدا” راه اندازی کرد ، که در آن در مورد برنامه های خود هشدار داد.

یک پرونده جنایی برای قتل عام آغاز شده است (بخش 2 ماده 105 قانون کیفری). گالیاویف به مدت دو ماه توسط دادگاه دستگیر شد. وی به جرم خود اعتراف كرد و گفت كه با بازداشت وی مخالفتی ندارد.

در 11 مه ، ولادیمیر پوتین به گارد روسیه دستور داد تا مسئله فشرده سازی قوانین مربوط به سلاح های غیرنظامی را فوراً بررسی کند. سخنگوی ریاست جمهوری دیمیتری پسکوف به خبرنگاران گفت: “به زولوتوف دستورالعمل جداگانه ای داده شد تا فوراً دستورالعمل جدیدی درباره انواع سلاح هایی که می تواند در گردش غیرنظامی باشد و در دست مردم باشد ، تهیه کند.” مورد استفاده تیرانداز در کازان قرار گرفت.

ابتکارات این بخش چقدر موثر است

کارشناسان مصاحبه شده توسط RBC خاطرنشان می کنند که برخی از پیشنهادهای رئیس گارد روسیه که در تاریخ 13 مه منتشر شد ، جدید نیستند و از قبل در قانون ثبت شده اند. به طور خاص ، همانطور که توسط الکسی گاوریشف ، شریک مدیر AVG Legal اشاره شد ، تا سال 2017 ، معاینات پزشکی برای صدور مجوز توسط هر نهاد تجاری انجام می شد ، اما اکنون فقط م institutionsسسات ایالتی و شهری به این کار مشغول هستند.

در مورد آموزش اجباری استفاده از سلاح نیز همین مورد وجود دارد. گاوریشف توضیح می دهد: “آماده سازی در حال حاضر پس از گرفتن مجوز انجام شده است ، علاوه بر این ، یک کارمند خدمات صدور مجوز Rosguard در کمیسیون حضور دارد”.

مراجعه به یک متخصص اعصاب و روانپزشک حتی در حال حاضر با دریافت “گزارش پزشکی به دلیل عدم استفاده از منع مصرف پزشکی برای داشتن سلاح” اجباری است. الكساندر اینویادوف ، وكیل ، رئیس دادرسی كیفری در شركت حقوقی BMS ، گفت: “اما اغلب این فقط یك تشریفات است و این عنصر است كه باید تغییر كند.”


زولوتوف پیشنهاد کرد که پوتین قاچاق الکترونیکی سلاح را معرفی کندعکس: Donat Sorokin / TASS

در واقع ، ابتکارات جدید ، سن خرید سلاح های غیرنظامی را از 18 به 21 سال و 5 سال مانع خرید سلاح های نیمه خودکار صاف ، می گوید ، رئیس اتحادیه وکلای دادگستری ، اوگنی کورچاگو. وی توضیح می دهد: “هم اکنون می توان بلافاصله پس از اخذ مجوز ، یک تفنگ نیمه اتوماتیک با یک سوراخ صاف خریداری کرد و پنج سال پس از داشتن یک بشکه صاف ، یک تفنگ را می توان خریداری کرد.”

آندری فرولوف ، کارشناس شورای روابط خارجی روسیه (RIAC) ، با اشاره به افزایش سن مالکیت اسلحه و ایجاد یک سکوی کنترل واحد که اجازه می دهد تا برخی از این اقدامات برای مدت طولانی در حال جمع شدن است. گردش سلاح های غیرنظامی شفاف می شود. “بر اساس تجزیه و تحلیل داده های بزرگ ، از نظر تئوری پیش بینی رفتار یک فرد امکان پذیر است. یعنی یک خریدار معمولی میانسال یا مسن که در مدت ده سال 20 گلوله بخرد ، سو ظن ایجاد نمی کند و مرد جوانی را که تازه اسلحه خریده اما هر ماه 200 گلوله شلیک می کند بدون ورزشکار نشان خواهد داد. “فرولوف توضیح داد .. .

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *