[ad_1]

ساکنان DNR و LNR با گذرنامه روسی می توانند در انتخابات دومای دولتی شرکت کنند

در جمهوری های خودخوانده دونباس ، بیش از 600000 نفر قبلاً تابعیت روسیه را دریافت کرده اند. کسانی که در پورتال خدمات دولتی روسیه ثبت نام می کنند می توانند در انتخابات دومای دولتی رأی دهند

نمایی از مرکز دونتسک

نمایی از مرکز دونتسک

(عکس: نیکولای تریشین / TASS)

شهروندان روسی که در جمهوری های خلق شناخته نشده دونتسک و لوگانسک (DPR و LPR) زندگی می کنند می توانند به صورت آنلاین در انتخابات دومای دولتی در ماه سپتامبر رای دهند. این در فرمان کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه بیان شده است.

“یک شهروند فدراسیون روسیه که در قلمرو فدراسیون روسیه ثبت نشده است ، مطابق با مصوبه رئیس جمهور فدراسیون روسیه در تاریخ 24 آوریل 2019 تابعیت را به صورت ساده دریافت کرد. 183 ، حق شرکت در انتخابات نمایندگان دومای دولتی در حوزه انتخابیه فدرال را دارد “، – در سند توضیح داده شده است.

کسانی که می خواهند رأی دهند باید در پرتال خدمات عمومی ثبت نام کرده و حساب آنها تأیید شود.

“ما تصمیم گرفتیم ببینیم آیا امکان ایجاد فرصتی برای آن دسته از شهروندان روسی که حق رأی دادن نیز دارند برای رای دادن در هر مورد دیگر وجود دارد. و ، به نظر من ، ما در این مسیر پیشرفت بسیار خوبی خواهیم کرد. این آزمایش برای این گروه از افراد به ما امکان توسعه بیشتر استفاده از DEG (رأی گیری الکترونیکی از راه دور) را می دهد. RBC) در حال حاضر خارج از کشور است ، “گفت: معاون رئیس CEC نیکولای Bulaev.

طبق تصمیم کمیسیون مرکزی انتخابات ، روس هایی که در قلمرو DNR و LNR زندگی می کنند فقط در لیست های حزب می توانند رای دهند. رأی دادن در یک حوزه انتخابیه تک عضو برای یک نامزد خاص امکان پذیر نخواهد بود.

این فرمان در مورد روش ساده صدور گذرنامه روسی برای ساکنان DNR و LNR توسط ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه با این واقعیت توضیح داده شد که وضعیت حقوق بشر در دونباس از همه مرزها عبور کرده است. وی همچنین تأکید کرد که صدور گذرنامه ماهیتی فوق العاده بشردوستانه دارد ، زیرا ساکنان جمهوری های خودخوانده نمی توانند به طور عادی حرکت کرده و از حقوق خود استفاده کنند.


دومای دولتی تعداد گذرنامه های روسی صادر شده برای ساکنان دونباس را مشخص کردعکس: الكساندر ركا / TASS

چه تعداد نفر می توانند در دونباس رأی دهند

در تاریخ 14 ژوئیه ، ویکتور وودولاتسکی ، معاون اول رئیس کمیته CIS دومای دولتی ، اعلام کرد که 611000 نفر از ساکنان DPR و LPR تابعیت روسیه را به روشی ساده دریافت کرده اند. وی ابراز اطمینان کرد که تا پایان سال 2021 تعداد گذرنامه های روسی صادر شده به ساکنان دونباس به 2 میلیون نفر می رسد.

وزارت کشور روسیه اعلام کرد ، در اوایل ماه مه ، تعداد ساکنان دونباس که تابعیت روسیه را دریافت کردند 527 هزار نفر بود. طبق گفته وزارت ، از 2،000 نفر از ساکنان Donbass از گذرنامه خودداری شده است.

اولگ آگارکوف ، رئیس اداره اصلی وزارت امور داخلی روسیه در منطقه روستوف ، در ماه فوریه در جلسه قانونگذار منطقه ای اظهار داشتکه بیش از 600000 نفر طبق یک طرح ساده تابعیت دریافت کرده اند. از جانب داده ها کمیته های جمهوریخواه در زمینه آمار ، جمعیت LPR از اول ژوئن حدود 1.4 میلیون نفر ، DPR – بیش از 2 میلیون نفر است.

براساس CEC ، حدود 1.8 میلیون شهروند روسی در خارج از کشور اقامت دارند. بنابراین ، دونباس نشان دهنده یک سوم کل روس های مقیم خارج از کشور است. در کیف ، صدور گذرنامه در دونباس را تحریک و نقض توافق نامه های مینسک خواندند.

آنچه برای رای گیری آنلاین نیاز دارید

طبق رای گیری CEC ، حداکثر سطح حساب پورتال Gosuslugi برای رای گیری از راه دور مورد نیاز است. این بدان معنی است که علاوه بر جزئیات گذرنامه خود ، باید SNILS را ارائه دهید و تأیید هویت خود را از طریق MFC یا حساب های بانکی شخصی دریافت کنید. و اگر از اول ژوئیه ، وزارت امور داخلی LPR شروع به پذیرش اسناد برای صدور SNILS به روش ساده کرد ، پس هنوز تأیید حساب فقط در خاک روسیه امکان پذیر است. علاوه بر این ، برای رای گیری آنلاین در پورتال خدمات عمومی ، باید داده های ثبت نام را در روسیه وارد کنید ، اطلاعاتی که برای ساکنان DPR و LPR در دسترس نیست.

سرویس مطبوعاتی وزارت توسعه دیجیتال ، ارتباطات و رسانه های جمعی در پاسخ به س questionsالات دسترسی شهروندان به مردم به RBC گفت: “یک شهروند فدراسیون روسیه می تواند در پورتال خدمات عمومی ثبت نام کرده و حساب را تأیید کند.” خدمات بدون ثبت نام.

“ممکن است ایالت از کسانی که تابعیت را به روشی ساده دریافت کرده اند ثبت کند و داده ها توافق شود. “بسیاری از روس ها در خارج از کشور زندگی می کنند و هیچ گونه ثبت نامی در روسیه ندارند ، همچنین کسانی که در روسیه زندگی می کنند و همچنین دارای یک ثبت نام و یک محل اقامت نیستند – و نحوه تفکیک آنها از یکدیگر یک سوال آشکار است ،” صندلی به RBC گفت. “صدا” (انجمنی که به همین نام قبلاً به عنوان عامل خارجی شناخته شده بود) گریگوری ملكونیانتس.

بلوک توصیه ویدیو

آنچه توجه مقامات به رأی دهندگان در دونباس را توضیح می دهد

به گفته الكساندر پوزالوف ، تحلیلگر سیاسی ، آرای شهروندان روسی كه در LNR و DNR زندگی می كنند می تواند نتایج روسیه متحد را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. به گفته وی ، انتخاب اصلی سیاسی شهروندان این سرزمین همانطور که مربوط به ولادیمیر پوتین است مربوط به حزب حاکم خواهد بود. این دانشمند علوم سیاسی یادآور شد: رئیس جمهور از آنها حمایت کرد ، در مورد تابعیت تصمیم گرفت و در مورد حمایت از حقوق اجتماعی صحبت کرد. به گفته پوزالوف ، چهره وزیر دفاع سرگئی شویگو برای DPR و LPR نیز جذاب است.

“این رأی بیشتری به گروه روستوف در مقایسه با سایر نهادهای تشکیل دهنده می دهد ، بنابراین منطقه روستوف افراد بیشتری را به دومای دولتی می آورد. این کارشناس می گوید ، اما معنای سیاسی فدرال با افزایش نتیجه تمام روسیه از لیست روسیه متحد مرتبط است.

چه فرصت های رای گیری برای DNR و LNR مورد بحث قرار گرفت

در ماه مارس ، لئونید کلاشنیکوف ، رئیس کمیسیون CIS دوما ، گفت که CEC در حال بحث درباره امکان رأی دادن در انتخابات دومای دولتی برای ساکنان جمهوری های دونباس با گذرنامه روسی است. “این شهروندان فدراسیون روسیه هستند که تمام حقوق را به دست آورده اند و بر این اساس در انتخابات شرکت می کنند. بنابراین روسیه موظف است فرصت ابراز اراده خود را برای آنها سازماندهی کند. “

وی گفت ، یک گزینه می تواند این باشد که کسانی که می خواهند در خاک روسیه رأی دهند ، مثلاً در روستوف رها کنند ، اما انجام این کار دشوار است. سپس کلاشینکف آن را س aالی خواند “که هنوز پاسخی برای آن وجود ندارد”.

در ماه آوریل ، ستاد نظارت بر انتخابات عمومی مسکو پیشنهاد ایجاد می کند یک حوزه انتخابیه الکترونیکی برای روس های مقیم خارج از کشور. الکسی ونیدیکتوف گفت که میزان مشارکت DEG به طور سنتی بیشتر بوده و این می تواند منجر به عدم تعادل در حوزه های انتخابیه یک عضو شود. ایده منطقه ای جداگانه برای کسانی که در خارج از کشور زندگی می کنند نیز توسط کنستانتین زاتولین ، معاون رئیس کمیته دومای دولتی در امور کشورهای مستقل مشترک المنافع پشتیبانی شد.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *