[ad_1]

محمود عباس ، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از برنامه های انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری برای اولین بار در حدود 15 سال گذشته اعلام کرد زیرا فلسطینی ها پس از قطع رابطه با دولت ترامپ به دنبال برقراری مجدد روابط با رئیس جمهور منتخب جو بایدن هستند.

فلسطینی ها چندین بار تلاش کرده اند تا در طول دهه گذشته انتخابات را برگزار کنند ، اما هر تلاشی با چالش هایی روبرو شده است ، از جمله اختلافات شدید بین فتح ، حزبی که به طور گسترده ای تشکیلات خودگردان فلسطین حاکم بر کرانه باختری را کنترل می کند و حماس ، یک گروه مبارز فلسطینی که کنترل نوار

با این حال ، حکم صادره جمعه شب توسط آقای عباس 85 ساله ، که 16 سال دارد از چهار سال ریاست جمهوری خود در سال 2005 ، دورترین فلسطینی است که طبق قانون انتخابات ملی را از یک انتخابات برگزار می کند یک دهه و نیم

در فرمان رهبر فلسطین قرار است انتخابات مقننه 22 مه و انتخابات ریاست جمهوری 31 ژوئیه باشد. انتخابات شورای ملی فلسطین ، که نماینده فلسطینیان خارج از کشور است ، قرار است در تاریخ 31 اوت برگزار شود.

این پیشنهاد بخشی از تلاش گسترده تر برای بهبود انشقاقات داخلی در داخل رهبری فلسطین است. مسئله وحدت فلسطین از زمان توافق های ابراهیم با واسطه آمریكا كه اسرائیل روابط خود را با امارات متحده عربی ، بحرین ، سودان و مراكش از سپتامبر گذشته عادی كرد ، برای حماس و فتح اهمیت بیشتری پیدا كرد. برای چندین دهه ، فلسطینی ها به متحدان عرب خود متکی بودند تا از عادی سازی روابط با اسرائیل تا صلح اسرائیل با آنها امتناع ورزند.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *