[ad_1]

سرعت شرکت های فناوری در جنوب شرقی آسیا چه مدت طول می کشد؟

برچسب ها: # Grab ، # جنوب شرقی آسیا ، # جنوب شرقی آسیا ، #C ، #Alibaba ، #Uber ، #Tech ، #Tencent

4 مه 2021 | از: malecon | IT ، مدیریت ، جهان بدون شرح

(اقتصاددان)

مشاهده متن اصلی

همه سرمایه گذاران جهانی که در شرکت های تک شاخ آسیای جنوب شرقی مانند Sea ، Grab و Gojek سرمایه گذاری کرده اند نمی توانند نتایج مورد انتظار را بدست آورند.

شرکت اوبر ، یک شرکت دایناسور با نام اتومبیل سیلیکون ولی ، خدمات تحویل بستنی رایگان را ارائه داده است که با ورود به آسیای جنوب شرقی به غرب ارائه می شود. Grab ، یک رقیب محلی در جنوب شرقی آسیا ، یک فانوس دریایی راه اندازی کرد و یک میوه محلی ، دورین را تحویل داد. دوریان یک غذای نمایشی است که خارجی ها به دلیل بوی شدید مشخصه از آن متنفر هستند ، اما مردم محلی در جنوب شرقی آسیا مانند اندونزی ، مالزی و تایلند از خوردن آن خوشحال هستند. بازاریابی Grab از durian بسیار پر شور بود و Grab نه تنها دوریان بلکه میوه ها و دسرهای دیگر را نیز تحویل داد. پس از سالها رقابت شدید ، اوبر تجارت آسیای جنوب شرقی خود را به Grab واگذار کرد و در سال 2018 بازنشسته شد. برای موفقیت در چنین بازار عظیم آسیای جنوب شرقی با 700 میلیون نفر جمعیت ، داشتن یک استراتژی محلی سازی که منعکس کننده فعالانه آن باشد ، بسیار مهم است. نیازهای مصرف کنندگان

اخیراً ، سرمایه گذاران جهانی به بازار جنوب شرقی آسیا روی آورده اند. سال گذشته اشتیاق برای سرمایه گذاری در شرکت های نوپای اینترنتی در جنوب شرقی آسیا بسیار داغ بود. در سال 2017 ، قیمت سهام Sea ، یک شرکت تجارت الکترونیکی در جنوب شرقی آسیا که در بورس اوراق بهادار نیویورک قرار دارد ، چهار برابر شد و به سرمایه بازار 125 میلیارد دلار (139 تریلیون وون) رسید. در 13 آوریل ، Grab اعلام کرد که پس از ادغام با شرکت خرید اکتساب (SPAC) در لیست NASDAQ قرار خواهد گرفت. ارزش شرکت در هنگام وارد شدن در این لیست 40 میلیارد دلار (44 تریلیون بوی بد) برآورد می شود. علاوه بر این ، اخباری شنیده شد که Go-Jek ، یک شرکت تماس تلفنی اتومبیل اندونزیایی است که بیش از 10 میلیارد دلار (11 تریلیون KRW) ارزش شرکت شناخته شده است ، در حال بررسی ادغام با شرکت تجارت الکترونیکی Tokopedia قبل از لیست شدن است. بورس سهام شناخته شده است که یک شرکت تک شاخ دیگر ، Traveloka ، لیست ادغام Spec $ 1 میلیارد دلار (1.0 تریلیون بوی بد) را در نظر گرفته است. پنج شرکت اینترنتی که تاکنون در جنوب شرقی آسیا ذکر شده اند در مجموع 200 میلیارد دلار (222 تریلیون بوی بد) ارزیابی می شوند.

تمرکز وال استریت بر پتانسیل جنوب شرقی آسیا است. جنوب شرقی آسیا جمعیت بیشتری نسبت به اروپا و آمریکای شمالی دارد. اقتصاد به سرعت در حال رشد است. سنگاپور ، یک دولت-شهر ثروتمند واقع در جنوب شرقی آسیا ، یک مرکز مالی جهانی انگلیسی زبان است. سنگاپور زیرساخت های کافی برای مشاغلی مانند بانک ها ، موسسات حقوقی و شرکت های مشاوره را دارد. شرکت های بزرگ فناوری در ایالات متحده و چین ، که وارد جنوب شرقی آسیا شده اند ، بدون انطباق با ویژگی های محلی مانند ویژگی های جغرافیایی بسیاری از جزایر ، زیرساخت های جاده ای نامناسب و استفاده کم از بانک توسط ساکنان ، در حال مبارزه هستند. همانطور که قبلا ذکر شد ، اوبر قبلاً از بازار جنوب شرقی آسیا خارج شده است. علی بابا برای نجات Lazada ، یک شرکت تابعه تجارت الکترونیکی در جنوب شرقی آسیا که در سال 2016 خریداری شده است ، سخت تلاش می کند. از طرف دیگر ، شرکت های اینترنتی محلی براساس سطح محلی در راه موفقیت هستند. یک بازی جدید در آینده توسعه می یابد. رقابت شدیدی از سوی شرکتهای محلی با رشد سریع وجود دارد.

هر یک از شرکت های فناوری در جنوب شرقی آسیا بر اساس بازارهای سفارشی رشد کرده اند. ابتدا دریا به زمین بازی برخورد کرد. Grab به عنوان یک ارائه دهنده خدمات تماس با اتومبیل در مالزی در سال 2012 آغاز به کار کرد. در جاکارتا ، اندونزی ، معروف به ترافیک کشنده ، Go-Jek خدماتی را ارائه داد تا انواع محصولات مانند انبه و مانیکور را به مصرف کنندگان برساند. Go-Jek تلفن های هوشمند را در اختیار تأمین کنندگان موتورسیکلت قرار داد. Traveloca رزرو پرواز و Tocopedia یک بازار آنلاین راه اندازی می کند.

با گسترش این سرویس ها ، آنها مانند بزرگترین شرکت های اینترنتی چینی علی بابا و Tencent به یک “Super App” تبدیل می شوند. Grab خدمات مختلفی را در 8 کشور جنوب شرقی آسیا ارائه می دهد ، از جمله تماس با ماشین ، تحویل غذا ، پرداخت تلفن همراه ، بیمه ، سرمایه گذاری و مراقبت های بهداشتی. Grab سال گذشته خدمات شرکتی از جمله ضد تقلب ، کارت های دیجیتال و تبلیغات را راه اندازی کرد. امسال قصد داریم یک بانک اینترنتی در سنگاپور ایجاد کنیم. Grab تماس های خودرویی Uber و Door Dash ، خدمات تحویل غذا و خدمات مالی را به گروه مورچه های چینی ارائه می دهد. Go-Jek که تجارت آن مشابه Grab است ، سال گذشته با سرمایه گذاری در یک بانک تجاری در اندونزی سهم قابل توجهی را به دست آورد. کوین الووی ، مدیر عامل شرکت Go-Jek نیز می گوید کاربرد آن مشابه برنامه های فوق العاده چینی است.

با رشد شرکت های فناوری محلی در جنوب شرقی آسیا از جمله Grab و Go-Jek ، آنها با چالش های رقبای خارجی روبرو می شوند. تا زمانی که جاده ها ، حمل و نقل و زیرساخت های ارتباطی برقرار نشوند ، سودآوری دشوار است. نیرگونان تیروهلوام از تلهمر ، یک موسسه مالی متخصص در کشورهای در حال توسعه ، تقریباً یک ماموریت غیرممکن برای تحویل محصولات خرید آنلاین به بیش از 6000 جزیره در اندونزی دارد. . علاوه بر این ، درصد افراد فقیری که بدون پول برای خرید آنلاین هزینه می کنند ، زیاد است و در طی چند سال آینده هیچ نشانه ای از پیشرفت وجود ندارد.

حتی اگر شرکتهای اینترنتی اینترنتی این مشکلات را پشت سر بگذارند ، رقابت بین شرکتهای موفق تشدید خواهد شد. این به این دلیل است که هرچه خدمات بیشتر گسترش یابد ، مناطق بیشتر همپوشانی دارند. Grab و Go-Jek در حال حاضر در تماس تلفنی و مالی با یکدیگر رقابت می کنند. این دو شرکت در اندونزی ، بزرگترین بازار جنوب شرقی آسیا ، به شدت رقابت می کنند. در نتیجه ، این دو شرکت هنوز از کسری بودجه خارج نشده اند. در حالی که ضررهای عملیاتی Grab در سال 2020 کاهش می یابد ، اما هنوز به 800 میلیون دلار می رسد.

چه کسانی برنده و بازنده خواهند بود؟

حتی اگر مازاد نداشته باشد ، اگر نرخ رشد بالایی نشان دهد ، سرمایه گذاران می توانند منتظر بمانند. فروش دریا در سال گذشته 101٪ افزایش داشته است. با این حال ، او هنوز هم فقط در بخش بازی ها درآمد کسب می کند. Grab گفت که انتظار دارد در سال 2023 سیاه شود. مدیر عامل شرکت Go-Jek Aluwi می گوید فضای کافی برای ظهور برخی از شرکت های موفق وجود دارد. “من فکر نمی کنم مقام اول بازاری باشد که بر همه نتایج حاکم باشد.”

از طرف دیگر ، موقعیت سرمایه گذاران خارجی برای توجیه ارزش بالای قدردانی شرکت تک شاخ ممکن است متفاوت باشد. چندین شرکت موفق می توانند بر همه نتایج تسلط داشته باشند. از سال 2015 ، سرمایه گذاران خطرپذیر ، شرکت های سرمایه گذاری وال استریت و شرکت های بزرگ فناوری مانند Alibaba ، Tencent ، Google و Softbank 26 میلیارد دلار (29 تریلیون بوی بد) به جنوب شرقی آسیا تزریق کرده اند. شرکت های تخصصی ادغام شده با Grab توسط Blackrock ، بزرگترین مدیر دارایی جهان پشتیبانی می شوند. ممکن است برخی از سرمایه گذاران سود مطلوبی نداشته باشند و تلخ باشد. با این حال ، با توجه به پتانسیل جنوب شرقی آسیا ، سرمایه گذاری های موفق به اندازه شیرین durian شیرین خواهند بود.[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *