[ad_1]

سیستم دموکراسی مستقیم سوئیس در اواخر امسال دوباره آزمایش خواهد شد ، این بار با همه پرسی در مورد لغو اختیارات دولت برای جلوگیری و سایر اقدامات برای به تعویق انداختن بیماری همه گیر Covid-19.

کشور حاشیه خشکی آلپ 8.5 میلیون نفر در ارائه نظر مردم درباره اقدامات مهم سیاسی غیر معمول است ، اگر همه افراد دادخواست رأی دادن را امضا کنند ، همه پرسی ارائه می دهد. سال گذشته ، سوئیس به افزایش سهام مسکن ارزان ، تخفیف مالیاتی برای کودکان و شکار گرگ رای داد.

ایده این است که آزمونی از قدرت دولت فدرال در اختیار شهروندان قرار گیرد و این بازگشت به موزاییک کاملاً مستقل کانتون ها یا مناطقی است که در دوره قرون وسطی بافته شده است.

این کشور در حال حاضر برای همه پرسی در مورد حذف صلاحیت قانونی دولت برای صدور دستور محاصره و سایر محدودیت های همه گیر در نظر گرفته شده است پس از اینكه مبارزات در این هفته دادخواست حدود 86000 امضا را تنظیم كردند – بیش از 50،000 مورد نیاز – باعث رای گیری در سراسر کشور برای لغو قانون Covid-19 سال گذشته.

این انتخاب می تواند بلافاصله در ماه ژوئن انجام شود و به نظر می رسد منعکس کننده بحث و جدال در ایالات متحده و جاهای دیگر در مورد اینکه دولت ها باید تا کجا تعاملات اجتماعی را در یک بیماری همه گیر محدود کنند – یا اینکه آیا خودشان را محصور می کنند.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *