[ad_1]

چگونه کشورهای پیشرو جهان واکسیناسیون جمعیت را تنظیم می کنند

روسیه ، جایی که تعدادی از مناطق واکسیناسیون اجباری را برای بخشی از مردم معرفی کرده اند ، در گروه اقتصادهای برجسته جهان – G20 قرار دارد. RBC تجزیه و تحلیل می کند که کشورهای دیگر همین مسیر را دنبال کرده اند و چه نتیجه ای داده است

عکس: Taisiya Vorontsova / TASS

عکس: Taisiya Vorontsova / TASS

دو تا از بیست

فقط دو کشور از کشورهای G20 ، که شامل کشورهای پیشرفته و در حال توسعه هستند ، واکسیناسیون جهانی اجباری را علیه ویروس کرونا ویروس کرونیا COVID-19 معرفی کرده اند. اینها اندونزی است ، جایی که کسانی که از واکسیناسیون خودداری می کنند با جریمه روبرو می شوند و عربستان سعودی که شرایط واکسیناسیون برای همه کارمندان م institutionsسسات دولتی و خصوصی اعمال می شود. اگرچه پادشاهی رسماً مجازات های اداری را برای جلوگیری از واکسیناسیون اعلام نکرده است ، اما هنوز دسترسی محدود به رویدادها ، حمل و نقل عمومی ، م institutionsسسات و مراکز خرید محدود خواهد بود.

“به منظور کنترل ویروس کرونا و براساس توصیه های مقامات ذی صلاح ، تصمیمی در مورد واکسیناسیون اجباری از 1 آگوست 2021 برای <...> ورود به هر م institutionسسه دولتی یا خصوصی ، <...> مشارکت در هرگونه فعالیت فرهنگی ، علمی ، اجتماعی یا تفریحی ، <...> استفاده از حمل و نقل عمومی “، – نشان داد در بیانیه ای از وزارت کشور عربستان سعودی.

G20 شامل می شود شامل 19 کشور در شش قاره – آرژانتین ، استرالیا ، برزیل ، انگلیس ، آلمان ، هند ، اندونزی ، ایتالیا ، کانادا ، چین ، مکزیک ، ترکیه ، روسیه ، عربستان سعودی ، ایالات متحده آمریکا ، فرانسه ، آفریقای جنوبی ، کره جنوبی ، ژاپن و اروپا اتحادیه با هم ، کشورهای عضو G20 حدود 90٪ از تولید ناخالص داخلی جهان ، 80٪ تجارت جهانی و 60٪ از جمعیت جهان را تأمین می کنند.

واکسیناسیون اجباری جهانی در اندونزی در ماه فوریه آغاز شد ، اما با شروع تابستان تصمیم گرفته شد که به دلیل افزایش عوارض ، روند را تشدید کند. “امیدوارم که هدف توزیع 1 میلیون دوز واکسن از امروز تا ژوئیه در سراسر کشور محقق شود.” اظهار داشت 26 ژوئن ، رئیس جمهور جوکو ویدودو.

واکسیناسیون هدفمند

در چهار کشور دیگر – هند ، چین ، روسیه و ایتالیا – مقامات یا مناطق ملی قبلاً واکسیناسیون اجباری را برای برخی از گروه های خاص یا برای برخی مناطق خاص انجام داده اند. در وهله اول ، قانون واکسیناسیون اجباری ، به ویژه کارگران بیمارستان ها و خانه های سالمندان را تحت تأثیر قرار داد. در روسیه ، قوانین مشابهی در برخی مناطق اعمال می شود و در ایتالیا همه کارکنان مراقبت های بهداشتی باید واکسینه شوند.
ایتالیا اولین و تاکنون تنها کشور اتحادیه اروپا است که چنین درخواستی را مطرح کرده است. قانون مربوطه تایید شده است پارلمان کشور در ماه مه. از 21 ژوئن ، از 1.9 میلیون کارگر بهداشت ، کمی بیش از 45000 نفر (2.9٪) حتی با اولین دوز واکسن واکسینه نشده بودند ، بنابراین آنها که باید انجام شود بدون دستمزد از کار حذف کنید

شرایط واکسیناسیون برای کارگران در خانه سالمندان در سه کشور دیگر – استرالیا ، فرانسه و انگلستان در حال بحث است. فرماندار ایالت استرالیای غربی استرالیای غربی مارک مک گوان اظهار داشت که برنامه ها معرفی واکسن های اجباری برای کارگران در خانه های سالمندان. در انگلیس ، تصمیم واقعی در مورد واکسیناسیون اجباری کارکنان خانه قبلاً اتخاذ شده است ، این شرط از پاییز اعمال می شود و در انگلیس و ولز اعمال می شود (در اسکاتلند و ایرلند شمالی ، تصمیمات بهداشتی توسط مقامات منطقه ای گرفته می شود). وزیر بهداشت فرانسه اولیویه با ایمان گفت کشور می تواند انجام دهد واکسیناسیون اجباری کارگران در خانه سالمندان در صورتی که به میل خود واکسینه نشده اند. “اگر وضعیت تا پایان تابستان بهبود نیابد ، بله ، ما از خود می خواهیم واکسیناسیون را برای این گروه از افراد اجباری کنیم.” گفت آیا اوست؟

قوانین واکسیناسیون اجباری در هند عمل کردن در ایالت گجرات آنها عمدتا به کارمندان مشاغل مرتبط با تعامل با مردم اشاره دارند. بعلاوه ، رهبری دانشگاه صنعتی گجراتی اظهار داشتکه اگر دانش آموزان واکسینه نشوند زمستان سال آینده در امتحانات پذیرفته نخواهند شد.

واکسیناسیون اجباری در چین معرفی شد که در اوایل خرداد در شهر Ruili با 140 هزار نفر جمعیت به دلیل خطر ابتلا به یک خوشه جدید عفونت ها. رسانه ها هم گزارش ها برای سیاست ناگفته مقامات منطقه ای چین برای مجبور کردن شهروندان به واکسیناسیون. با این حال ، دولت مرکزی هشدار داد مناطق تلاش برای مجبور کردن چینی ها برای واکسیناسیون. “در بعضی جاها ، تصمیمات نامناسب بدون در نظر گرفتن زمینه و ترجیحات شهروندان یا رویکردی که واکسیناسیون برای همه لازم بود ، اتخاذ شده است. این باید اصلاح شود “. می فنگ ، رئیس کمیسیون ملی بهداشت چین.

همانند هند ، در برخی از مناطق روسیه ، واکسیناسیون اجباری نه تنها برای پرسنل پزشکی ، بلکه همچنین برای کارمندان دولت و کارگران صنایعی که تعامل با مشتریان دارند اعمال می شود. این بخش عمده فروشی و خرده فروشی ، آموزش ، خدمات بهداشتی و درمانی ، هتل ها و رستوران ها و غیره است. در کل ، واکسیناسیون اجباری ویروس کرونا در بیش از ده منطقه از جمله مسکو ، کالینینگراد و ساخالین آغاز شده است. سخنگوی دیمیتری پسکوف ، رئیس جمهور روسیه ، از پذیرش چنین قوانین واکسیناسیون به عنوان یک اجبار خودداری کرد. به گفته وی ، شخصی که تحت واکسیناسیون اجباری قرار گرفته است می تواند شغل خود را تغییر دهد. “ما قبلاً گفتیم که اگر یک مسکویت در بخش خدمات کار کند و نیاز به واکسیناسیون داشته باشد ، و تصمیم گرفته باشد که واکسینه نشود ، فقط باید کار در بخش خدمات را متوقف کند. و اگر او بخواهد ، در جای دیگری به دنبال کار خواهد گشت ، که مربوط به مناطقی نیست که حضور واکسیناسیون اجباری در آن اعمال می شود. “

در دو کشور دیگر ، ایالات متحده و کانادا ، تدابیری برای تشویق کارکنان بهداشتی برای واکسیناسیون علیه COVID-19 در نظر گرفته شده است ، اما برابر دانستن آنها با واکسیناسیون اجباری اشتباه است. در آمریكا ، بیمارستانها در برخی از ایالتها ، به ویژه تگزاس ، نیاز توسط کارکنان واکسینه شده علیه COVID-19 ، قول می دهند در غیر این صورت مجازات تا زمان اخراج را شامل شود. علاوه بر این ، معرفی چنین اقداماتی از اختیارات مدیریت خود بیمارستان ها است. نه دولتهای ایالتی و نه مقامات فدرال ایالات متحده الزامات واکسیناسیون را معرفی نکرده اند. هنگامی که کارمندان بهداشت در تگزاس تلاش کردند خواسته های کارفرمایان برای واکسیناسیون را به چالش بکشند ، دادگاه ایالتی جانب بیمارستان ها را گرفت. چندین ایالت دیگر ، از جمله آرکانزاس ، فلوریدا ، مونتانا و اوکلاهما ، منع کردن کارفرمایان مستلزم واکسیناسیون کارمندان هستند. کارولینای جنوبی نیز داشته است معرفی کرد ممنوعیت استفاده از “گذرنامه واکسن”. فرماندار به والدین و نه به مدارس اجازه داد که تعیین کنند آیا کودک باید در مدرسه نقاب بزند.

در مورد کانادا ، در استان کبک مقامات نامیده می شود برخی از کارکنان مراقبت های بهداشتی باید به دلیل افزایش بروز عفونت COVID-19 واکسینه شوند. با این حال ، این واکسیناسیون اجباری را نمی توان نامید ، زیرا کادر پزشکی هنوز گزینه های دیگری برای واکسیناسیون دارند: یک متخصص مراقبت های بهداشتی می تواند هفته ای سه آزمایش ویروس کرونا ویروس منفی ارائه دهد یا به موقعیت دیگری منتقل شود که خطر آلودگی دیگران بیشتر باشد.

واکسن خارجی

از 22 ژوئن ، کانادا رهبر سطح واکسیناسیون در میان کشورهای G20 است. در آنجا 66٪ مردم حداقل یک سهم واکسن دریافت کرده اند. در جایگاه دوم انگلیس با 64 درصد ، سوم ایالات متحده با 53.1 درصد و پس از آن ایتالیا و آلمان با شاخص های بیش از 50 درصد قرار دارند. در چهار از این پنج کشور ، میزان شیوع ، که تعداد افرادی را که می توانند به طور متوسط ​​یک فرد آلوده را قبل از انزوا آلوده کنند ، اندازه گیری می کند ، کمتر از یک است. استثنا در انگلستان است ، جایی که در حال حاضر جهش در بیماری و شیوع 1.32 وجود دارد.

از جمله کشورهایی که بیشترین فعالیت واکسیناسیون را دارند ، چین (1.54 دوز فروش به ازای هر 100 نفر) ، کانادا (1.25) ، ترکیه (0.94) ، ژاپن (0.94) و آلمان (0.94) ، باید از اطلاعات پورتال آماری دنیای ما در داده های 25 ژوئن. کمترین میزان دوز واکسن فروخته شده در روز به ازای هر 100 نفر مربوط به روسیه (0.32) ، ایالات متحده (0.22) ، اندونزی (0.20) و آفریقای جنوبی (0.13) است.

سه بیگانه از نظر سهم واکسینه شده عبارتند از روسیه (13.6٪) ، اندونزی (8.8٪) و آفریقای جنوبی (3.8٪). در این زمینه ، مقامات مسکو و جاکارتا اقداماتی را برای تشویق فعالانه شهروندان به واکسیناسیون انجام داده اند. در پایان ماه مه ، ولادیمیر پوتین استدلال کرد که همه باید خودشان در مورد واکسیناسیون تصمیم بگیرند. اما بعداً ، به دلیل شیوع بیماری ، مناطق کارفرمایان و سازمانهای دولتی را ملزم به انجام اقدامات واکسیناسیون کارمندان کردند.

بلوک توصیه ویدیو

اندونزی ، که اکنون روند کار را افزایش می دهد ، در زمینه تهیه واکسن مشکلاتی را تجربه می کند. طبق مرکز نوآوری بهداشت جهانی دوک در دانشگاه دوک (ایالات متحده آمریکا) ، اندونزی نتیجه گیری قرارداد تهیه 265 میلیون واکسن ، اما تاکنون اخذ شده فقط حدود 100 میلیون نفر با 270 میلیون نفر جمعیت.

سومین “خارجی” – آفریقای جنوبی – هنوز اقدامات سختگیری را در زمینه واکسیناسیون شهروندان انجام نداده است. در حالی که دولت قبلاً از مشاغل خواسته است تا وضعیت را تجزیه و تحلیل کنند و تعیین کنند که آیا واکسیناسیون اجباری انجام می شود. اگر شرکتی این موضوع را اعلام کند ، مدیریت آن باید بر واکسیناسیون توسط کارمندان نظارت کند. با این حال ، کسانی که واکسیناسیون را رد می کنند تهدید به اخراج نمی شوند. مدیریت شرکت ها نیز دارم سعی می کنم کارمندان را متقاعد کنید یا شرایط کار را به گونه ای تغییر دهید که خطر عفونت را به حداقل برساند.

در بسیاری از کشورها که واکسیناسیون اجباری وجود ندارد ، اقداماتی برای تشویق مردم به واکسیناسیون انجام شده است. به عنوان مثال ، در کره جنوبی ، کسانی که دو دوز واکسن دریافت کرده اند ممکن است در خارج از خانه بدون ماسک باشند و آزادانه در م institutionsسسات مذهبی شرکت کنند. در آلمان ، کسانی که علیه COVID-19 واکسینه شده اند یا از ویروس بهبود می یابند از محدودیت های اجتماعی که اجتماعات گسترده یا استفاده از انواع خاصی از خدمات (به عنوان مثال آرایشگری) را ممنوع می کند ، معاف هستند. بعلاوه ، در صورت وضع وضعیت اپیدمیولوژیک ، افراد واکسینه شده و توانبخشی شده تحت قانون منع رفت و آمد نخواهند بود.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *