[ad_1]

تولید کنندگان لوازم الکترونیکی روسیه از تبعیض در ارائه آموزش برای مدارس شکایت دارند

توسعه دهندگان فناوری اطلاعات روسیه خواستار جلوگیری از خرید لپ تاپ برای مدارس منطقه ای هستند تا زمانی که به آنها فرصت رقابت داده شود. اکنون ، به دلیل نیاز بیش از حد ، فقط دستگاه های خارجی شرایط را دارند

عکس: الکسی دانیچف / RIA Novosti

عکس: الکسی دانیچف / RIA Novosti

شرکتهای فناوری اطلاعات روسی به عنوان بخشی از پروژه فدرال “محیط آموزشی دیجیتال” ، که تولیدکنندگان محلی نمی توانند در آن شرکت کنند ، خواستار خرید دولت از لپ تاپ برای مدارس شده اند. رنات لاشین ، رئیس انجمن ملی توسعه نرم افزار و ایوان پوکروسکی ، رئیس انجمن توسعه دهندگان و تولیدکنندگان الکترونیکی روسیه نامه ای به دیمیتری چرنیشنکو ، معاون نخست وزیر نوشتند.

در این نامه آمده است ، به دلیل نیازهای سخت افزاری نادرست یا بیش از حد در توصیه ها ، در سال 2021 مناطق روسیه لپ تاپ های خارجی با ارزش بیش از 1.35 میلیارد روبل را اعلام یا قبلاً خریداری کرده اند.

منبع RBC در بازار IT توضیح داد که این مسئله در مورد خرید لپ تاپ دولتی برای وزارتخانه های آموزش و پرورش منطقه در سامارا ، ایرکوتسک و مناطق تامبوف و همچنین در جمهوری های تاتارستان و آدیگه است. بیشترین خرید لپ تاپ های خارجی توسط موسسه توسعه آموزش در منطقه پرم (به مبلغ 461.3 میلیون روبل) و وزارت آموزش و پرورش و علوم کوزباس (با 353.1 میلیون روبل) انجام شده است.


كومرسانت درمورد مشتریانی كه از سهمیه جایگزینی واردات اجتناب می كنند ، اطلاعاتی کسب كردعکس: گریگوری سیسوف / TASS

سخنگوی RBC افزود که اخیراً رئیس وزارت دارایی ماكسوت شادایف گزارشی در مورد موضوعی مشابه توسط معاون نخست وزیر دیمیتری چرنیشنكو تهیه كرده است. به گفته وی ، در این سند وزارت همچنین می خواهد توجه دولت را به وضعیت خریدهای عمومی در تعدادی از مناطق جلب کند. یک نماینده از وزارت صنعت دیجیتال به RBC گفت که “توصیه های روش شناختی نباید به طور مصنوعی امکان مشارکت تولید کنندگان محلی در رویه های مناقصه را محدود کند” ، بدون پاسخ دادن به س questionsالات مربوط به گزارش.

کابینه چرنیشنکو گفت که “سرانجام برای شرایط” و اکنون وزارت دارایی مسئول توسعه این موضوع است. نماینده دفتر معاون نخست وزیر گفت: “ما به این موضع پایبند هستیم كه جایگزینی واردات باید نیازهای سازمانهای آموزشی را تأمین كند ، اولویت اصلی تأمین نیازهای لازم مدارس و كارآیی سیستمها از جمله نرم افزار است.”

نماینده سرویس مطبوعاتی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد که این بخش “خریدی برای مدارس انجام نمی دهد ، بر انتخاب تجهیزات تحویل داده شده به عنوان بخشی از خرید سایت ها تأثیر نمی گذارد.” “این مناطق فعالیتهای تهیه عمومی را بصورت مستقل انجام می دهند ، از جمله فعالیتهای پروژه ملی” آموزش “، خرید تجهیزات رایانه ای با کیفیت بالا در مقیاس بزرگ. خریدها باید کاملاً مطابق با قانون فدرال انجام شود و انجام می شود “.

RBC درخواستی را به وزارت دارایی ارسال کرد.

چه چیزی باعث ایجاد این مشکل شده است

همانطور که در نامه ذکر شد ، به دلیل توصیه های روش شناختی وزارت آموزش و پرورش که در ماه ژانویه در مورد تأسیس و راه اندازی مراکز آموزش دیجیتال تصویب شد ، تجهیزات اضافی در مدارس بوجود آمد. مناطق روسیه از آنها برای تهیه اسناد خرید برای خرید تجهیزات رایانه ای برای مدارس به عنوان بخشی از یک پروژه فدرال برای یک محیط یادگیری دیجیتال استفاده می کنند. با این حال ، این توصیه ها حاوی الزاماتی برای جایگزینی واردات مواد و پایگاه فنی و نرم افزار خریداری شده نیستند و “نیازهای تجهیزات غیرضروری است و حاوی نشانه ای برای مدلهای خاص است”. مشخصات الزامات تهیه اسناد مناقصه “منجر به استثنا امکان حضور مشارکت تولیدکنندگان روسی می شود.”

فناوری و رسانه ها


روسی پست از بوریسف خواسته است تا از رد نرم افزار خارجی حمایت کندعکس: میخائیل ترشچنکو / TASS

دیمیتری زاخارچنکو ، مدیر توسعه مشتری سازنده تجهیزات رایانه ای Aquarius ، این مشکل را تأیید کرد و توضیح داد که “علاوه بر استانداردهای فدرال ، هر منطقه می تواند نیازها را به گونه ای تکمیل و تشدید کند که دامنه تأمین کنندگان بالقوه برای شرکت های خارجی محدود شود.” ” به طور خاص ، این ممکن است نیاز بیش از حد به اتصالات یا وجود پوشش هایی باشد که محفظه را می پوشاند.

زاخارچنکو خاطرنشان کرد که برای اسکنر اثر انگشت نیز الزامی وجود دارد ، “که برای یک کاربر خصوصی کاملاً طبیعی است ، اما یک ضرورت واضح و غیر ضروری برای مدرسه ای است که دانش آموزان مختلفی از این دستگاه استفاده می کنند ، نیازی به ذکر قانونی بودن استفاده از بیومتریک کودکان نیست.” وی تأكید كرد كه تجهیزات تولیدكنندگان روسی به طور كامل با توصیه های وزارت آموزش و پرورش مطابقت دارد و “اگر مناطق با نیازهای اضافی مواجه نباشند كه به طور قابل توجهی بر كارایی دستگاهها تأثیر نگذارد ، حتی در حال حاضر در تمام مسابقات ملی پروژه “آموزش” برای استفاده از لپ تاپ های داخلی و سهم تجهیزات روسی در خریدهای آموزشی بلافاصله به طور قابل توجهی افزایش می یابد. “به گفته زاخارچنکو ، امسال در چارچوب پروژه ملی” آموزش “شرکت مناقصه هایی به ارزش حدود 2.2 میلیارد روبل ثبت کرده است. در زمینه تجهیزات وارداتی.

رنات لشین به RBC توضیح داد که اکنون چارچوب قانونی لازم و راهکارهای IT داخلی برای اجرای سیاست جایگزینی واردات وجود دارد ، اما در واقع بازار “بن بست” دارد زیرا “وقتی سیستم آموزشی روسیه به نرم افزار و تجهیزات داخلی روی آورد ، منافع ملی مورد توجه قرار نگرفتند. “” او اصرار دارد كه “الزامات فعلی برای خرید نرم افزار و سخت افزار برای مدارس به درستی تشكیل نشده است ، بسیار دقیق بوده و معمولاً شامل یك سازنده خارجی خاص می شود.”


وزارت آموزش و پرورش جایگزین کتابهای درسی تاریخ مورد انتقاد پوتین خواهد شدسرگئی کراوتسوف

یک منبع بازار فناوری اطلاعات RBC گفت که سال گذشته بیش از 266000 لپ تاپ برای تحویل تحت پروژه ملی آموزش خریداری شده است که 78٪ آنها ساخت خارجی هستند (بیشتر آنها HP ، Lenovo و Acer) و تنها 22٪ از تولید کنندگان داخلی است (ICL دلو ، دپو). در همان زمان ، در سال 2021 ، الزامات بخش تجهیزات منطقه ای به گونه ای تنظیم شد که فقط لپ تاپ های Acer TravelMate P2 بتوانند آنها را برآورده کنند. وی گفت ، برای برآورده كردن الزامات تولیدكنندگان روسی ، ارتقا models مدلهای موجود یا تولید مدلهای جدید ضروری است.

دیمیتری کراوچنکو ، مدیر اجرایی ایسر در روسیه ، گفت که وی به درخواست RBC از موقعیت انجمن مطلع شده است. تا آنجا که من می دانم ، ظرفیت کل پروژه فدرال “محیط آموزشی دیجیتال” در سال 2021 به طور قابل توجهی بالاتر از حجم سفارشات لپ تاپ های Acer TravelMate P2 ساخته شده توسط شرکای ایسر در روسیه برای تولید است ، که می توان نتیجه گرفت که رقابت در پروژه ، “او گفت. سخنگوی لنوو از اظهار نظر در این باره خودداری کرد. RBC درخواستی را به HP ارسال کرد.

فناوری و رسانه ها


کارشناسان نرم افزار منبع باز خطرناک را شناسایی کرده اندعکس: AGN

در نامه ای ، رهبران انجمن ها خواستند تا زمانی که به توسعه دهندگان محلی فرصت شرکت در آنها داده نشده ، این دستور را به حالت تعلیق درآورند. رنات لشین توضیح داد که لازم است قبل از تصویب استاندارد پیشرفته برای تجهیزات “مدرسه دیجیتال” خرید متوقف شود ، که الزامات جایگزینی واردات را که توسط قانون تعیین شده است و اطلاعات مربوط به تجهیزات مورد نیاز مدارس را شامل می شود ، در نظر می گیرد.

چه کسی دیگر تحت تأثیر این مشکل قرار گرفته است

رنات لشین توضیح داد: همراه با خرید تجهیزات خارجی ، نرم افزارهای خارجی بصورت خودکار بصورت پیش نصب خریداری می شوند که از سیستم عامل شروع می شوند و به راه حلهای کاربردی یعنی مرورگرها ، آنتی ویروس ها ، نرم افزارهای اداری و … ختم می شوند. اگر تجهیزات روسی خریداری شود ، از نرم افزار داخلی برای آن استفاده می شود. “

دیمیتری کمیساروف ، مدیرعامل MyOffice ، گفت که برای توسعه موثر صنعت IT لازم است سیستم آموزشی را به استفاده از تحولات داخلی پیشرفته تغییر دهید. وی گفت که برنامه درسی مدارس باید با واقعیت های مدرن سازگار شود و در یادگیری نرم افزار روسی متمرکز شود ، مهارت هایی که باید با آنها در زندگی بزرگسالان جستجو شود.

در یک نظرسنجی توسط آکادمی IT در مارس-آوریل 2021 ، 88.8٪ از پاسخ دهندگان گزارش دادند که ویندوز به عنوان سیستم عامل اصلی در مدرسه آنها نصب شده است و تنها 6٪ از مدارس دارای نرم افزار روسی هستند. از جمله متداول ترین دلایل استفاده از نرم افزارهای خارجی ، پاسخ دهندگان مشکلات سازگاری نرم افزار و تجهیزات با نرم افزارهای محلی را ذکر کردند.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *