[ad_1]

متهمان پرونده اختلاس بانک ووستوچن آخرین اظهارات خود را مطرح کردند

19 ژوئیه ، متهم به اختلاس 2.5 میلیارد روبل. مایکل کالوی و شرکایش از بنیاد بارینگ شرق آخرین حرف خود را در دادگاه گفته اند ، انتظار می رود این حکم در تاریخ 2 اوت صادر شود. RBC نحوه شروع این تجارت و چگونگی وقایع را به یاد می آورد

مایکل کالوی

مایکل کالوی

(عکس: Evgenia Novozhenova / Reuters)

15 فوریه 2019 در مسکو ، مایکل کالوی ، بنیانگذار صندوق سرمایه گذاری Baring Vostok ، که از سال 1994 در روسیه فعالیت می کند و در شرکت هایی مانند Yandex ، Tinkoff Bank ، Vostochny Bank ، ivi آنلاین سینما ، Avito ، Vkusville سرمایه گذاری کرده است ، بازداشت شد و به یک بازداشتگاه پیش از محاکمه. »، BlaBlaCar ، پاپا جونز ، CarPrice ، گت و دیگران. به همراه وی ، دادگاه شرکای صندوق فیلیپ دلپال ، واگان آبگاریان و ایوان زیوزین را که در سال 2017 در هیئت مدیره بانک ووستوچن بودند ، مشاور هیئت مدیره بانک نورویک ، رئیس سابق ووستوچن ، دستگیر کرد. مدیر کل دفتر اول مجموعه (PCB) ماکسیم ولادیمیروا. این دستگیری ها در روز مجمع سرمایه گذاری روسیه در سوچی صورت گرفت.

20 فوریه 2019 متهمان این پرونده به جرم کلاهبرداری متهم شدند. موضوعات تحقیق با معامله وام 2.5 میلیارد روبل مطرح شد ، که بانک Vostochny ، جایی که بارینگ وستوک سهامدار اصلی آن بود ، به دفتر مجموعه اول صادر شد ، همچنین به صندوق مرتبط است. در سال 2017 ، بازپرداخت بدهی با جبران خسارت در قالب 59.9٪ از سهام شرکت لوکزامبورگ International Technology Technology Group SCA (IFTG) رسمیت یافت: Vostochny این سهم را دریافت کرد و در عوض از شرط دفتر چشم پوشی کرد. این تحقیقات با استناد به نتیجه گیری حسابرسان PwC ، برای این معامله ، ارزش سهام 3 میلیارد روبل بود ، در حالی که در واقع ارزش بازار واقعی سهام از 600 هزار روبل فراتر نمی رود.


دادگاه از برگرداندن پرونده بارینگ وستوک به دادستان خودداری کردمایکل کالوی

21 فوریه 2019 کریل دیمیتریف ، مدیرکل صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه (RDIF) ، دادخواست خود را به دادگاه شهر مسکو ، دادگاه باسمانی و کمیته تحقیقات ارسال کرده و از افراد درگیر در این پرونده در بازداشت خانگی خواسته است. کمیسر حقوق کارآفرینان تحت ریاست رئیس جمهور روسیه بوریس تیتوف از یوری چایکا (دادستان وقت وقت) خواست تا قانونی بودن دستگیری کالوی را بررسی کند.

در همان روز ، بارینگ وستوک بیانیه ای رسمی با استناد به پرونده جنایی (که به درخواست سهامدار اقلیت بانک شرزود یوسوپوف تشکیل شد) در نتیجه یک اختلاف تجاری در بانک ووستوچنی استناد کرد.

بارینگ وستوک ، صاحب بانک اورینت اکسپرس ، و تاجر آرتم آوتیسیان و شرکایی (از جمله یوسوپوف) که مالک بانک یونیاستروم بودند ، توافق کردند که دارایی ها را در سال 2016 ادغام کنند. این صندوق به زودی شروع به طرح پرونده های قضایی علیه خرید سهام بی نقص گران قیمت Uniastrum در شرکت های مرتبط با کارآفرینانی کرد که به همراه Avetisyan عضو باشگاه رهبران آژانس ابتکارات استراتژیک بودند. طرف آوتیسیان اصرار داشتند که این سهام تحت تأمین مالی میزان متوسط ​​(وام با گزینه خرید سهام وام گیرنده در آینده) خریداری شود.

بعلاوه ، در طی ادغام ، بارینگ و فوتیشن Avetisyan توافق نامه سهامداری منعقد کردند که به فینویژن اجازه می دهد تا 9.99٪ سهام بانک در بارینگ را تحت گزینه تماس خریداری کند. گزینه تماس هرگز استفاده نشده است. ادعاهای متقابل در دادگاه های انگلیس و روسیه مورد رسیدگی قرار گرفت.

11 آوریل 2019 کالوی در حبس خانگی قرار گرفت. محقق اظهار داشت که تضمین های زیادی برای تاجر دریافت شده است ، او همچنین آپارتمان خود را در مسکو و سه فرزند دارد. با این وجود کالوی ممنوع الخروج بدون اجازه کتبی از خانه ، برقراری ارتباط با کسی غیر از بستگان نزدیک و وکلا و استفاده از اینترنت بود. همکاران وی در بازداشت موقت بودند.

7 ژوئن 2019 برای اولین بار ، رئیس جمهور ولادیمیر پوتین در مورد پرونده جنایی علیه این تاجر اظهار نظر کرد. “کالوی به اختلاس 2.5 میلیارد روبل متهم شده است. برخی ، از جمله حاضران در اینجا ، استدلال می کنند که چنین نیست. شاید. اما نیروی انتظامی باید این را درک کند. “او به مجمع بین المللی اقتصاد در سن پترزبورگ (SPIEF) گفت. پوتین همچنین توضیح داد که شخص دیگری که در این پرونده دخیل است ، فیلیپ دلپال فرانسوی ، در بازداشت موقت به سر می برد زیرا خانه ای در مسکو نداشت. دلپال در ماه آگوست پس از خرید آپارتمان خانواده اش در خاموونیکی در بازداشت خانگی قرار گرفت.


بارینگ و آوتیسیان توافق نامه ای در مورد اختلاف ووستوچنی امضا کردندعکس: یاروسلاو چینگایف / TASS

7 ژوئن 2019 Artem Avetisyan ، مالک مشترک بانک Vostochny ، ابتدا در PFIE علناً اعلام کرد که پرونده جنایی مربوط به اختلاف شرکت در مورد کنترل بانک نیست. “این پوچ است و این یک دروغ کامل است.” گفت آیا اوست؟

17 ژوئن 2019 با تصمیم دادگاه داوری منطقه آمور ، کنترل بانک Vostochen به شرکت Finvision of Avetisyan منتقل شد. وی با استفاده از گزینه 9.99٪ ، به اویسون 750 میلیون روبل پرداخت کرد. و سهم خود را به 42٪ افزایش داد. به همراه شرزود یوسوپوف و یوری دانیلوف ، شرکای اوتسیان ، این سهم به سهم کنترل رسید.

8 جولای 2019 کالوی به دادگاه منطقه باسمانی گفت که هدف واقعی استرداد “2.5” روبل “هدر رفته” است. این وجوه به نفع اداره اول وصول به منظور پرداخت بدهی های خارج از ترازنامه ووستوچنی به BCS قبرس منتقل شد. این استدلال که وجوه حاصل از پرونده جنایی به جیب متهمان نمی رود ، بلکه برای پرداخت بدهی بانک است ، یکی از موارد اصلی دفاع در این روند خواهد شد.

18 سپتامبر 2019 برای اولین بار ، نتایج بازرسی از سهام مناقشه IFTG به سفارش تحقیقات مشخص شد. نیروهای امنیتی بر این باورند که سهام این شرکت برای بازپرداخت بدهی PKB به Vostochen منتقل نشده است و بانک متحمل خسارت شده است. یک بررسی تحقیقی نشان داد که هزینه آنها 3.8 میلیارد روبل است ، اما به دلیل محدودیت در منشور ، هزینه ها فقط 260 میلیون روبل است.

18 دسامبر 2019 آوتیسیان گفت که یوسوپوف “قبل از ارسال درخواست خود” برنامه های خود را از کسی پنهان نکرده است. “وی بارها از مدیران صندوق خواسته است که پول را به بانک پس دهند. او ترس و خطرات خود را توضیح داد ، زیرا یکی از رای دهندگان این معامله بود “.

19 دسامبر 2019 الكساندر تساكونوف ، مدیر سابق سرمایه گذاری در ووستوچن ، در مسكو بازداشت شد. وی هفتمین متهم پرونده جنایی شد.


دادگاه قبرس سهام Baring Vostok در Vostochny را مسدود کردعکس: یاروسلاو چینگایف / TASS

23 دسامبر 2019 تحقیقات اتهامات علیه کالوی و دیگر متهمان این پرونده را دوباره طبقه بندی کرد. آنها به جای کلاهبرداری ، به اختلاس متهم شدند. مجازات احتمالی در نتیجه تغییری نکرد ، اما تحقیقات لازم نبود که فریب قربانیان را ثابت کند.

12 فوریه 2020 دادگاه شهر مسکو ترجمه شده در بازداشت خانگی شریک بارینگ وستوک ، واگان آبگاریان ، مدیر صندوق سرمایه گذاری ایوان زیوزین و مدیرکل سابق PKB ماکسیم ولادیمیروف است. آنها تقریباً یک سال در زندان بودند.

23 ژوئن 2020 در جلسه بعدی دادگاه برای ادامه دستگیری ، مشخص شد که کالوی به بیماری سرطانی – تومور زیر جلدی ران راست مبتلا شده است. خودش گفت جراحی شده است.

28 اکتبر 2020 بارینگ وستوک و فینویژن به توافق صلح دست یافتند و کلیه دعاوی علیه یکدیگر را در دادگاه های داوری در حوزه های قضایی مختلف پس گرفتند. طرفین جداگانه اظهار داشتند که پرونده جنایی بخشی از درگیری شرکت ها نبود. در همان روز ، بانک ووستوچن اعلام کرد که PKB به آن 2.5 میلیارد روبل پرداخت خواهد کرد ، در نتیجه آن خسارات بانک در پرونده کیفری جبران می شود. در همان زمان ، دادستانی کل کیفرخواست متهمان این پرونده را تأیید کرد.

12 نوامبر 2020… دادگاه عالی کالوی و سایر متهمان این پرونده را از حبس خانگی آزاد کرد و میزان بازداشت را به ممنوعیت برخی اقدامات تغییر داد. اصولاً آنها اجازه ندارند شبانه از خانه خارج شوند.

2 فوریه 2021 دادگاه منطقه بورژوازی رسیدگی به پرونده را آغاز کرد. در دادگاه ، طرفین مدارک و شهادت شاهدان را بررسی کردند. به عنوان مثال دفاع از متهمان ، اسنادی را ضمیمه کرد که نشان می دهد بانک بدهی خارج از ترازنامه دارد و در سال 2015 BCS قبرس بازپرداخت زودرس آن را درخواست کرد.

25 مارس 2021 از سال. صاحب Vostochny در حال تغییر است. Sovcombank اعلام کرد قصد دارد سهام خود را در Baring Vostok ، Finvision و Yusupov خریداری کند.

8 آوریل 2021 معامله خرید Vostochny به اتمام رسیده است. این خرید با تخفیف انجام شد: ارزش این بانک 11 میلیارد روبل ، نیمی از سرمایه است. Sovcombank تصمیم گرفت مارک Vostochny را حفظ نکند.

15 ژوئیه 2021… دادستان برای کالوی شش سال آزمایشی و برای سایر متهمان این پرونده چهار تا پنج سال دوره آزمایشی درخواست کرد.

19 جولای 2021 متهمان با حرف آخر صحبت کردند. مایکل کالوی بی گناهی همه متهمان این پرونده را که متهم به جرمی هستند “که هرگز اتفاق نیفتاده است ، و هیچ یک از متهمان هیچ مزیتی دریافت نکرده اند و هیچ کس آسیب ندیده است” اعلام کرد.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *