[ad_1]

غبار کیهانی در مورد انسان به ما چه می گوید؟

برچسب ها: # گرد و غبار فضایی ، # Seongjin Yoo ، # زمین شناسی

26 فوریه 2021 | از: veritaholic | علوم پایه بدون شرح

(کوانتا ، ناتالی اولهور)

مشاهده متن اصلی

هر ساله حدود 10 گرد و غبار کیهانی بر روی یک متر مربع از سطح زمین می ریزد. “این بدان معنی است که گرد و غبار فضا در همه جا وجود دارد. در خیابان است ، در خانه شماست حالا می تواند روی لباس شما باشد. وی گفت: “متیو گنجی” ، دانشمند سیاره ای در حال مطالعه گرد و غبار كیهانی موسوم به ریزسنجها در کالج امپریال انگلیس است.

Yooseongjin که گرد و به شکل یک توپ کوچک چند میلی متری در انواع رنگ ها است ، به همان اندازه که معمول است خاص و خاص است. وجود آنها تا سال 1870 مشخص نبود ، زمانی که HMS Challenger آنها را از ته اقیانوس آرام خراش داد. (گرد و غبار زیادی روی زمین وجود دارد ، بنابراین گرد و غبار فضا جداگانه جمع نمی شود)

برای 100 سال آینده ، دانشمندان بر این باور بودند که این گرد و غبار ریز ، واقع در کف دریا ، از یک شهاب سنگ بیرون آمده و با جو برخورد می کند. اما این گرد و غبارهای کوچک در واقع از صدها میلیون کیلومتر به زمین آمدند.

طی 30 سال گذشته ، ژنجی هر یک از این پودرها را دیده و اطلاعات را رمزگشایی کرده است.

سی سال پیش ، مردم کشف کردند که قطب جنوب گنجینه ای از گرد و غبار کیهانی است. بادهای شدید قطب جنوب گرد و غبار را از زمین خارج می کنند و 10٪ گرد و غبار موجود در یخ های قطب جنوب را از فضا تشکیل می دهند. او می گوید ، او و دیگر متخصصان فضایی تعداد کمی از افراد هستند ، “تقریباً به اندازه کافی برای شناختن فرزندانشان” ، آنها از این مهارت استفاده کردند تا دانش زیادی کسب کنند. ژنجی اخیراً کشف کرده است که این غبار کیهانی دارای اطلاعاتی در مورد مقصد و همچنین اطلاعاتی در مورد منشا آن است. مقصدهای اینجا در زمانهای مختلف گذشته به زمین اشاره دارند.

با تختخواب ، کمد لباس و میکروسکوپ در یک چت ویدیویی در اتاق خواب تنگ خود شرکت می کند. او مارس گذشته هنگامی که قفل با کرونا 19 آغاز شد ، میکروسکوپ و گرد و غبار فضایی را به خانه خود وارد کرد. او لباس خواب پوشیده بود و یک سطل پلاستیکی شفاف خاک را روی صفحه تکان می داد. نیمه پر از خاک قطب جنوب بود ، مخلوطی از غبار کیهانی و زمین. وی هنگام مطالعه گرد و غبار فضایی ، سیارک 6626 را کشف کرد که ابعادی در حدود 8 کیلومتر در نزدیکی مریخ دارد و نام آن را Matgenge گذاشت.

سوال: آیا در ابتدا به یو سونگ جین علاقه داشتید؟ چگونه به زمین شناسی علاقه مند شدید؟

پاسخ: من کتابهای نوشته شده توسط آرتور کی کلارک را دوست داشتم. آنها س differentالات مختلفی را مطرح کردند. من زمین شناسی را دوست داشتم چون هنر را دوست داشتم. در طول کلاس من مجبور شدم که هم در هنر و هم در زمین شناسی زیاد نقاشی بکشم. و هنگامی که به دروس میدانی می رفتم و سنگ می کشیدم ، متوجه شدم که می توانم یک رمان مرموز بنویسم که ریشه این سنگ ها را با نقاشی های من پیدا کند و آنچه را که میلیون ها سال پیش اتفاق افتاده کشف کند. به همین دلیل عاشق زمین شناسی شدم. (سال گذشته گنجی طرح ها و تصاویر زمینه زمین شناسی را منتشر کرد: یک راهنمای عملی).

س: چگونه به گرد و غبار فضا علاقه مند شدید؟

ج: ستاره شناسان به کهکشان ها و ستاره ها علاقه مند هستند. کهکشان ها و ستارگان به شدت در آسمان می درخشند و همه آنها را دوست دارند. اما کاری که ستاره ها می توانند به سیارات انجام دهند بخاطر گرد و غبار ناشی از ستارگان است. بدون گرد و غبار ، جهان ما صاف و بدون هیچ چیزی در اطراف ستاره های چشمک زن خواهد بود. گرد و غبار کیهانی ستاره ها ، سیارات و زندگی سیارات را به هم متصل می کند.

س: غبار کیهانی سطح زمین از کجا آمده است؟

پاسخ: حتی در اوایل دهه 1990 ، ما نمی دانستیم چه کسی این غبار کیهانی را در منظومه شمسی ایجاد کرده است. مطمئن نیستم چرا ، اما فرانسوی ها علاقه زیادی به گرد و غبار کیهانی ایجاد شده توسط ستاره های دنباله دار داشتند. ما دریافتیم که این شهاب سنگ ها از سیارک های بدوی بدست آمده اند. این یک آتروئید مانند شهاب سنگ به نام کندریت های کربن است که رایج ترین شکل سیارک های حاوی سیارک ها از نوع C است.

سوال: اگر یک شهاب سنگ و یک شهاب سنگ از یک سیارک ساخته شده باشند ، فقط از طریق یک شهاب سنگ و نه یک شهاب سنگ چه دانش را می توانیم بشناسیم؟

پاسخ: روند آمدن به یوسونگ و یوسوجین متفاوت است. این شهاب سنگ از یک سیارک سقوط می کند ، سپس به فضا سفر می کند و توسط گرانش زمین به زمین می افتد. این روند معمولاً به طور تصادفی اتفاق می افتد.

از طرف دیگر ، شهاب سنگ ها پس از سقوط از سطح سیارک تحت تأثیر نور خورشید قرار می گیرند. این یک پدیده عجیب است که به آن لغزش خفیف pointing-Robertson اشاره می شود. مثل نام یک رمان علمی تخیلی است.

مقاومت جزئی سرعت گرد و غبار کیهانی را کند می کند و وقتی سرعت ذرات مداری کاهش می یابد ، ذرات در مرکز می افتند. به عبارت دیگر ، شما به تدریج در حال چرخش به سمت خورشید هستید. سپس ، وقتی وارد مدار سیاره می شود ، روی آن سیاره می افتد. این بدان معناست که گرد و غبار کیهانی که به زمین می بارد با یک قانون خاص در مقایسه با یک شهاب بزرگ سقوط می کند. این بدان معنی است که با تجزیه و تحلیل گرد و غبار شهاب سنگ می توانید اطلاعات بیشتری در مورد ستاره های دنباله دار یا سیارک ها بدست آورید.

البته ، از آنجا که Yooseongjin بسیار کوچک است ، اطلاعات زیادی در هر Yooseongjin موجود نیست. از طرف دیگر ، یک شهاب سنگ بزرگ حاوی اطلاعات زیادی است. به عبارت دیگر ، تعداد شهاب سنگ ها کم است ، اما اطلاعات زیادی وجود دارد و Yooseonjin اطلاعات زیادی دارد. Yooseong و Seongjin Yoo اطلاعات مفیدی در اختیار ما قرار می دهند.

س: غبار کیهانی چگونه روی زمین یا سایر سیارات تأثیر می گذارد؟

ج: گرد و غبار کیهانی از زمان ایجاد آن همیشه روی زمین ریخته است. روی مریخ می افتد و همچنین روی ناهید می افتد. حدود 4 میلیارد سال پیش ، در اواخر دوره بمباران زمین ، گرد و غبار فضایی اسیدهای آمینه و مولکول های آلی را به زمین آورد ، بنابراین می توان منشا of حیات را با گرد و غبار فضا مرتبط دانست. اگر در خاک مریخ حیات وجود داشته باشد ، آنها گرد و غبار کیهانی ، منبع اصلی مواد آلی سطح مریخ را جذب می کنند. چند درصد نیکل در سطح مریخ وجود دارد که از گرد و غبار کیهانی ناشی می شود. یک ایده جالب این است که گرد و غبار کیهانی در سطح مریخ می تواند آنها را تغذیه کند.

حتی در سطح زمین ، گرد و غبار فضا منبع مهمی از مواد مغذی در آن زمان بود. گرد و غبار بسیار کمی در اعماق دریا به سطح می رسد. اما حیات دریایی به عناصر کمیاب مانند آهن نیز احتیاج دارد. در واقع آهن اطراف اقیانوس اطلس جنوبی و قطب جنوب از گرد و غبار فضا حاصل می شود.

سوال: شما گفتید که می توانید از طریق گرد و غبار کیهانی کشف کنید که در منظومه شمسی چیست. آیا می توانید درک کنید که چرا سیارک ها بسیار متفاوت از شهاب سنگ هستند؟ چرا سیارک ها یا سیارات از نظر ترکیبات شبیه زمین نیستند؟

پاسخ: ما واقعاً جواب دقیق این سوال را نمی دانیم.

بیایید مراحل تهیه نان را بررسی کنیم. آرد را در یک کاسه بزرگ بریزید و از وسط شکر اضافه کنید. و آنها را مخلوط می کنند. سپس شکر بیشتر و بیشتر به بیرون پخش می شود. به عبارت دیگر ، اجزای سازنده هر قسمت به تدریج تغییر می کنند. منظومه شمسی مانند کاسه ای از این مواد شیمیایی است.

ما به Yooseong و Yooseongjin نگاه می کنیم تا تفاوت در ترکیب آنها و زمان ساخت آنها را بررسی کنیم. این به شما اطلاعاتی در مورد ترکیب منظومه شمسی در آن زمان و زمان شکل گیری سیارات دیگر می دهد. ترکیب هر سیاره اطلاعات بسیار مهمی است زیرا به این موضوع اشاره دارد که آیا حیات می تواند در این سیاره ظاهر شود. دانستن منظومه ابتدایی خورشید قبل از تشکیل سیارات به حدس و گمان اینکه کدام سیاره ها در اطراف سایر ستارگان تشکیل می شوند نیز کمک می کند.

سوال: و شما گفتید که این یوسونگجین همچنین به ما در مورد زمین می گوید.

اوه آره شهاب سنگ ها وقتی وارد جو زمین می شوند ، اطلاعات مربوط به جو زمین را نیز وارد می کنند. بیشتر ذرات فلز از جو زمین عبور کرده و به اکسیژن متصل می شوند. توسط جو گرم می شود و با اکسیژن موجود در جو واکنش نشان می دهد. به عبارت دیگر ، با اندازه گیری ایزوتوپهای اکسیژن موجود در شهاب سنگ جین ، می توانید اطلاعات مربوط به اکسیژن موجود در جو آن زمان را بدست آورید.

در سال 2016 ، من و اندی تامکینز مقاله ای در حدود 2.7 میلیارد سال پیش نوشتیم ، یو سونگ جین که در سنگ آهک در استرالیا یافت شد. ما دریافتیم که تمام اکسیژن موجود در این گرد و غبار کوچک در آن زمان از جو زمین است. مدتهاست که قادر به کسب اطلاعات در مورد جو زمین هستیم. این یک روش پیشرفته تر از روش موجود است که برای پیش بینی اکسیژن اتمسفر نیاز به پایش بلورهای کربنات در بستر دریا و برآورد میزان اکسیژن موجود در دریا در آن زمان دارد.

این روش جدید دستیابی به اطلاعات مربوط به جو زمین در آن زمان را آسان می کند. باحال نیست؟ علاوه بر این ، اگر روزی شهاب سنگی را در سطح مریخ پیدا کنیم ، حتی می توان فهمید که جو مریخ در گذشته چگونه بوده است.

س: عالی است. بنابراین در نتیجه جو زمین اولیه چه چیزی یاد گرفتیم؟

ج: پیش از این ، ما فکر می کردیم که 2.7 میلیارد سال پیش اکسیژن کمی در جو زمین وجود داشته باشد. با این حال ، یوسونجین که در استرالیا کشف شد ، به ما می گوید که در آن زمان اکسیژن و حتی دی اکسید کربن زیادی وجود داشت.

سوال: به نظر می رسد شنیده اید که چگونه غلظت اکسیژن و دی اکسید کربن تغییر کرده و چگونه بر تکامل تأثیر می گذارند.

پاسخ: شاید خیلی چیزها تغییر کند.

سوال: من درک می کنم که یو سونگ جین منبع دقیق تری از اطلاعات مربوط به گذشته باستان است و از این طریق می توان زمین را بهتر بشناسیم.

پاسخ: درست است ما اغلب به استرالیا سفر می کنیم. سه سال پیش ، ما برای یافتن شهاب سنگی قدیمی ، در اطراف پیلبارا به دنبال سنگریزه های قدیمی ، اجتناب از مار و عنکبوت بودیم. سنگ ریزه های زیادی برای یافتن گرد و غبار کیهانی در آن وجود دارد.

سوال: چگونه یو سونگ-جین را در آن پیدا کنیم؟

پاسخ: عیب تحقیق در مورد گرد و غبار فضایی این است که زمان هیجان انگیز فوق الذکر فقط 5 دقیقه است. برای هزاران ساعت باقیمانده ، فقط باید به میکروسکوپ نگاه کنید. من هنوز در حال مشاهده یک مورین در سال 2006 از قطب جنوب هستم. بلند کردن سنگ فقط 5 دقیقه طول کشید ، اما من 15 سال است که روی آن کار می کنم.

س: تصمیم گیری در مورد سنگ قرار دادن آسان نخواهد بود.

پاسخ: خوشبختانه من خوش شانس بودم. در آن زمان ، من در تیم مطالعه شهاب سنگ قطب جنوب بودم و باید یک شهاب سنگ را در نوناتاک پیدا می کردم. من فکر می کردم ممکن است یوسئونجین وجود داشته باشد ، در نزدیکی نوناتاک به دنبال این مورین هستم. بعد از مدتی که برف را جمع کردم ، این خاک زیر برف بود.

من فکر می کردم که یوسئونجین زیادی در این خاک وجود دارد ، و من حق داشتم. من از 3000 کیلوگرم گرد و غبار جمع شده حدود 3000 ذره را انتخاب کردم. احتمالاً چیزهای زیادی را از دست داده اید. بعداً معلوم شد که این لایه گرد و غبار طی 700000 سال جمع شده است.

سوال: بنابراین شما همیشه بدنبال این خاک ها هستید.

پاسخ: بنابراین من نگرانم که وقتی کسی این همه خاک را دور بیندازد.[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *