[ad_1]

لنتا سوپرمارکت های زنجیره ای بیلا را به قیمت 215 میلیون یورو خریداری خواهد کرد

161 سوپرمارکت به این زنجیره منتقل می شوند و پس از آن مارک تجاری Billa Russia دیگر متوقف می شود. این معامله یک روز پس از اعلام خرید مگنیت از زنجیره دیکسی اعلام شد

عکس: ماکسیم بلینوف / RIA Novosti

عکس: ماکسیم بلینوف / RIA Novosti

شرکت Lenta الکسی موردداف زنجیره سوپرمارکت های Billa Russia (Billa Russia GmbH ، متعلق به گروه REWE آلمان) را خریداری خواهد کرد. برای آن خبر می دهد سرویس مطبوعاتی لنتا.

مبلغ این معامله 215 میلیون یورو خواهد بود. در این بیانیه آمده است که این امر لنتا را به دومین فروشگاه بزرگ سوپر مارکت در مسکو پس از گروه خرده فروشی X5 تبدیل خواهد کرد. پس از تصرف ، نام تجاری Billa Russia دیگر متوقف خواهد شد و تمام سوپرمارکت ها در شبکه Lenta ادغام می شوند.

به گفته مدیر عامل شرکت ولادیمیر سوروکین ، خرید فروشگاه های زنجیره ای با جابجایی مداوم مشتری به لنتا اجازه می دهد تعداد سوپرمارکت های پایتخت را دو برابر کند.

سوروکین افزود: “موقعیت مناسب فروشگاه های بیل به لنتا اجازه می دهد تا تحویل آنلاین را در سراسر مسکو گسترش دهد ، که بخشی از برنامه بلند پروازانه ما برای توسعه قابل توجه تجارت آنلاین در سال های آینده است.”

REWE International اظهار داشت که هدف استراتژیک این شرکت اشغال موقعیت های پیشرو در تمام کشورهای حضور یافته است. وضعیت بازار در روسیه علیرغم سرمایه گذاری های کلان این اجازه را نمی دهد. اسپن بی لارسن ، عضو هیئت مدیره REWE International گفت: “ما تصمیم گرفته ایم بر بازارهای موفق اتحادیه اروپا تمرکز کنیم و منابع خود را بر روی این کشورها متمرکز کنیم.”سهام لنتا پس از انتشار خبر خرید زنجیره بیل ، 6٪ جهش کردعکس: RBC Investments

پس از تصرف ، سهم لنتا در خرده فروشی مواد غذایی در محل تجمع سرمایه حدود 3٪ خواهد بود. تمام 5.4 هزار کارمند بیل برای کار به لنتا می روند. معامله باید در تابستان 2021 پس از تأیید خدمات ضد انحصاری فدرال به پایان برسد.
این شرکت گفت ، لنتا قبلاً برای تأیید خرید بیلا در روسیه به خدمات ضد انحصاری فدرال مراجعه کرده است.

RBC برای اظهار نظر به بیلا نزدیک شد و درخواستی را به FAS ارسال کرد.

در روسیه ، بیلا صاحب 161 سوپرمارکت با مساحت بیش از 138،000 متر مربع است. متر ، که بیشتر آنها در مسکو و منطقه مسکو واقع شده اند. این شرکت از سال 2004 در بازار روسیه حضور دارد.


رئیس “لنتا” – RBC: “من می دانم اقتصاد برنامه ریزی شده واقعاً چگونه است”ولادیمیر سوروکین

خرید بیل دومین معامله مهم در بازار خرده فروشی مواد غذایی روسیه در این هفته بود. در 18 مه ، مگنیت خرید گروه دیکسی را اعلام کرد. برای 92.4 میلیارد روبل. این شرکت 2612 فروشگاه دیکسی و 39 فروشگاه خرده فروشی با مارک Megamart با مساحت 854،000 متر مربع خریداری خواهد کرد.

پارامترهای مالی معامله را می توان تنظیم کرد. مگنیت در نظر دارد تا 31 آگوست و با جایگزینی احتمالی تا 30 سپتامبر ، آن را تکمیل کند. این شرکت از وجوه خود و همچنین وامهای بلااستفاده استفاده می کند. این ادغام حضور زنجیره ای را در مسکو و منطقه مسکو دو برابر خواهد کرد – سهم بازار آن از 3.8 به 8.2 درصد افزایش خواهد یافت.

پس از اعلام معامله با سهام “مگنیت” بزرگ شده اند تقریباً 4٪ FAS گفت هنوز دادخواست تأییدیه شرکت ها را دریافت نکرده است و خاطرنشان کرد که آخرین مهلت بررسی چنین برنامه هایی یک تا دو ماه است.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *