[ad_1]

آنتن های مشتریان شرکت سرمایه گذاری Freedom Finance به شبکه نشت کرده است

من 16000 مشتری شرکت سرمایه گذاری Ridom Finance دارم ، از جمله سرمایه گذاران واجد شرایط ، داده های فروش را به نمایش می گذارند. در دسترسی آزاد به اعلان ها 50 مورد از آنها: داده های گذرنامه ، آدرس ، اطلاعات حساب بانکی

عکس: استانیسلاو کراسیلنیکوف / TASS

 

عکس: استانیسلاو کراسیلنیکوف / TASS

فروش داده های مشتریان شرکت های سرمایه گذاری در سایت های اینترنتی تخصصی ارائه می شود. به گفته فروشنده ، پایگاه داده حاوی 16.8 هزار است. مشتریان ، 450 نفر از آنها سرمایه گذاران واجد شرایط هستند.

RBC درخواست خود را به بانک مرکزی و Freedom Finance ارائه داد. یک منبع نزدیک به بانک مرکزی به RBC تأیید کرد که بانک روسیه از نشت داده ها اطلاع دارد.

در این اطلاعیه ، پایگاه داده “کاوشگر” با اطلاعات 50 مشتری قرار داده شده است ، که در دسترس همه سگهای مایل به سینه مایل به روانپزشکی است “اگر در روز یکشنبه دسترسی باز شود ، 50 کاربر جدید منتشر می شود” ، – فروشنده پیشنهاد می کند. پایگاه داده پروبنیک شامل برنامه هایی از مشتریان برای شناسایی سرمایه گذاران واجد شرایط خود با داده های گذرنامه و آدرس های طرح ریزی ، پاسخ از Freedom Finance با رضایت از درخواست ها ، اظهارات بانکی با شماره حساب و مبلغ (برای به دست آوردن وضعیت یک سرمایه گذار واجد شرایط لازم است ، من حداقل 6 میلیون روبل حساب کردم) ، اما شماره تلفن ندارد. مثل همیشه فروخته شده ، 16.4 هزار اطلاعات تماس در قطعات فروخته شده وجود دارد. مشتریان “معمولی”. RBC با کمک شبکه های اجتماعی از طریق “پروب” با مشتریان تماس گرفت ، برخی از آنها به همشهریان گزارش شده پاسخ دادند.

همچنین ، مثل همیشه فروشنده ، در پایگاه داده “اطلاعاتی با رایانه های اصلی گوزن های فرعی” وجود دارد. بسیاری از رمزهای عبور از خدمات مختلف ، از جمله بانک Freedom Freedom و کارگزار Zerich (در سطح بین المللی ، فقط 100٪ فقط 2020٪ را مشاهده می کنند)

در حال حاضر پس از انتشار مقالات “Freedom Finance” در وب سایت رسمی آن گزارش شدهکه این شرکت “سطح ایمنی کاملاً ارتقا یافته” و صحت اطلاعات reyaneya را تأیید می کند. “بدون ابهام ، این پایگاه داده حاوی ورود و گذرواژه شخصی از برنامه های معاملاتی ، هرگونه اطلاعات پرداخت ، داده در مورد مانده حساب کارگزار ، برای معاملات انجام شده یا درایو های نقدی نیست” ، – تایید شده در “آزادی مالی” .

Ridom Finance “به همراه بانکی به همین نام” دختران “روسی هورا بین المللی هستند. این شرکت در سازمان دسترسی به تجارت در کشورهای مسکو و سن پترزبورگ و همچنین بزرگترین مناطق سهام ایالات متحده – NASDAQ ، AMEX ، CME و غیره تخصص دارد. دفاتر کارگزاری و بانکی Freedom Finance در 34 شهر روسیه واقع شده اند. این شرکت از نظر تعداد مشتریان ثبت شده ، جلد 49 در بین 9 اپراتور برتر قرار دارد). گزارش شده در سایت او

چگونه ممکن است نشتی وجود داشته باشد

اولین مورد در مورد پایگاه ادغام شده در کانال تلگرامی خود ، بنیانگذار سرویس اطلاعات نشت داده DLsayan Ashot را اعلام کرد “پس از اطلاعات ما ، داده ها در نتیجه حمله هکرها به مجموعه ای از شرکت ها حدود یک ماه پیش به دست آمد ، نمونه هایی از ویروس های باجگیر ،” .

این می تواند به عنوان یک نشت اطلاعاتی یا اتفاقی باشد ، و به عنوان یک نتیجه از نفوذ خارجی به سیستم اطلاعاتی سازمان ، به عنوان رئیس مدیریت “انطباق” و “حسابرسی” EB Softline ایلیا تیخونوف: “صحبت های اولیه در مورد درجات گناه” آزادی امور مالی “در این حادثه ، اما چنین نشتی از بزرگترین جنبه های غیرقابل دسترس امنیت اطلاعات صحبت می کند ، زمانی که سخنرانی برای کنترل ناامید کننده امنیت داده ها ایده آل نیست ، بلکه از نشت به کل پایگاه های مشتری است.”

داده های “تخلیه” چقدر خطرناک است

«داده های ورزشی و اطلاعات مربوط به در دسترس بودن حساب ها با مانده بیش از 100 هزار دلار. آنها را بساز [клиентов] هدف نه برای فیشینگ پیش پا افتاده یا تماس های کلاهبرداری ، بلکه برای طرح های جدی با تهیه اسناد جعلی و جایگزین سیم کارت ها ، که می تواند با میلیون ها ضرر تأمین شود “، – هشدار می دهد هوهنیسیان.

به گفته هوانسیان ، برای خود این شرکت خطری مانند افشای طرح های قانونی استفاده شده به دلیل فروش احتمالی قراردادهای مسروقه ، پرونده ها و سایر اسناد و همچنین دسترسی گسترده به زیرساخت های IT وجود دارد ، به لطف مدیران سیستم رایانه ای که خریداران را پیشنهاد می دهند. تیخونوف گفت ، این می تواند به خروج مشتری نیز کمک کند ، زیرا نشت اطلاعات شخصی ضربه بزرگی به شهرت شرکت ها می زند و رقبا می توانند این لیست ها را با پیشنهادات سودمندتر تهیه کنند و میزان خروج را افزایش دهند.

مطابق با پژوهش InfoWatch ، در ژانویه – سپتامبر 2020 ، 79.1 درصد از نشت اطلاعات شرکت های روسی به منابع داخلی رسیده است. علاوه بر این ، در روسیه سهم “آلو” به دلیل تقصیر کارگران در جهان دو برابر بیشتر است – بیش از 72٪. بخش مالی در حالی که 18.9٪ از این حوادث را دریافت کرده بود ، در ردیف دوم سرقت اطلاعات قرار گرفت.

طبق گزارش بانک روسیه ، برای نیمه اول سال 2020 کلاهبرداران از مشتریان بانک سرقت می کردند. عملیات غیرمجاز. محبوب ترین راه حملات مهندسی اجتماعی است – روشهای روانشناختی ساخته شده برای گمراه کردن قربانیان به منظور سرقت پول. مهاجمان تحت عنوان شرکای سازمان های اعتباری با مشتریان بانک تماس می گیرند و از اطلاعات شخصی آنها برای اقناع استفاده می کنند ، که در این شماره می توان در پایگاه های داده “ادغام شده” یافت.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *