[ad_1]

وزارت توسعه اقتصادی با محدودیت صادرات آلومینیوم و مس مخالفت کرده است

وزارت توسعه اقتصادی با ایده وزارت صنعت و تجارت برای قرار دادن آلومینیوم و مس در لیست کالاهایی که ممکن است صادرات آنها محدود شود موافقت نکرد. به گفته آژانس ، این ابتکار بی اساس است و بر پروژه های UC Rusal تأثیر منفی خواهد گذاشت

عکس: آندره روداکوف / بلومبرگ

عکس: آندره روداکوف / بلومبرگ

وزارت توسعه اقتصادی در مورد پیش نویس مصوبه دولت تدوین شده توسط وزارت صنعت و تجارت كه شامل محصولات فلزی محلی – فولاد نورد ، مس ، آلومینیوم – در مورد طومار کالاهایی که در صورت لزوم صادرات آنها ممکن است محدود شود. وزارت توسعه اقتصادی معتقد است که آلومینیوم و مس باید از ضمیمه پیش نویس قطعنامه خارج شود تا از تأثیر منفی بر پروژه های سرمایه گذاری UC Rusal و شرکت مس روسیه (RMK) جلوگیری کند.

موقعیت وزارت توسعه اقتصادی در نامه ای به وزارت صنعت و تجارت ارسال شده است که در تاریخ 21 مه (در دسترس RBC است ؛ اصالت آن توسط دو منبع در شرکت های متالورژی تأیید شده است).

نماینده وزارت توسعه اقتصادی و تجارت به RBC تأیید كرد كه اظهارات “در مورد نبود زمینه برای درج در لیست محصولات متالورژی غیر آهنی” به وزارت صنعت و تجارت ارسال شده است.

وزارت صنعت و تجارت همچنین پیش نویس مصوبه ای را برای تصویب به وزارت دارایی ، خدمات گمرکی فدرال و خدمات ضد انحصار فدرال ارسال کرده است ، طبق نامه معاون وزیر صنعت ویکتور اتوخوف مورخ 12 مه (RBC دارای آن است ، اصالت آن این است تأیید شده توسط یک منبع در یک شرکت بزرگ متالورژی). سرویس مطبوعاتی وزارت دارایی به RBC گفت كه پیش نویس قطعنامه با در نظر گرفتن اصلاحیه فنی ، بدون مشخص كردن اصلاحیه ، در وزارت دارایی تصویب شد. سخنگوی FCS گفت: این سرویس با اجرای دستورالعمل مطابقت دارد. سرویس مطبوعاتی FAS اظهار داشت که این سرویس پیش نویس فرمان دولت را در نسخه ارسالی تصویب کرده است ، در حالی که خاطرنشان می کند که ایجاد محدودیت ها فقط در صورت کمبود بحرانی کالا در بازار داخلی امکان پذیر است.

نماینده وزارت صنعت و تجارت به RBC توضیح داد كه هم اکنون بحث عمومی در مورد پیش نویس قطعنامه وجود دارد كه طی آن تمام پیشنهادها از جمله پیشنهادهای ارائه شده توسط وزارت توسعه اقتصادی مورد توجه قرار می گیرد. وی افزود ، نسخه نهایی تغییرات در لیست با مصوبه دولت مربوطه تأیید می شود.


مقامات پیشنهاد داده اند سودهای فوق العاده از افزایش قیمت فلزات به بودجه منتقل شودعکس: آنتون ورگون / RIA Novosti

چرا مقامات قصد دارند صادرات فلز را محدود کنند

وزارت صنعت و تجارت تهیه شده پیش نویس قطعنامه “در مورد اصلاح لیست کالاهای ضروری برای بازار داخلی که ممکن است در موارد استثنایی محدودیت یا ممنوعیت صادرات موقت ایجاد شود” که لیست محصولات سنگ ، فولاد و مس و همچنین آلومینیوم را گسترش می دهد.

به دنبال افزایش شدید قیمت فلزات ، مقامات از دسامبر سال گذشته در مورد محدودیت های صادرات فلز بحث کرده اند. سپس توسعه دهندگان از افزایش 50 درصدی فلزات نورد و اتصالات در ماه شکایت کردند و سرویس ضد انحصاری فدرال پیشنهاد داد که برای محصولات شش ماهه عوارض صادرات محصولات فولادی و مواد اولیه برای آنها تعیین شود. در پاسخ ، متالورژیست ها قول دادند که با مصرف کنندگان محصولاتشان قرارداد مستقیم ببندند و پیشنهاد دادند که آنها را برای سازمان های بزرگ دولتی مانند BAM و Transsib انصراف دهند.

پس از تثبیت جزئی در ژانویه-فوریه 2021 ، رشد قیمت فلزات از سر گرفته شد و مقامات دوباره به بحث درباره تنظیم قیمت آن پرداختند.

وزارت توسعه اقتصادی از چه استدلال هایی استفاده کرد

بخش ماکسیم رشتنیکوف در مواد وزارت صنعت و تجارت توجیه کافی برای لزوم درج آلومینیوم و مس در لیست کالاهایی که صادرات آنها ممکن است محدود شود را پیدا نکرد.

“در همان زمان ، گسترش لیست به دلیل محصولات متالورژی غیر آهنی می تواند تأثیر منفی بر روی پروژه های سرمایه گذاری در حال حاضر در روسیه ، از جمله تولید محصولات آلومینیوم و آلومینیوم در کارخانه آلومینیوم Taishet و کارخانه آند Taishet ، به عنوان و همچنین تولید سیم های مسی و میله های سیم در کارخانه الکترولیت مس Kishtim (KMEZ) ، “وزارت گفت.

وزارت افزود: وجود یک محصول در لیست مذکور به خودی خود محدودیتی نیست ، اما اگر در آینده اعمال اقدامات تنظیم غیر تعرفه ای با کمبود بحرانی محصولات در بازار داخلی ضروری شود ، اجباری است.

UC Rusal ، تاسیس شده توسط اولگ دریپاسکا ، حدود 1.6 میلیارد دلار در ساخت فاز اول کارخانه آلومینیوم Taishet و برنامه ها امسال تلاشی را شروع کنید. RMK ایگور آلتوشکین اظهار داشت قصد سرمایه گذاری در حدود 20 میلیارد روبل در Karabashmed و KMEZ.

وزارت توسعه اقتصادی همچنین متذکر شد که صادرات محصولات آلومینیوم و آلومینیوم و همچنین سیم و سیم مسی به طور متوسط ​​در سال های 2015-2020 حدود 80-85٪ در سال از حجم تولید آنها بوده است. در عین حال ، روسیه ذخایر کافی مواد اولیه برای تولید آلومینیوم ندارد ، سهم آلومینیوم وارداتی از حجم تولید آلومینیوم اولیه و آلیاژهای روسی بر اساس آن در سال 2020 حدود 65 درصد است. در مورد مس و آلیاژهای آن ، طبق آمار گمرک ، این محصولات در 2019-2020 و در سه ماهه اول 2021 به هیچ وجه از کشور صادر نشده است.

تفاوت وضعیت آلومینیوم و مس با وضعیت فولاد چیست

در قیمت گذاری بازار داخلی ، UC Rusal کاملاً از فرمول مندرج در آن پیروی می کند دستور آشپزی FAS ، سخنگوی شرکت RBC. این محدودیت ها بیش از ده سال است که اعمال می شود ، فرمول خود در وب سایت این سرویس منتشر می شود و هر کاربر می تواند قیمت تقریباً کل دامنه تولید شده توسط UC Rusal را محاسبه کند. “توجه داشته باشید که حجم محصولات تولید شده توسط UC Rusal تقریباً چهار برابر بیشتر از نیازهای فعلی بازار داخلی است ، در حالی که برای سالهای زیادی رشد مصرف و فرآوری آلومینیوم در روسیه یکی از اولویت های توسعه است. استراتژی ، “UC Rusal اضافه شده است.

RCC و Norilsk Nickel از اظهار نظر در این باره خودداری کردند.

یک منبع در یکی از شرکت های تولید عسل توضیح داد که در روسیه در سال های اخیر روند منفی در مصرف محصولات مس وجود داشته است. در سال 2020 ، با 15٪ کاهش به 286 هزار تن رسید. در عین حال ، کمتر از 30٪ از عسل تولید شده در داخل مصرف می شود. یعنی ، این یک محصول سنتی صادرات محور است و محدودیت آن منجر به کاهش درآمد ارزی تولیدکنندگان می شود ، که نه تنها پروژه های سرمایه گذاری بلکه برنامه های اجتماعی شرکت ها را در مناطق خود تأمین می کند – عمدتا در شهرهای کوچک و شهرها ، رابط RBC.

سرگئی گریشونین ، مدیر عامل سرویس رتبه بندی آژانس درآمد ملی ، معتقد است که پیشنهاد وزارت توسعه اقتصادی مبنی بر حذف فلزات غیر آهنی از لیست کالاهایی که ممکن است صادرات آنها محدود شود ، منطقی است. مصرف داخلی آنها از نظر صادرات نسبتاً کم است اما اجرای پروژه های جدید مانند استخراج سنگ مس می تواند از عدم اطمینان محدودیت بالقوه صادرات سنگ بر سودآوری این پروژه رنج ببرد. علاوه بر این ، طبق گفته گریشونین ، خطر واکنش آینه از کشورهایی وجود دارد که شرکت های روسی مواد اولیه تولید فلز را خریداری می کنند. این کارشناس در پایان گفت: ایجاد ممنوعیت صادرات به عنوان اقدامی برای مقابله با افزایش قیمت ها در بازار داخلی می تواند باعث دلسردی تولید شود. وی علاقه بیشتری به رویکرد چینی دارد که در آن با حذف بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده ، صادرکنندگان نورد فولاد قادر به کاهش قیمت های داخلی در میان ادامه رشد قیمت های فولاد نورد در سراسر جهان هستند.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *