[ad_1]

در ماه جولای ، دولت چین و سازمان بهداشت جهانی طرحی را تهیه کردند تا بفهمند ویروس کرونا برای اولین بار چگونه در انسان گسترش می یابد. شش ماه بعد ، چین هنوز کشف نکرده است که چه چیزهایی را کشف کرده است – یا چه بخشی از کارهایی را که انجام داده است. تیمی از متخصصان WHO روز پنجشنبه برای انجام این کار در ووهان فرود آمدند.

طبق این طرح ، دانشمندان چینی سوابق بیمارستان ، نمونه های آزمایش فاضلاب و اهدای خون را می خوانند ، با قربانیان اولیه مصاحبه می کنند و مواد غذایی و مردم را به بازار ووهان ، جایی که بیشترین موارد اولیه در آنها شناسایی شده است ، نقشه برداری می کنند. محققان WHO می گویند که درک درستی از پیشرفت دانشمندان چینی ندارند. در داخل چین ، مقامات کم گفته اند که دانشمندان آن چه برنامه یا تحقیقاتی را برای نشان دادن تیم WHO یا سایتهایی که بازدید خواهد کرد ، نشان می دهند.

فابیان لیندرز ، عضو ماموریت و میکروبیولوژیست که توانست درخت آلوده را از کجا مشخص کند احتمالاً شیوع ابولا در آفریقای غربی در سال 2014 آغاز شده است. “منطقی است که فقط به آنجا برویم ، با هم در یک میز بنشینیم.”

WHO گفت كه مأموریتش مقصر نیست. دکتر Lienderz گفت: “بیایید ببینیم که این خلا ها کجاست ، چرا آنها وجود دارد ، آیا فنی یا موارد دیگری هستند و برای پر کردن این شکافها برنامه ای تنظیم می کنیم.”

ماه ها آژانس سازمان ملل با پکن در حال مذاکره برای اجازه ورود به چین ، بررسی تحقیقات و تدوین برنامه ای برای دور بعدی مطالعات بوده است. این پاسخ ها ممکن است از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کند – و معنایی برای چگونگی آغاز بیماری همه گیر که حداقل 92 میلیون نفر را تحت تأثیر قرار داده و اقتصاد جهانی را ویران می کند ، ارائه می دهد.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *