[ad_1]

ماهی های پوسیده ، بازارهای گمشده ، مراحل پیچیده گمرکی. واقعیت انگلیس پس از Brexit.

برچسب ها: # معامله ، # Brexit ، # اوک ، # اروپا ، # تجارت

22 فوریه 2021 | از: malecon | اقتصاد ، جهان بدون شرح

(تجارت CNN)

مشاهده متن اصلی

کریسمس سال گذشته ، دولت انگلیس امضای توافق نامه اجرای Brexit توسط اتحادیه اروپا را مشخص کرد. این به این دلیل است که ما موفق شده ایم از هرج و مرج Brexit بدون معامله ، برنامه ریزی شده برای سال جدید 2021 جلوگیری کنیم ، اما واقعیت پس از Brexit آسان نیست. بسیاری از صنایعی که تحت تعرفه اتحادیه های صنفی و نظارتی به زنجیره تأمین پایدار متکی هستند ، دچار آشفتگی شده اند.

نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون بارها گفته است که Brexit یک فرصت عالی برای شرکتهای صادراتی انگلیس است و فرصتی برای تجدید حیات تجارت آزاد خواهد بود. اما واقعیت کاملاً متفاوت بود. شرکت های لجستیکی نگران انقباض طولانی مدت در تجارت هستند و ماهی ها به دلیل کندی در صادرات غذاهای دریایی انگلیس به اتحادیه اروپا در حال فساد هستند. در ژانویه ، شرکت تحقیقات بازار IHS Markets با ابراز نگرانی در مورد دو برابر شدن ، پیش بینی کرد که اقتصاد انگلیس در سه ماهه اول سال 2021 به دلیل اثرات Brexit و شیوع ویروس کرونا دچار رکود شود.

نخست وزیر جانسون باید ابراز تأسف کند که بسیاری از صنایعی که وی به عنوان ذینفعان Brexit معرفی کرده است در تلاش هستند. اما به نظر می رسد نخست وزیر با گوش دادن به سخنان علنی نخست وزیر جانسون ، با واقعیت فراروی انگلیس کاملاً ناآشنا است.

سخنگوی دولت انگلیس در مصاحبه با CNN Business در پاسخ به موانع تجاری ایجاد شده توسط Brexit:

“در پایان دوره گذار برای Brexit ، روشن بود که انگلیس باید اتحادیه گمرکی اتحادیه اروپا و بازار واحد را ترک کند. بنابراین ، دولت مجبور شد توافق نامه ها و رویه های جدیدی ارائه دهد ، در حالی که از Brexit بدون معاملات اجتناب می کند. ما همچنان از طریق کمپین های عمومی به اطلاع رسانی عمومی در این زمینه می پردازیم. “

یکی از اصلی ترین مناطق تحت تأثیر Brexit صنعت ماهیگیری اسکاتلند است. دولت انگلیس می گوید که صید ماهی را در اولویت اصلی مذاکرات Brexit می داند ، اما این نگرانی وجود دارد که ماهیگیری در طی چند هفته سقوط کند.

جیمز ویترز ، رئیس غذا و نوشیدنی اسکاتلندی ، گفت:

“ما سیستمی را معرفی کرده ایم که صادرکنندگان برای اولین بار بدون دوره آزمایشی از آن استفاده می کنند. بدیهی بود که یک وضعیت گیج کننده ایجاد خواهد شد. این فقط یک مشکل فناوری اطلاعات نیست. پیش از این ، غذا فقط با یک سند به صورت تازه صادر می شد. چند روز بعد غذا به مادرید ، اسپانیا رفت. اما اکنون باید 26 مرحله را طی کنم. “

در نتیجه ، برخی از صادر کنندگان بازار اروپا را یک شبه از دست دادند. تقریباً هر روز عکس هایی از بازارهای ماهی خالی و قایق های ماهیگیری متصل به بنادر در شبکه های اجتماعی ظاهر می شود. رئیس جمهور ویترز گفت که به او گفته شده است که یک قایق ماهیگیری اسکاتلندی برای فروش ماهی به دانمارک تقریبا 48 ساعت در دریا بوده است. در صنایعی مانند ماهیگیری کم بازده ، هرچه فرآیند ترخیص کالا از گمرک به طول انجامد ، طراوت محصول و سودآوری تجارت بسیار مهم است.

اما نخست وزیر جانسون بر Brexit پافشاری کرد و معتقد بود که این مشکلات تنها یک مشکل جزئی در مراحل اولیه سیستم است و به دلیل عدم موفقیت دولت انگلیس در مذاکره یا تجارت موانع ناشی از Brexit نیست. سخنگوی دولت گفت که وی 23 میلیون پوند (35.2 میلیارد پوند) برای حل این مشکل در نظر گرفته است.

در ژانویه ، نخست وزیر جانسون در مورد بحران در صنعت ماهیگیری س askedال شد. وی انكار كرد كه مشكلات صادركنندگان غذاهای دریایی به دلیل مذاكرات Brexit نبوده است و پاسخ داد كه رستوران ها به دلیل همه گیری تاج تعطیل هستند. با این حال ، رئیس جمهور ویترز نگران جدی بودن اوضاع بود.

“بودجه دیر یا زود پایان می یابد. شما نمی توانید به همان روش فعلی به صادرات ادامه دهید. مشاغل انگلیسی ها در خود صنعت ناپدید می شود ، جایی که نخست وزیر گفت که به دنبال حفظ شغل است. “

البته ممکن است وضعیت فعلی چندان بد به نظر نرسد ، زیرا در گذشته هیچ صحنه خطرناکی از قبیل کمبود مواد غذایی و خطوط کامیون در اطراف مرز وجود نداشته است. اما خسارت ناشی از Brexit در حال حاضر در آمار اقتصادی دیده می شود. در ژانویه ، IHS Markets اعلام کرد که Brexit به دلیل محاصره اقتصادی همه گیر ، سرعت اقتصادی را تشدید کرده و تأمین تأمین کنندگان را به تأخیر انداخته است. علاوه بر این ، فقط 33٪ از تولید کنندگان گفتند که بیماری همه گیر کرونا 19 باعث کاهش صادرات شده است ، اما 60٪ شرکت ها Brexit را دلیل این امر عنوان کردند.

به عنوان مثال ، ForagePlus ، پرورش دهنده اسب ولزی ، در تلاش است تا ده ها جعبه کالای صادر شده به اروپا را پس دهد. این به این دلیل است که در سیستم ترخیص کالا از گمرک که به تازگی توسط شرکت حمل و نقل اعمال شده نقصی وجود دارد.

نگرانی های صنعت لجستیک و حمل و نقل مبنی بر اینکه اوضاع در ماه های آینده بدتر خواهد شد ، در حال تبدیل شدن به واقعیت است.

چشم انداز تجارت CNN از منابع مختلف در بخش آسیب دیده تیره است. در ابتدا ، ژانویه دوره ای بود که تجارت فعال نبود و از آنجایی که دولت انگلیس واردات Brexit را بدون معامله ذخیره کرد ، مصرف کنندگان انگلیسی هنوز گیج نیستند. با این حال ، با افزایش حجم تجارت طی چند ماه آینده ، سیستم جدید ترخیص کالا از گمرک برای واردات و صادرات ممکن است مشکلات بیشتری ایجاد کند.

در نتیجه ، تعداد غذاهای تازه فروخته شده در فروشگاه های انگلیس ممکن است به تدریج کاهش یابد. پس از دهه ها ، یافتن میوه یا سبزیجات تازه در تمام طول سال در انگلستان دشوار می شود. این بدان معناست که به عنوان مثال ، برای خوردن توت فرنگی در انگلیس باید تا تابستان صبر کنید ، این فصل است.

به ویژه ایرلند شمالی منطقه ای است که کمبود مواد غذایی به سرعت در حال گسترش است. عکس های قفسه های خالی در یک سوپرمارکت در ایرلند شمالی بی وقفه در شبکه های اجتماعی منتشر می شود. این به دلیل ویژگی منطقه ای ایرلند شمالی است که با ایرلند عضو اتحادیه اروپا همسایه است. ایرلند شمالی قلمرو پادشاهی انگلستان است ، اما بر خلاف سایر مناطق انگلستان که از اتحادیه اروپا جدا می شوند ، همچنان یک بازار واحد اتحادیه اروپا است. در نتیجه ، واردات مواد غذایی از انگلیس دشوار شده است. وزیر امور خارجه ایرلند سایمون كونی تأكید كرد كه قفسه های خالی سوپرماركت ها در ایرلند شمالی “مشكلات ناشی از Brexit” بوده و “واقعیت را منعكس می كند” خروج انگلیس از بازار اتحادیه اروپا.

کارشناسان تجارت نگران هستند که تجارت بین انگلیس و اتحادیه اروپا به تدریج کاهش یابد. دیوید هنیک ، مدیر بریتانیایی مرکز اروپایی اقتصاد سیاسی بین المللی ، اظهار نظر کرد:

“کاهش آهسته تجارت از جهاتی خطرناک تر از کمبود ناگهانی غذا است. ما به ویژه نگران وضعیتی هستیم که صادرکنندگان به دلیل عدم اجرای قرارداد ، مشتری خود را از دست می دهند یا تجارت خود را رها می کنند. در طولانی مدت ، این می تواند تأثیر بسیار منفی بر سرمایه گذاری داخلی داشته باشد. “

قبل از آنکه در لبه یک صخره باشد ، سالها آماده سازی وجود داشت ، مانند اکنون. بنابراین تعجب می کنم که چرا دست هایم را رها کردم تا اوضاع خیلی بد شد. آنا Jerzefska ، بنیانگذار تجارت و مرزها ، شرکتی که از تجارت با شرکت های اروپایی حمایت می کند ، گفت: “ما برای آماده سازی پنج سال گذشته وقت داشتیم و کاملاً از خطرات پیش روی ما آگاه بودیم.” “

آقای Jerzefska گفت كه مشتريان از مشكلات متعدد در فرآيند واردات و صادرات شكايت كرده اند. به ویژه ، وی گفت که بیشترین نگرانی در مورد عدم اقدام در حمایت از دولت انگلیس برای حل این مشکل است.

“وقتی ما در مورد سیستم جدید گمرکی از دولت انگلیس س questionsالات فنی می پرسیم ، پاسخ به آن 48 ساعت طول می کشد. این امر مشکلات جدی در توزیع غذای تازه ایجاد می کند. کارکنان مرکز تماس با توجه به دستورالعمل های تجاری به دفترچه راهنما پاسخ دادند ، اما دستورالعمل های از پیش تعریف شده به رفع مشکل در محل کمک نکردند.

علاوه بر این ، آقای Jerzefska نگران است که در حالی که همه برای حل مشکل سخت تلاش می کنند ، این برای نجات صادرکنندگان آشفته انگلیس کافی نیست. “در حال حاضر ، من می توانم آن را به عنوان یک شوک کوتاه مدت احساس کنم. با این حال ، ضررهای شرکت افزایش خواهد یافت ، زیرا هزینه های ثابت پرداختی در آینده مانند اجاره بها اصلاً کاهش نیافته است. معامله گران کم حاشیه ممکن است به دلیل ضرر اضافی 2 درصدی شکست بخورند. “

اعضای حزب محافظه کار حاکم بریتانیا در تلاشند تا بدانند که چگونه به رأی دهندگان پاسخ دهند. یکی از اعضای حزب محافظه کار که قادر به انتقاد آشکار از مواضع رسمی دولت نبود ، از اوضاع ناامیدکننده صحبت کرد.

“این حزب گفتگوهای Brexit را یک موفقیت بزرگ اعلام کرده است. در همان زمان ، ما نمونه های پاسخ را به نمایندگان قانونگذار توزیع کردیم ، و جنبه های مثبت Brexit را برجسته کرد. با این حال ، با گذشت زمان ، عوارض جانبی غیر منتظره ظاهر می شود. “

در همین حال ، همچنین ادعاهایی مبنی بر توسعه شرکت های کوچک و متوسط ​​انگلیس وجود دارد. این به این دلیل است که شنیده ایم ممکن است شرکت ها برای بازدید از اروپا برای صادرات کالا به مجوز کار یا اسناد صادراتی از دولت کشور خود نیاز داشته باشند.

در بین محافظه کاران در محافظه کاران خوش بینی وجود ندارد که در آینده نزدیک اوضاع بهتر شود. بسیاری نگرانند که کسادی تجارت و رکود اقتصادی ناشی از Brexit می تواند صنعت اصلی انگلستان ، صنعت مالی را تضعیف کند. وضعیت لندن به عنوان یک مرکز مالی جهانی می تواند به قاره اروپا منتقل شود.

در زیر یک نگرانی متفاوت از یک نماینده محافظه کار وجود دارد.

“وقتی مه کرونا 19 برطرف شود ، شرکت های خدمات مالی در بازارهای جهانی متوجه می شوند که انگلیس و لندن درجه قابل توجهی از رقابت را از دست داده اند.”

دولت انگلیس در موافقت نامه تجارت با موسسات مالی و بازرگانان ، كه بخش عمده ای از اقتصاد انگلیس را تشكیل می دهند ، به موضوعاتی نپرداخته است. برای اینکه م institutionsسسات مالی و شرکتهای تجاری انگلستان با حداقل اختلال در ارائه خدمات به مشتریان اتحادیه اروپا ادامه دهند ، باید توسط اتحادیه اروپا معادل ارزیابی شوند. (یادداشت مترجم: ارزیابی معادل سازی فرآیندی است که تشخیص می دهد قوانین خدمات انگلستان با اتحادیه اروپا هم تراز است. تصویب این ارزیابی معافیت از مراحل صدور مجوز برای تجارت در اتحادیه اروپا است.)

مدیر هنیک آینده را پیش بینی کرد: “اگر انگلیس ارزیابی معادل سازی اتحادیه اروپا با مقررات خدمات مالی و محرمانه بودن داده ها را دریافت نکند ، تنظیم کنندگان اتحادیه اروپا می توانند مرکز مالی لندن را تحت فشار قرار دهند. با کاهش نیاز شرکت ها به ارائه خدمات متمرکز در لندن ، موقعیت لندن متزلزل خواهد شد. “

اتحادیه اروپا و انگلیس در ابتدا توافق کردند که تا ماه مارس در مورد خدمات مالی به توافق برسند. با این حال ، با توجه به شرایط فوری ، انتظار نمی رود تنظیم کننده های اتحادیه اروپا در آینده نزدیک به درخواست های انگلیس پاسخ دهند.

اندکی پس از Brexit ، آشفتگی ادعایی اردوگاه های مخالف رخ نداد و در نتیجه ، طرفداران Brexit صدای خود را در مورد حق با آنها بلند کردند. اما اگر روند نزولی تدریجی فعلی ادامه یابد ، ممکن است رکود اقتصادی اجتناب ناپذیر باشد.

حزب حاکم بریتانیا و سیاستمداران باید به رأی دهندگان توضیح دهند که چرا علیرغم هشدارهای مربوط به آسیب Brexit ، این همه برای Brexit فشار آورده اند. تنها چند ماه دیگر باقی مانده است تا صداهایی فراخوانده شود که خواستار حل مشکلات ناشی از Brexit هستند.

واقعیت چقدر تاریک خواهد بود قبل از اینکه کسانی که از Brexit حمایت می کنند با حقیقت روبرو شوند؟ انگلیس که از اتحادیه اروپا ، بزرگترین بلوک اقتصادی جهان خارج شده است ، فورا هزینه آن را پرداخت می کند.[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *