[ad_1]

مودی ضررهای اقتصادهای ملی به دلیل همه گیر شدن را تخمین می زند

مودی پیش بینی می کند که پیامدهای اصلی همه گیری برای اقتصاد ملی ، بار بدهی ، تنش های اجتماعی و فقر خواهد بود. کشورهایی که شدیداً به بخشهای خاصی از جمله گردشگری وابسته هستند ، سخت ترین مشکل را خواهند داشت

عکس: ادریس محمد / RIA Novosti

عکس: ادریس محمد / RIA Novosti

آژانس رتبه بندی بین المللی Moody’s Investors Service گزارشی در مورد ارزیابی خسارات اقتصاد ملی به دلیل همه گیری COVID-19 منتشر کرد (این سند در دسترس RBC است). تحلیلگران پیامدهای منفی بلند مدت را برای بیشتر کشورهای جهان پیش بینی می کنند ، اما برخی از آنها با کمترین آسیب می توانند از بحران خارج شوند.

سرعت بهبودی و زخم شدن پس از همه گیری به ساختار اقتصاد ملی ، توانایی بازارهای کالاها و بازارهای کار برای انطباق با اثرات شوک همه گیر ، و همچنین کیفیت سیاست های دولت عتیقه و میزان آن بستگی دارد. واکسیناسیون گسترده در کشورها. به مودی اشاره می کند.

سه گروه از کشورها

تحلیلگران آژانس بسته به تفاوت پیش بینی قبل از همه گیر مودی برای تولید ناخالص داخلی واقعی در 2020-2023 و پیش بینی فعلی تولید ناخالص داخلی آنها برای همان سالها ، کشورها را به سه گروه تقسیم می کنند.

  • حداقل تحت تأثیر اقتصادهایی با تولید ناخالص داخلی پیش بینی شده هستند که تنها 2٪ (یا کمتر) کمتر از پیش بینی قبل از بحران است.
  • اقتصادهای با درآمد متوسط ​​- تولید ناخالص داخلی پیش بینی شده آنها زیر 8/2 درصد نسبت به سطح قبل از بحران است.
  • بیشترین اقتصاد متضرر – ضرر و زیان آنها نسبت به مسیر تولید ناخالص داخلی قبل از همه گیری ، بیش از 8 درصد است.

بزرگترین ضررها را اقتصادهای نوظهور و مرزی احساس خواهند کرد – خصوصاً کشورهایی که درآمد آنها بسیار وابسته به بخشهای خاصی مانند گردشگری است. کشورهایی که بار بدهی بالایی دارند ، حتی بدون در نظر گرفتن بیماری های همه گیر و ضعیف که نمی توانند به اندازه کافی از بهبودی حمایت کنند ، نیز در معرض خطر هستند. مودی بیشترین آسیب را به سریلانکا ، سورینام ، لائوس ، هند ، تونس و پرو می زند.

فقط گروه كمی از كشورها می توانند از شوك های جدی اقتصادی جلوگیری كنند ، تولید ناخالص داخلی واقعی آنها تا سال 2023 كمی كمتر یا حتی بیشتر از پیش بینی های پیش از همه گیری خواهد بود. ما در مورد کشورهایی با اقتصاد پیشرفته ، از جمله ایالات متحده ، بیشتر اروپای غربی و همچنین چین صحبت می کنیم. در ایالات متحده و منطقه یورو ، واکسیناسیون در مرحله پیشرفته ای قرار دارد و محرک های عظیم مالی به بهبود سریع اقتصاد کمک می کند. در کشورهایی مانند چین ، کره جنوبی یا سنگاپور ، واکنش مقامات به بحران سلامت کاملاً م beenثر بوده است: از همان ابتدا محدودیت های شدید قرنطینه ای وجود داشته است که به موسسات پزشکی اجازه می دهد با افزایش بیماری مقابله کنند.


افزایش عوارض در ترکیه. بهترین برای همه گیری 25 ژوئیه

روسیه روی نقشه اقتصادی جهان پسا همه گیری

روسیه ، همراه با مکزیک ، برزیل و استرالیا ، به گفته کارشناسان آژانس رتبه بندی ، در میان کشورهایی است که تأثیرات منفی بحران ویروس کرونا برای آنها متوسط ​​خواهد بود (تفاوت نسبت به پیش بینی تولید ناخالص داخلی قبل از بحران 2 تا 8 درصد است). مودی برآورد خاصی از خسارات اقتصاد روسیه را ارائه نمی دهد. براساس پیش بینی وزارت توسعه اقتصادی قبل از بحران (ژانویه 2020 ،پی دی اف) و پیش بینی فعلی آن (ژوئیه 2021) ، اختلاف نرخ رشد اقتصادی در سالهای 2020-2023 حدود 5 واحد درصد خواهد بود: اگر پیش بینی پیش از بحران رشد انباشته تا سال 2023 را 12 درصد فرض کنید ، پیش بینی کنونی رشد واقعی تولید ناخالص داخلی را پیش بینی می کند از 7٪ برای مدت مشابه.

کرملین و دولت بارها خاطرنشان کرده اند که اقتصاد روسیه نسبتاً سریع از اثرات همه گیری بهبود یافته است (طبق وزارت توسعه اقتصادی و S&P ، تولید ناخالص داخلی روسیه به تابستان امسال به سطح قبل از همه گیری بازگشت) ، اما به کارشناسان می گویند ، نرخ رشد ناخالص داخلی پایدار 3٪ و بیشتر باعث مشکل خواهد شد. طبق برآورد اخیر S&P ، اقتصاد روسیه طی چند سال به روند رشد 2 درصدی باز خواهد گشت که نشان دهنده سهم منفی جمعیت شناسی (کاهش نیروی کار) و رشد پایین بهره وری است.

بلوک توصیه ویدیو

مشکلات فقر و نابرابری

“تأثیر اقتصادی بحران COVID-19 چالش های اصلی کسری مالی و انباشت بدهی را تشدید می کند. این گزارش منجر به پایین آمدن سطح درآمد ، تعمیق نابرابری و تشدید فقر خواهد شد. ” به طور کلی ، آژانس رشد اقتصادی جهانی 5.7 درصدی را در سال 2021 پیش بینی می کند که تا سال 2023 به 3.3 درصد کاهش می یابد. در کشورهای درحال توسعه و فقیرتر ، همه گیری پیشرفت های سالهای گذشته در کاهش فقر و نابرابری اقتصادی-اجتماعی را جبران می کند.

گزارش مودی به طور جداگانه به کشورهایی وابسته به جهانگردی اشاره دارد. آنها به عنوان بیشترین آسیب دیده از همه گیری ذکر شده اند ، اگرچه برخی به لطف دسترسی به حمل و نقل سریع تر بهبود می یابند. بنابراین غلبه بر تأثیرات همه گیری در کشورهایی که تعداد زیادی از گردشگران با ماشین به آنجا می آیند ، مانند کرواسی ، آسان تر خواهد بود. در عین حال ، ممکن است به دلیل پایین بودن میزان واکسیناسیون ، مقاصد گردشگری محبوب در منطقه آسیا-اقیانوسیه ، از جمله تایلند ، کمتر مورد جستجو قرار گیرند.

از منظر بازار کار ، همه گیری روندهایی را که قبلاً شروع به توسعه کرده اند (اتوماسیون و دیجیتالی سازی مشاغل) تسریع کرده است ، اما حمایت از تجارت را افزایش داده است. بازارهای کار با یک بیماری همه گیر روبرو هستند ، به ویژه در بخشهایی که نیاز به حضور انسانی دارند ، با کاهش بهره وری روبرو هستند.

کاهش تولید منجر به کاهش درآمد خانوارها و شرکت ها خواهد شد که تأثیر مستقیمی بر درآمد مالیاتی بودجه ها خواهد داشت و مشکلات خدمات بدهی عمومی را تشدید خواهد کرد. مودی هشدار می دهد که چنین سرنوشتی در انتظار دولت است که در آن سهم زیادی از مالیات از حوزه کالا و خدمات حاصل می شود.

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *