[ad_1]

مراسم تحلیف مقدماتی رئیس جمهور جو بایدن

برچسب ها: # 20 ژانویه ، # دونالد ترامپ ، # کلیسای جامع ، # جو بایدن ، # مراسم تحلیف ، # کامالا هریس ، # تاج 19

19 ژانویه 2021 | از: ingppoo | سیاست های جهانی بدون شرح

(واشنگتن پست ، امیلی دیویس ، جاستین جووانال ، تدی آمنبار ، مت ویزر)

مشاهده متن اصلی

جو بایدن منتخب به عنوان چهل و چهارمین رئیس 20 ام افتتاح می شود. از این مراسم تحلیف بعنوان یک مراسم تحلیف ویژه یاد می شود که حتی در مقایسه با هر یک از مراسم تحلیف اخیر یافتن نقاط مشترک آن دشوار است.

با توجه به بیماری همه گیر ویروس کرونا ، هنوز اتفاقی که رئیس دولت جایگزین شده بود باید از همان ابتدا کاهش یابد. در اینجا ، دولت جدید باید قوی و پایدار باشد در حالی که قول می دهد به عنوان رئیس جمهور خدمت کند تا از قانون اساسی ایالات متحده درست در جایی که جمعیت دو هفته پیش پا به آن گذاشته بودند ، دفاع کند.

رابرت کنتی ، کمیسر پلیس واشنگتن می گوید 20،000 پاسدار ملی پیش از مراسم تحلیف در واشنگتن مستقر می شوند. در حال حاضر حصاری در اطراف کاپیتول وجود دارد و سرویس پارک ملی وزارت امور داخله (NPS) نزدیک به یک هفته است که مرکز ملی ، محل استقرار آژانس های بزرگ دولتی مانند کاخ سفید و کپیتول را بسته است. این اقدامی بی سابقه برای جلوگیری از دسترسی افرادی بود که می توانند خشونت جدیدی انجام دهند.

گفته می شود رئیس جمهور ترامپ صبح روز بیستم ، قبل از روی کار آمدن رئیس جمهور بایدن ، واشنگتن دی سی را ترک کرده است. اگر او طبق برنامه ریزی های انجام شده در مراسم تحلیف شرکت نکند ، رئیس جمهور ترامپ اندرو جانسون 152 سال پس از رئیس جمهور ، وی رئیس جمهور ایالات متحده شد ، که در مراسم تحلیف جانشین خود شرکت نکرد.

به طور سنتی ، برخی روش ها ، مانند ورود به کاخ سفید با امنیت نظامی ، احتمالاً (و شاید به دلیل COVID-19) فاصله بین سرباز و رئیس جمهور را کاهش می دهد. بیشتر رویدادهای دیگر بصورت آنلاین و نه رو در رو مانند کنوانسیون ملی دموکراتیک تابستان گذشته برگزار می شود. با تمرکز بر آنچه تاکنون شناخته شده است ، تجسم 20 ژانویه به شرح زیر است.

آیا کمیته برگزاری مراسم افتتاحیه وجود دارد؟

در داخل کنگره ، کمیته مشترک تشریفات کنگره کنگره (JCCIC) وجود دارد ، که این رویداد را برای تأمین امنیت مراسم افتتاحیه 20 ام آماده و برنامه ریزی می کند. موضوع این مراسم تحلیف “دموکراسی مصمم ما: ایجاد یک اتحادیه کامل تر” است.

ریاست این کمیته توسط سناتور روی بلانت (جمهوری خواه ، میسوری) است. در مجموع شش عضو وجود دارد ، علاوه بر رئیس جمهور بلانت ، میچ مک کانل (جمهوری خواه ، کنتاکی) ، نماینده سنا ، امی کلوبوچار ، مینه سوتا ، مینه سوتا و نانسی پلوسی (دمو ، کالیفرنیا). سخنران ، نماینده مجلس استنی هویر (مینهو ، مریلند) و نماینده مجلس کوین مک کارتی (جمهوری خواه ، کالیفرنیا).

کمیته تحلیف ریاست جمهوری (PIC) ، که رسماً در تاریخ 30 نوامبر سال گذشته آغاز به کار کرد ، با این رویداد همکاری کرد و هزینه نیمه اول مراسم افتتاحیه ، رژه ها و شام ها را پس از آن پرداخت کرد. (شام امسال لغو شد.) ریاست کرسی مقدماتی را رئیس دانشگاه ایالتی دلاور ، تونی آلن بر عهده دارد. رئیس جمهور منتخب آلن همچنین دستنویس سخنرانی را هنگام حضور بایدن در مجلس سنا نوشت و به مدت چهار سال به عنوان دستیار ویژه سناتور بایدن فعالیت کرد.

بایدن کجا سوگند یاد می کند؟

براساس کمیته برگزاری مراسم تحلیف کنگره ، بایدن رئیس جمهور منتخب و معاون رئیس جمهور منتخب کمالا هریس در درب ورودی پایتخت سوگند یاد می کنند. کمیته مقدماتی مراسم تحلیف گفت که در آن زمان ، رئیس جمهور بایدن سخنرانی افتتاحیه خود را در صحنه آماده شده برای این مراسم انجام خواهد داد. شرکت کنندگان در مراسم تحلیف محدود به سایر برندگان منتخب این انتخابات خواهند بود.

بایدن گفت که در این مراسم تحلیف ، رژه در قانون اساسی خیابان به روش معمول لغو شد و اکثر رویدادها به صورت غیر حضوری آماده می شدند که می توانست به صورت آنلاین تماشا کند.

حضور رئیس جمهور ترامپ

رئیس جمهور ترامپ هفته گذشته (قبل از تعلیق حساب) توییت کرد که در مراسم تحلیف رئیس جمهور بایدن شرکت نخواهد کرد. این اولین بار در 152 سال گذشته بود که رئیس جمهور اندرو جانسون در مراسم تحلیف جانشین خود ، اولیس گراند ، در سال 1869 شرکت نکرد.

پس از انتخابات ، رئیس جمهور ترامپ با استفاده از اختیارات خود تاکنون در تلاش است نتایج انتخابات را برگرداند. در روند رای گیری ، آنها ادعا کردند که فساد وجود دارد ، اما آنها نمی توانند مبنایی قابل اعتماد ارائه دهند و فقط نظریه توطئه را تکرار می کنند. به طور سنتی ، رئیس جمهوری ای که صبح مراسم تحلیف خود دفتر را ترک می کند ، به احترام جانشین خود در کاخ سفید می نشیند. پرزیدنت اوباما صبح روز 20 ژانویه 2017 نیز در کاخ سفید چای را به ترامپ منتخب وقت چای داد و به کاپیتول رفت و در آنجا مراسم تحلیف برگزار شد.

چنین صحنه ای در مراسم افتتاحیه امسال رخ نداد. با این حال ، پنس معاون رئیس جمهور بازنشسته گفت که او در مراسم تحلیف رئیس جمهور بایدن شرکت خواهد کرد.

چه کسی دیگر در مراسم افتتاحیه شرکت خواهد کرد؟

روسای جمهور پیشین باراک اوباما ، بیل کلینتون و جورج دبلیو بوش اعلام کرده اند که در مراسم تحلیف بایدن شرکت خواهند کرد. میشل اوباما ، لورا بوش و هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه سابق نیز به مراسم افتتاحیه می آیند.

رئیس جمهور پیشین جیمی کارتر و بانوی اول سابق روزالین کارتر اعلام کردند که حضور در مراسم تحلیف دشوار است. این اولین بار است که کارتر رئیس جمهور سابق 96 ساله پس از بازنشستگی نتوانست در مراسم افتتاحیه شرکت کند. سخنگوی مرکز کارتر در آتلانتا گفت که کارترز گفت که آنها برای دولت بایدن آرزوی موفقیت می کنند.

در ایالات متحده ، خواننده لیدی گاگا آواز می خواند و جنیفر لوپز به طور جداگانه برنامه اجرا می کند.

در مورد مراسم و شام های سنتی چطور؟

شام افتتاحیه امسال (توپ های افتتاحیه) برای اولین بار از سال 1949 لغو شد. مرکز همایش های والتر واشنگتن ، که به طور تاریخی شام افتتاحیه در آن برگزار می شد ، در حال تبدیل شدن به یک بیمارستان صحرایی است زیرا تعداد موارد ویروس کرونا تأیید شده است ، بنابراین این رویداد نمی تواند اتفاق بیفتد.

جیم کلیبرن ، نماینده کنگره (حزب دموکرات ، کارولینای جنوبی) ، که ریاست مراسم تحلیف بایدن را بر عهده دارد ، می گوید که جشن مناسب مراسم تحلیف رئیس جمهور بایدن در تاریخ 4 ژوئیه در روز استقلال برگزار می شود.

“البته ، در آن زمان ، می توان تصور کرد که بیماری همه گیر و سایر شرایط بهتر از حال حاضر است.”

این همان چیزی است که کلیبرن نماینده کنگره به CNN گفت.

رژه چطور؟

در ابتدا رژه رفتن در خیابان پنسیلوانیا پس از مراسم تحلیف به طور سنتی انجام می شد ، اما این بار رژه به صورت آنلاین با “رژه در سراسر آمریکا” جایگزین می شود. به نظر می رسد این یک رژه مجازی است ، مشابه رژه ای که کاندیداهای معرفی شده توسط ایالت برای کنوانسیون ملی دموکرات اعلام کرده اند.

یک برنامه 90 دقیقه ای برای این جشن که به همت تام هنکس بازیگر برگزار می شود ، چهارشنبه شب پخش می شود. برنامه هایی که از John Bon Jovi ، John Legend ، Demi Lovato ، Justin Timberlake و Ant Clemens تجلیل خواهند کرد ، ABC ، ​​CBS ، CNN هستند. ، NBC ، MSNBC همزمان از ساعت 8:30 بعد از ظهر (10:30 صبح پنجشنبه در کره) پخش می شود. همچنین به طور همزمان در یوتیوب ، فیس بوک ، توییتر و توئیچ پخش می شود.

آیا شهروندان عادی می توانند به مراسم افتتاحیه بروند؟

کمیته برگزاری مراسم تحلیف کنگره می گوید همه گیری افراد کاملاً محدود و کنترل شده در مراسم افتتاحیه است. در ابتدا ، کمیته برگزاری معمولاً 200000 بلیط به نمایندگان مجلس توزیع می کند و آنها را به کسانی که می خواهند بیایند و مراسم افتتاحیه را جشن بگیرند ، می دهد. امسال اما هر قانونگذار می تواند فقط یک نفر را بیاورد. کمیته برگزاری گفت که تعداد افرادی که در مراسم تحلیف شرکت می کنند برابر با کسانی است که به کشور اتحادیه می آیند.

با این حال ، پس از این رویداد ، ما قصد داریم نوعی بلیط ورودی و نوعی بلیط یادبود را به ترتیب مراسم برای کسانی که می خواهند با حضور در مراسم افتتاحیه از طریق هر اتاق شورا در عمل حمایت خود را نشان دهند ، توزیع کنیم.

مقامات واشنگتن دی سی بارها از همه آمریکایی ها خواسته اند که از آمدن به پایتخت در تاریخ 20 ژانویه خودداری کنند. موریل بوثر ، شهردار واشنگتن دی سی ، دستور داد که رستوران ها و موزه های تعطیل تا روز جمعه ، دو روز پس از مراسم افتتاحیه ، بسته شود تا از مراجعه مردم به واشنگتن جلوگیری کند.

آیا دور زدن در شهر دشوار است؟

احتمالاً همینطور است. شما به هیچ وجه از ترافیک منع نخواهید شد ، اما بسته به مکانی که می روید ، کارهای زیادی برای انجام وجود دارد. سرویس مخفی کاخ سفید در مرکز واشنگتن مقررات منع رفت و آمد ایجاد کرده و ترافیک را کنترل می کند. بیشتر واشنگتن دی سی تا پایان افتتاحیه قفل خواهد شد و تمام 13 ایستگاه مترو در نزدیکی مرکز خرید ملی و کاپیتول بسته خواهند شد. پل یادبود آرلینگتون و پارک راک کریک نیز بسته است. ماشین در نزدیکی کاپیتول ، بنای یادبود لینکلن ، ایستگاه اتحادیه ، مرکز ملی و کاخ سفید ممنوع است.[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *