[ad_1]

کامپالا ، اوگاندا – رئیس جمهور اوگاندا ، یوری موزونی از سال 1986 در شش انتخابات متوالی پیروز شده است ، اما به نظر می رسد که پیروزی مرد قدرتمند در برابر نوع جدیدی از دشمن متزلزل شود: یک رپ جوان به یک محافظ با جلیقه ضد گلوله تبدیل شد.

در حالی که اوگاندا روز پنجشنبه به پای صندوق های رای می رود ، آقای موسیونی ، 76 ساله ، با جدی ترین تهدید علیه حکومت خود از طرف بابی وین ، موسیقیدان 38 ساله ای روبرو خواهد شد که مبارزات انتخاباتی بسیاری از 18 میلیون رأی دهنده را در یک ضربه قرار داده است. از جوانترین ملتهای جهان است.

این انتخابات باعث بدترین خشونت سیاسی اوگاندا طی دهه های گذشته شد ، از زمان دستگیری آقای وین در ماه نوامبر بیش از 50 نفر توسط نیروهای دولتی کشته شدند. دیپلمات ها و گروه های مدافع حقوق بشر در مورد درگیری طولانی مدت پس از کارزاری که دولت وکلا را زندانی کرد ، ناظران انتخابات را تحت تعقیب قرار داد و رهبران مخالف را با زور خفه کرد هشدار داده اند. روز سه شنبه ، دولت همچنین همه کانال های رسانه های اجتماعی را مسدود کرد.

این رقابت نشان دهنده یک درگیری نسلی در سراسر آفریقا است ، جایی که رهبران مسن تر در حال مبارزه با جوانان آشفته هستند و خواستار بهبود فرصت های اقتصادی هستند. آقای موسیونی با کمال تحقیر آقای وین را “نوه من” خواند در حالی که رپ رئیس جمهور را به عنوان “دیکتاتور پیر” مسخره می کرد که باید از قدرت کناره گیری کند تا از سرنوشت رابرت موگابه از زیمبابوه یا معمر قذافی از لیبی جلوگیری کند.

آقای وین گفت: “من نماینده آینده هستم.” “جنگ علت نسل های آفریقا است و ما نباید تسلیم شویم.”

[ad_2]

By kpD56

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *